Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

bende o zamanlar sanırım sizin adınıza sevindm gerçekten darısı diğer arkadaşlara elimden geldiğince herkese destek oluyorum bir kaç kişi yendi desteklerimle
Evet biz de burada böyle destek olmaya çalışıyoruz. En aktif topik burası zaten, sende burada destek olursan seviniriz. İnşallah herkes bir an önce yener.

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun.

Jel almalısın kayganlik önemli. Pozisyon önemli kasılmaman için. En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin.

Sabır ve pes etmek yok .Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et .Gerisi şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsin .Yeterki inan

Nefes kegel egzersizleri nasıl dersen

Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma

Eşli denemeye gelince yapman gerekenler

şöyle sıralayım

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Ben pozisyonu bu şekilde ayarlamıştım

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var bunu göz önüne getirin

Kesinlikle. Parmak veya dilatör olmadan, bunlardan biriyle her gün ödev yapar gibi düzenli çalışmadan ne yazık ki bu illet yenilmiyor. Kaslarımız ve zihnimiz yavaşça korktuğumuz şeylerin hiçbirinin gerçek olmadığını öğreniyor böylece.

İdrar, büyük tuvalet ve vajina aynı kas grubuyla çalışıyor: pelvik taban kasları. Bunlardan en büyük bedeni vajina, sonra anüs ve en son uretra.

Örneğin, çok çişimiz var. Tuvalete gidiyoruz ve klozete oturunca hemen pelvik taban kasları gevsiyor ve idrar çıkışına izin veriyor. Veya tam tersi büyük tuvaletimiz var ama dışarıdayiz. O kasları yönetip tuvaletimizi tutup eve gelince klozete oturdugumuz an pelvik taban kasları gevsiyor ve tuvaletimizi yapıyoruz. Bunu daha çocukken öğrendik ve artık "evet şimdi tuvaletteyim nefes alıp veriyorum kaslarımı gevsetiyorum ve hop tuvaletimi yaptım" diye kendimize komut verip yapmıyoruz. Otomatiklesti. Nasıl ki çocukken bunu öğrendik ve artık düşünmeden olağan bir şekilde bunları gerceklestiriyorsak şimdi de vajina girişindeki pelvik taban kaslarına bunları öğreteceğiz.

Allah bizi ilişkiye girecek, çocuk doğuracak bir formatta yaratmış. Biz korkularımız yüzünden bunu şu anda yapamıyoruz. Bize verilen organı, veriliş amaçlarından biri için kullanamıyoruz. Vajinismus geride kalınca nasıl ki tuvalette düşünmeden çiş yapabiliyorsak ilişki esnasında da kaslarımızı nasıl kullanıp penisi hiç düşünmeden otomatik bir şekilde alabileceğimizi öğrenmiş olacağız.

Tuvalette çişinizi yaparken tutun, bırakın. İşte bize lâzım olan kas bu. Parmak veya dilatör çalışırken aynı mantığı uygulayacagiz. Parmağı veya dilatöru vajina girişine getirin. Korktunuz, gerildiniz, stres yaptınız ve kendiniz kastınız. Tıpkı tuvalette çiş yapar gibi siz kendinizi sıkın, sonra bırakın. Sıkın, bırakın. Sonrasında sık bırak yaparken bırak yaptığınız bir an yavaşça parmak veya dilatöru ilerletin. Yine mi kastınız bekleyin. Sakın geri çekmeyin. Nefes alın verin. Sakinlesmeye çalışın. Yine tut bırak yapın ve bırak yaparken yine ilerleyin. Minicik minicik böyle böyle aynı yöntemle devam edin. Bol kayganlastirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

marmeladova Çiçeğimin yazısı Buda S selcan1995

Çok teşekkur ederim

Keşke bu yazdıklarını sabitleyebilsek

Mrb herkese en son yazali iki ay oldu zannedersem ve biraktigim yerdeyim.. Ailem geldi memleketten bu durumu bilmedikleri icin iki hafta onlar kaldilar sonrasinda adet oldum vs derken oyalandikca oyalandim. Dorduncu dilatoru asla yapamiyorum olacagina inancim kalmadi yani esim daha kolay olacak gibi geliyor cunku ciddi kalin. Gittigim drlardan biri kizlik zarin kalin ve geride gibi bir sey soylemisti yani buna baglanmaya basladim. İliskiye engel degil diyenler oldu ama bu h.sonu bir daha bi kadin dogumcuya gidecegim. Malesef bulundugum yerde vajinismus klinigi secenekleri yok gittigim biri vardi motivasyonumu alt ust etmisti. En son care baska sehre gitmek calisiyorum da nasil olacak bilmiyorum.

İçin rahat etmeyecekse tabii ki birkaç doktora daha gözük.

Ek olarak en iki gun once ilk uc boy dilator ardindan esli deneme yaptik cok yaklastik ama cok ciddi bi aci duyuyorum giriste bu da istemsiz kendimi cekmeme neden oluyo

Ya aslında o eşiği geçsen inan anlık bişey o. Sonrası çok rahat alışıyorsun
Yani ucuncu boy dilatorde de ilklerde baski oluyordu sonra ogrendim o hissiyati ve etkilenmemeye basladim ama bu oyle bir sey degil yani bu is bu kadar zor olamaz diye dusunuyorum artik biz beceremiyoruz bence. Acidan olecek miyim acisa dahi diye telkin veriyorum kendime cok zorluyorum ama olmuyor

Ben 4. Dilatörü yaparken şöyle diyordum. Öff ne olcaksa olsun yani ucunda ölüm yok diğer 3 ü nasıl girdiyse bu da girer

Canım ben 4. Dilatoru 2ayda yaptım senin gibi düşünüyordum gözümde büyümüştü ve zorluyordu ama pes etmedim hergun denedim ve başardım 3.aparati 10 20 ne kadar yapabilirsen yap içinde beklet daire çiz sonra 4.yaparken yavaş yavaş nefes egzersizleriyle birlikte önce ucunu al evet yanma sızı tarzinda birşey oluyor bekle nefes al ver gerekirse ilk gün sadece ucuna çalış ama pes etme o yaşadığın yanma sızı ne ise bende bircogumuz da yaşadık tek değilsin ama geçici unutma

Keşke bu yazdıklarını sabitleyebilsek
Aklımdan geçti biliyor musun bebeğim şöyle hatta diyorum ki sizlerde de eğer böyle not varsa siz bana atın gece siz uyurken ben bunları paylaşayım hepsi ard arda olur yeni gelen arkadaşlara da şu sayfayı okuyun deriz
ya da yönetime desem topiği benim adıma yapabilir mi en baş sayfaya yazsak bilemedim napsak kaç gündür bu aklımda mayamm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…