Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ayy maşallah gözün aydın kuzum kaç haftalık peki

Aayy maşallah ya ne güzel Rabbim saglikla kucağına almayı nasip etsin canım

Kızlar hamileyimmmm.İlk sizinle paylaşmak istedim.Vajinismusu yener yenmez hamile kaldım asla beklemiyordummVesile olan herkesten Allah razı olsun.Çok öpüyorum sizlerii
Ay ne güzel allah kucağına almak nasip etsin,bende rüyamda çok garip ablamın bebeği doğuyordu bana veriyordu senin olsun ve emziriyordum çok güzel bir histi ya.
İnşallah rabbim isteyen herkese nasip eder tabi bu illetten kurtulmayı da

Ya gerçekten mi masil normal doğum yaptı çok zor olmusmu
Hatta iki yakın arkadaşım da vajinusmustu biri yeni doğum yaptı diğeri de ikinciyi yeni doğum yaptı ikisde normal. İnan zor değil dediler yani doğum tabi ki insanın içinden can çıkıyor ağrısı sancısi olarak değil de doğum anı falan olması gerektiği gibi ilerlemiş ikisinde de sıkıntı olmadı çok şükür

Hani o an sancilardan artık ben istedim gelin bakın diye hemşirelere dedi hani dokundurmak kaç cm açılmış ona bakmak falan hiç aklıma bile gelmedi dedi hatta ikinci doğumu çok kolay olmuş Dr bekle ıkınma dedi diyor birden çıktı bebiş anlamadık Dr da bende şok olduk ne ara doğdu anlamadık dedi

Yani şunu düşünmeyin ben vajinusmusum normal doğum yapamam diye aklınıza bile gelmesin herşey yolunda gittikten sonra zaten o doğal yollarla nasıl gelmesi gerektigini biliyorum Rabbim bu konuda bizi resmen mucize olarak yaratmış ve program harika olmaması için hiç bir sebep yok herşey zaten olması gerektiği gibi oluyor asıl olay biz müdahale etmeye başlayınca ortaya çıkıyor.. kendimizi zamana ve o an'a bırakmak lazım

Yendim ama diyorum yapamam yapabilrmiyim diye beni aydinlattiniz Allah razı olsun canım herkez korkutucu konuşuyor Altan bakınca çok zor diyorlar

Yendim ama diyorum yapamam yapabilrmiyim diye beni aydinlattiniz Allah razı olsun canım herkez korkutucu konuşuyor Altan bakınca çok zor diyorlar
O korku hepimizde oluyor ama bence en büyük korkumuz bilmemek zaten insan başına ne geleceğini bilmediği zaman korkuyor vajinusmus da da öyle değil miydik? bilmiyorduk öğrendik harekete geçtik ve oldu kesinlikle bol bol öğren araştır ama lütfen özellikle doğumla ilgili olumsuz hikayeler dinleme bu senin bedenin zaten vajinusmus olayın da da en büyük olayimiz bu değil miydi ?

Yaparsın kendine güven sağlıklı bir gebelik olduğu sürece ve bir sıkıntı olmadığı sürece olur amin canım cümlemizden dediğim gibi herkesin bedeni farklı alttan bakma olayı her kadın için iğreti gelir ve bu normal bence afedersin açıp gezmiyoruz yani mahrem sonuçta bunun bilincinde olunca biraz zor gelebilir ama zor olan herşeyin tatlısı da çok güzeldir eminim sonuca değer diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…