Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar merhabalar, uzun zamandır yazmıyorum buraya ama sürekli okuyorum. Burada en geriden gelen benim sanırım çünkü daha içeriye en küçük aparatı veya serçe parmağımı bile sokamadım. Bu durum iyice motivasyonumu düşürüyor.
Demin alıştırma yapmaya yeniden başladım, serçe parmağımı streçledim. Girişe dokunmak bile çok zor geliyor. Tam dokunuyorum bacaklarım kasılıyor, biraz öyle kalıp bacaklarımı rahatlatıyorum nefeslerle. Sonra azcık iterken yanıyor orası batma hissi çok rahatsız ediyor. Yani evet aman aman bir acı değil farkındayım ama itmemi engelliyor ve daha kasılıyorum. Bunlar gerçekten normal mi yoksa benim derecem mi çok yüksek.
Lütfen yardımcı olur musunuz, herkes gibi bende çok yoruldum bu durumdan ve artık bir an önce çözmek istiyorum. İlk aparatı veya parmağımı bi sokabilsem başarmış kadar mutlu olacağım. Desteklerinize çok ihtiyacım var
Canım benim bu yaşadıkların çok normal emin ol hepimiz geçtik bu yollardan hala da devam ediyoruz kızlar çok güzel şeyler yazmışlar hepsi de birbirinden değerli 🤍 bende aynı senin gibiydim aynı ne eksik ne fazla kendi yaşadığımdan bahsederek yardımcı olmak istedim sana 🤗 bir gün yine deneme aşamasındayız tabi 1 yıl olmuş evleneli neler yaşadığımi az çok tahmin edersin hatta biliyorsun.. neyse yapmaya çalıştık olmadı eşim boşaldı o biraz uyku moduna geçti bende yarı oturur bir şekilde düşünüyorum neden olmuyor neden yapamıyorum herkes yapıyor üstüne bir de zevk alıyor onun üstüne bide çocuk doğuruyor hep aynı kadın değil miyiz sen niye yapamıyorsun diye kendi kendime aşırı sinirlendim yeter artik kendine gel falan diye o sırada parmağımı orda dolastiruyorum kendime söylenirken sinirliyim ya bide eee ne olacaksa olsun artık ucunda ölüm yok ya dedim parmağımı bı soktum şok 😱 afedersin lop diye girdi ama nasıl mutlu oldum ileri geri yaptım hemen arkasında ikinci parmağımı soktum çocuk çıkıyor ya ordan parmak ne ki falan diye kendime söyledim hemen eşimi kaldırdım bak bak dedim oldu oda çok sevindi bende ama nasıl mutlu oldum hiç bir yere sigamadim ve o benim dönüm noktam oldu çünkü oraya bir şeyin girdigini gördüm sonra yavaş yavaş yine soktum çıkardım parmağımı ve 3 parmağı da aldım içime tabi burdaki nefesleri falan okuyorum ya onları uyguladım sonra esli denedim olmadı ya da zorladı oluyordu ama zor oluyordu en sonunda aparatlari aldım hepsi de tek seferde arka arkaya yaptım çıkardım sonra esliye geçtik aparattan sonra daha iyi oldu şuan yeni esli aşamasındayım hepsini de alıyorum baskı hissediyorum ama normalmis ve yaparken zevk almaya çalışıyorum acı yok ağrı yok diye telkin ediyorum kendimi beynime kabul ettirdim mı tamamdır bu iş akşam mesela daha iyiydim eşim de aynı şeyi söyledi çok şükür bu günleri gösteren Rabbime 🤲🤲🤲❤️ Rabbim herkese nasip etsin ve çok güzel bı duygu olması en güzel zaman da sende yapacaksın hemde çok çabuk ilerleyeceksin eminim sadece ilk adımı atman lazim ✨

Herkese merhaba daha önce hikayemi yazmiştim vajinismusla ilgili. Bu durumu yaşamiş ve yenmiş olanlardan rica ediyorum kegel nefes egzersizleri dilator kullanimi ve saire hangilerini denediyseniz lutfen banada yardimci olun((( hangi videolara bakiyorsunuz egzersizler icin gunde kac kere yapmamiz lazim? Bu gun dilator ve cem keçe 10 adimda vajinismus kitabini sipariş etdim. Yeni yila girmeden bu sorunu çozecegime soz verdim kendime. Ben ilişki zamani kendimi kasdigim icin damarim patladi ameliyat oldum ondan sonraki agri kesici ilac ve genişletici jel ile olan ilişkimde başarisiz oldu. Kendimi yine çok kasdigim için deneyemedik bile yine ayni sorunu yashamakdan korkduk. Lutfen bana egzersizlerle ilgi yardimci olun(( şimdi anestezi spreyi ve sakinleştirici kullanarak denemeyi dushunuyorum. Benim yaşadigim ulkede vemcaine sprek yok acaba alternatifleride onun gibi ishe yararmi?

Herkese merhaba daha önce hikayemi yazmiştim vajinismusla ilgili. Bu durumu yaşamiş ve yenmiş olanlardan rica ediyorum kegel nefes egzersizleri dilator kullanimi ve saire hangilerini denediyseniz lutfen banada yardimci olun((( hangi videolara bakiyorsunuz egzersizler icin gunde kac kere yapmamiz lazim? Bu gun dilator ve cem keçe 10 adimda vajinismus kitabini sipariş etdim. Yeni yila girmeden bu sorunu çozecegime soz verdim kendime. Ben ilişki zamani kendimi kasdigim icin damarim patladi ameliyat oldum ondan sonraki agri kesici ilac ve genişletici jel ile olan ilişkimde başarisiz oldu. Kendimi yine çok kasdigim için deneyemedik bile yine ayni sorunu yashamakdan korkduk. Lutfen bana egzersizlerle ilgi yardimci olun(( şimdi anestezi spreyi ve sakinleştirici kullanarak denemeyi dushunuyorum. Benim yaşadigim ulkede vemcaine sprek yok acaba alternatifleride onun gibi ishe yararmi?
denemek yerine aparatların gelmesini bekle bence, iyice çalış pelvk taban kaslarında kas hafızası oluşsun tekrar olumsuz bir durumla karşılaşma.

Anestezi kremleri ile de olmayabilir ben yapamamıştım kafamda bitiremediğim için denemek yerine aparatı bekleyebilirsin olumsuz bi durumla karşılaşmamak için o arada da kegel egzersizi ve aynada vajina incelemeyi yapabilirsin. kegel egzersizini önce lavaboda dene idrarını tutmaya çalış orda hissettiğin pelvik kasların o hissi tanı o şekilde sonrasında oturduğun yerde bile yapabilirsin ilk başlarda olmayabiliyor normal zamanla hafızasını oluşturuyoruz hepimiz bu şekilde yaptık mesela ben şuan bile kegel yapıyorum 😄 kafanda büyütme belki diyeceksin söylemesi kolay diye ama inan bana yapması da söylemesi kadar kolaymış ☺️

öncelikle kendimize kesinlikle güvenmemiz lazım çok araştırdım klinik ücretler pahalıydı vazgeçtim sonra artık baktım olmuyo başladım hera kliniğe safinaz abladan Allah razı olsun para kazanıyolar ama asla pes etmiyolar biz etsekte ilk başladım çok korktum ağladım klinikte yapamıycam dedim sonra eve gittim düşündüm eşim için değil kendim için yenmem gerekiyodu sizlerde bilirsiniz ki yediğimiz mutlu yemekte gülerken gezerken hep aklımızda bi burukluk oluyodu bende buna son vermem gerektiğini düşündüm ertesi gün gittim kliniğine
1.10 dk masaj ilk dilatör seti
2. sık bırak ayakta otururken.tuvalette vs sık bırak yani kegel egzersizi
3. tek bacağını kır diğer bacağın uzat yatar pozisyonda elinde ayna diğer elinle vajinana kayganlaştırıcı krem sür 10 dk masaj yap
4. bol bol nefes egzersizi ağzından al burnundan ver ama derince bir nefes
5. en küçük dilatörü al nefes egzersizi sakın nefesini tutma nefes alır verirken ıkın oraya sok yavaş yavaş biliyorum kalbin hızlıca atıcak ellerin titriycek ama nefes alıp verince rahatlıycaksın
6. içine girince 10 kez sok çıkar 10 kez oval çiz 10 kez ileri geri bunları yap
7. 2. dilatör için ilk 1. yi sokucaksın sonra 2. ye geçiceksin
sakın pes etme unutma kendin için yapıcaksın boşansan bile hep aklında olucak elbet bir ilişki yaşıycaksın erkeklerden anlayış beklemeyin siz kendiniz için
SORMAK İSTEDİKLERİNİZ OLUNCA YORUMA YA DA ÖZELDEN MESAJ ATABİLİRSİNİZ
aa benim terapistim :KK36:

X