Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Allah'a şükürler olsun kızlar, ben yendiiiimmmm
Oyy maşallah maşallahh çok sevindimmm kuzucumm gözün aydınn olsunn sayımız çoğalıyor
Kızlar çok şükür ben de yendimmmmmmmmmmmmmmmm Size çok teşekkür ederimmmmmm
Ohh be sonundaa kuzum çalıştınız çaba gösterdiniz karşılığınızı aldınız mutluluklar sizinle olsunn minnoşlar

Bana özelden yazdığın şeyin beni etkileyecegini dusunemiyorsan zaten sen bu hastalığı hiç yasamamissin buraya da boşuna gelmişsin demek oluyor

Evet ben tepki gösteririm.Kimse burda güle oynaya isteyerek aparatları yapmak istemedi yapmadı da. Ama çözümü onda olduğu için elinden gelen özveriyle çalıştı emek verdi. Çoğumuz aparat yada parmak egzersizleriyle yendi.Yenmeye de devam edecek.Keşke senin kadar şanslı olabilselerdi.Belki senin derecen düşüktü.Rahattın kendine hükmediyordun.Ama ben mesela o zamanlar bacaklarımı açıp da hiç birşeye izin veremiyordum.

Aparat olmasa da asla yenemezdim.Beni psikolojik ve bedensel olarak hazırladı.Hiçte pişman değilim.Burda hele son zamanlarda arkadaşlarımda çok güzel motiveyle peş peşe güzel haberler veriyor.Onları olumsuz yönde etkileyecek şekilde değilde motive edecek şekilde konuşursanız daha iyi olacağını düşünüyorum.

Aminnnn bana çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun mutluluk hepimizle olsun

Kızlar ben buraya ilk geldiğimde ilişkide çok kasılıyordum kızlık zarı denen şeyin yırtılacağı oradan çok kan akacağı gibi bir düşüncem vardı. Dilatörle çalışmaya başlayınca oranın esneyerek açılan bir yapı olduğunu gördüm dilatörlere kayganlaştırıcı sürerek aşama aşama ilerledim bugün 4. Aparatı yaptıktan sonra eşimle denedim başta yapamadım sonra aparatlarda nasılsa öyle olacak dedim ve penisi sonuna kadar alabildim hiç kanamadı git gel yapamadım ama penisi alabildim artık başarmıştım buradaki arkadaşlara çok teşekkür ederim onlara hala bir şeyler danışcam tabii Aparatlar resmen tedavi ediyor Buradaki arkadaşların tecrübelerinden iyi ki faydalanmışım

Ke
Kesinlikle öyle kuzum.Hiç kimsenin sizleri olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyin.Herkesin derecesi farklıdır.Ben biraz daha rahat olablirim ama diğer arkadaşım biraz daha kasılıyor olabilir. Hepimiz direndik normal insanlar gibi olsun ama bu şekilde yenmekte kötü değil.Hem bilinçli bir şekilde cinselliği de bu sayede öğrenmiş olduk

Bence daha bilinçli olduk.Bazen korkularla yenip alttan muayene olamayanlar bile var. Aslında ülkemizde cinsel eğitim şart. Hepimiz çok korkarak büyüdük ondan oldu belki de.Burada gerçekten çok güzel bir yardımlaşma var, motivasyon oluyor.

Çok çok teşekkür ederim buradaki bilgiler sayesinde yendim herkesten Allah razı olsun

Evet buradaki insanlar keyfinden zaten o rahatsız edici şeyleri vajinasına sokuyor. Burada eminim sizin gibi 3 günde yenmek her şeyini verecek insanlar var . Aaa ben kendimi kasmışım ondan olmamış ya demek ki kasmamam lazım. hop kasmadım oldu diyemedik!

3 gün korku yaşamakla 1 sende 5 sene yaşamak aynı mı ? Seninki basit bişey bizimki tıp literatüründe bir hastalık ve tek tedavisi dilator ya da parmak egzersizleri. Sen bu cümlelerinle kusura bakma ama bana yapıcı gelmedin hatta baya bı insanı yanlış etkileyebilirsin ne yazikki. Bizde isterdik esimizin sıcak teniyle teması ama olmayınca olmuyor sana yapay gelen dilatorler bizi o sıcak tene ulaştırıyor bu hastalığı yasamamissin o yüzden anlamıyorsun insanlari geriletecek paylaşımlara gerek yok rica ediyorum.

Sakin olmalıyım. Sakin olmalıyım. Sakin olmalıyım, diye okudum bazı mesajları. Âdet öncesi vurmuş zaten duygu durumuma, buluttan nem kapasım var. Kapmayacağım.

Sevgili vajinismuslu dert ortaklarım, hepimiz biliyoruz ki vajinismus öyle "ay kendimi kasmayi bıraktım oldu, siz de bırakın, sizin de olsun" yüzeyselliginde bir durum değildir. Yalnızca psikolojik de değildir. Psikosomatiktir. Hepimizin deneyimi, derecesi farklı farklıdır ve literatürde bu durumun çözüm yolları bellidir. Sakın ama sakın "başkası böyle kolay yapıyor da ben neden yapamıyorum" gibi bir algıya kendinizi kaptırmayın. Hepiniz harika gidiyorsunuz. Kendi yönteminizi buldunuz parmak/aparat egzersizleri ile muhteşem ilerliyorsunuz. Sakın motivasyonunuz herhangi bir şeyden etkilenmesin. Hepiniz harikasınız. Çiçeksiniz, çiçek.

İşte bir serbest bırakabilsek,sıkıntı orda zaten

Maşallah canım süpersin çok sevindim senin adına musmutlu aşkla dolu geçsin her bir günün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…