Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar ben bugün egzersizler için bir adım attım aparatlara geçmeden serçe parmağımla denedim ayna karşısında. Yarısına kadar anca yapabildim içeride sanki o kadar boşluk var gibi geldi moralim çok bozuldu sizde de ilk böyle olmuş muydu

Korkma her şey normal . Zaten hep derim en zoru ilk aparat, senin de ilk aparatın serçe parmağın olmuş. Ama aksatmadan ara vermeden aparatlara başla ve moralini bozma

Korkma her şey normal . Zaten hep derim en zoru ilk aparat, senin de ilk aparatın serçe parmağın olmuş. Ama aksatmadan ara vermeden aparatlara başla ve moralini bozma
Tamam teşekkür ederimm bir şey daha soracagım biz çalıştıkça o bölge genişleyecek mi son aparatta falan ilişkiye girmeyi rahatlatacak şekilde genişliyor mu acaba

Tamam teşekkür ederimm bir şey daha soracagım biz çalıştıkça o bölge genişleyecek mi son aparatta falan ilişkiye girmeyi rahatlatacak şekilde genişliyor mu acaba
Oraya neler olacağını merak ediyorsun haliyle :) Şimdi sen güzelce 4. aparata kadar güzelce çalışınca pelvik taban kaslarını çalıştırmaya başlayacaksın. Orada kas hafızası oluşturacaksın, böylelikle orası açılacak ve işin bitince geri kapanacak Eşli denemeye geçince de mutlaka öncesinde aparat çalışmalısın 2 ay kadar.

Teşekkür ederim umarım o aşamaya geçebilirim ilk denemede serçe ve işaret parmağımı rahat yapabildim. Sonrası zor gibi Allah büyüktür

Bu kadar pozitif bı insan henüz yenemedim dese de aslında baya bı aşmıştır kendini sadece çalışmasi lazım sık sık
Teşekkür ederim vajinasına bakamayan bi insandım şimdi önümde sadece eş 2 parmak kaldı kendim hergun en az 1 saat çalışıyorum bakalım inşallah ilişki denemesinde zorluk çıkmaz

Egzersizlere başladım ama eşim motivasyonunu düşürüyor parmağını sokan p..... De içine alabilir falan diyor parmağını soktuysan da zaten kızlık gitmiştir diyor ama aynada baktığımda parmağımı soktuğumda zar esniyor ve giriyor eşime herhangi bir kanama olmadığını söylüyorum ama bundan büyük aparatlar ile çalışmama sıcak bakmıyor ne kadar önemli bir şeymiş bu kızlığı erkeğin bozma olayı zaten vajinismus ile mücadele ediyorken desteklenmemek çok motivasyonumu bozuyor eşimi nasıl ikna edebilirim kızlar sizce

Eşine burada yazılanları okutabilirsin canım. Bakış açısının değişmesini sağlayabilir. Kızlık bozmak diye bir durumun olmadığını, hymenin esneyebilir yapıda olduğunu anlatan doktor videoları izletebilirsin. Vajinismus için gittiğim doktor tedavim esnasında bana "hymenin çok ince ve çok esnek yapılı vajinismus olmasaydın, yeterli gevşemeyi sağlayıp ilişki yaşamış olsaydın benim o beklediğim kanı asla görmeyeceğimi" söylemişti.

Eşinin bakış açısının değişmesini sağlamak gerekiyor. Tiniminimavihanim 'ın tavsiyesiyle ben de Dr. Müjdegül Karaca'nın videolarını izlerken o vajinismusun psikosomatik bir hastalık olduğunu söylemişti. Yani bu bir hastalık, penisi alamama, almaktan korkma, pelvik kaslarını kasma durumu. Bu durumu aşmak için yani penisi alabilmek için önce tedavi olmak gerekiyor. Bu tedavi de ya parmak ya da dilatör egzersizleri ile mümkün. Eşinin bunu kavraması ve kabul etmesi gerekiyor. Buraları okut, vajinismus tedavisi yapan doktorların vajinismus nedir nasıl tedavi edilir bunları anlattığı videoları izlet.

Tamam teşekkür ederim

Kızlar Aparat yerine nelerle çalışabilirim acaba
Parmak yapabilirsin tekle başlayıp 2 parmak hatta sonrasında 3 parmak deneyebilirsin ben deniyorum daha tam olmadı ama ya da evde mumdan kendine aparat yapanlar var önce ince mum sonra yavaş yavaş peçete sarıp strecleyip kalinlastiranlar vardı burda eskilerde okumuştum

Ben eşimle doktora gittim doktor spekulumla vajina içine girip baktı. Spekulumu bilmiyorsan resmine bak hatta onu eşine gösterip anlatabilirsin benim hikayemi hatta okut bu yazıyı istersen. Onla girdi vajinama baktı yara falan var mı diye plastik ve kalın bişey ona rağmen kanama yırtılma olmadı daha duruyor benim zar esnek ve dogumda bile gitmeyebilir dedi doktor. Hatta eşim çıktığımızda bozuldu demi kızlık o kadar şeye hocam diye sordu eşime kızdı biraz doktor iyide yaptı akillandi çünkü bozulma yırtılma falan yok olanlar da hepimiz biliyoruz ki zorlanmadan kaynaklı kan gelmesi falan bizde zaten bundan korktuğumuz için işi ilmini öğrenerek egzersizler yaparak çözmeye uğraşıyoruz. Destek çok önemli umarim seni anlar ve destek olur inan seni çok iyi anlıyorum çünkü aynı sebepten benim 1.5 senem geçti ve ben aynı zamanda polikistik over hastasıyım çocuk için fazla vaktim yok eşim şimdi nasıl sarılıyor tedaviye suçunu bildiği için.

Gerçekten öyle ona göre ilişkide bozulmalı ve kanamalı diye düşünüyor ama bir parmakla bile denendiğinde yavaş hareketler olunca zar esniyor çok esnek bir yapıda olduğunu anladım bu bile rahatlatıyor. Umarım en kısa zamanda hamile kalırsın ben de çocukları çok çok severim şu an isteyemiyorum bu iş olmadığı için önceliğim bunu aşabilmek umarım istediklerimiz olur. Hayat hep bir mücadele böyle şeylerle imtihan oluyoruz ama yalnız olmadığımızı hissetmek sanırım insanı rahatlatıyor

Bu benim tedavinin yanında okuduğum kitap eşle birlikte çalışmak gerektiğinden bahseden sayfaya gelmişken sizinle de paylaşmak istedim
Eki Görüntüle 3158816
Hemen okuyayımm çok teşekkür ederimm ben de bir kitap aldım fakat tedaviden çok detaylı anlatmıyor orda vakalar falan var kısa kısa tedavilerden bahsetmiş

Hemen okuyayımm çok teşekkür ederimm ben de bir kitap aldım fakat tedaviden çok detaylı anlatmıyor orda vakalar falan var kısa kısa tedavilerden bahsetmiş
Rica ederimm benim okuduğum kitapta henüz tam tedaviye geçmedi ama anlatıyor diye biliyorum sık sık paylaşırım burda yardımcı olabilecek yerleri

Teşekkür ederim vajinasına bakamayan bi insandım şimdi önümde sadece eş 2 parmak kaldı kendim hergun en az 1 saat çalışıyorum bakalım inşallah ilişki denemesinde zorluk çıkmaz
İnşallah çıkmaz kafanı ne kadar rahatlatirsan o kadar kolay oluyor Valla ya bende öyleydim herhangi bir fotoğrafa bile bakamıyordum ki kendi vajinami hiç bilmiyordum önce bir sonra iki ve şuan 3 parmağı da rahatlıkla alabiliyorum cok şükür çok savaş verdim kendi içimde sağolsun eşim çok destek oldu bana biraz zorlanıyorum ama penisi alabiliyorum kaslarımi tam olarak öğrenemedim kullanmayı zamanla inşallah rahat ve istekli bir şekilde ilişkimi normallestirmeye çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…