Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ama yinede bi soğan maydonoz kaynatıp içeyim çünkü günde 20 kere lavaboya gidiyorum özellikle sevgilimdeyken sürekli deneme halinde olduğumuz için üstüm giyinik olmuyor afedersin
O zaman bir doktora gidin, idrar yollarınıza bir bakılsın derimm
Bu hissi ancak aparatla azaltabiliriz sanırım ?
Eşli deneme ile de azabilir, aparat kullanamayacak durumdaysanız.

Bu arada vemcaine spreyi aldım bugün deneyeceğim egzersiz yaparken.keşke yanımda siz olsanız yaparken ama erkek arkadaşım sizi görmese tek ben görebilsem sağımda bir melek solumda bir melek ama işte iş kendimde bitiyor.Dün kaşıkta yaptık gözümü kapatıp diş fırçasına yaptığım gibi yavaş yavaş oraya doğru gittim bir anda bi ıkındım tak diye girdi ama yandı yerinin ederim yanmasa devam ederdim ve penis içeriyi hissettikçe sertleşiyor bi anda sertleştimi ödüm kopuyor ama olucak inanıyorum iyi ki daha 21 yaşındayım dün oturdum ağladım kendimi kadın gibi hissetmiyorum diye sevgilim yanıma gelip konuştu güzelce ve ikna etti beni destek çok önemli ben buraya girmeden önce delik yok sanıyordum
Çok tatlısın :KK36: o sprey işe yarıyor demişti arkadaşlar onunla da bir dene bakalım. Destek en önemli şey bu süreçte çünkü psikolojik olarak çöküntü de oluyorsun zaten. Zaman zaman hepimiz aynı şeyleri hissettik ama bozma moralini düzelecek her şey sen cesaretli bir kadınsın.

Kızlar merhaba evliliğimün 15. Ayındayım ve hala vajinusmusum aşamadım bir türlü. Üstüne rahim duvarımda kist oluşmuş alttan muayeneyi kabul edemiyorum. İlişkiyi kabul edemiyorum. O kadar zor durumdayım ki keske evlenmeseydim diyorum artık. En azından vajınusmus oldugumu bilmeyecektim. Sürekli kendimi suçluyorum

Bu

bu arada vemcaine spreyi aldım bugün deneyeceğim egzersiz yaparken.keşke yanımda siz olsanız yaparken ama erkek arkadaşım sizi görmese tek ben görebilsem sağımda bir melek solumda bir melek ama işte iş kendimde bitiyor.Dün kaşıkta yaptık gözümü kapatıp diş fırçasına yaptığım gibi yavaş yavaş oraya doğru gittim bir anda bi ıkındım tak diye girdi ama yandı yerinin ederim yanmasa devam ederdim ve penis içeriyi hissettikçe sertleşiyor bi anda sertleştimi ödüm kopuyor ama olucak inanıyorum iyi ki daha 21 yaşındayım dün oturdum ağladım kendimi kadın gibi hissetmiyorum diye sevgilim yanıma gelip konuştu güzelce ve ikna etti beni destek çok önemli ben buraya girmeden önce delik yok sanıyordum
Vemcaine sprey işe yaradı mı acaba direkt bu marka olarak mı satılıyor

Kızlar merhaba evliliğimün 15. Ayındayım ve hala vajinusmusum aşamadım bir türlü. Üstüne rahim duvarımda kist oluşmuş alttan muayeneyi kabul edemiyorum. İlişkiyi kabul edemiyorum. O kadar zor durumdayım ki keske evlenmeseydim diyorum artık. En azından vajınusmus oldugumu bilmeyecektim. Sürekli kendimi suçluyorum
Merhaba canım, derin bir nefes al. Buradayız, sana yardımcı olacağız. Hepimiz vajinismus atlattık, kimilerimiz hâlâ tedaviye devam ediyor. Öncelikle şimdiye kadar neler yaptın bahseder misin? Aparat egzersizleri vajinismusu yenmek için çoğumuzun tercih ettiği yöntem. Hiç aparat veya parmak egzersizi deneyebildin mi?

Sakin ol derin bi nefes al ve kendini suçlamayı bırak ☺️ bu bir suç değil %100 çözümü olan bi hastalık canını sıkmak çözüm değil. Herşey geçtiğinde bu günleri gülerek hatırlayacağız. Bende henüz tedavi aşamasındayım daha yenemedim ama umudum var seninde olsun bu çok önemli. Hepimiz ilk başta korktuk panik olduk ağladık kendimizi suçladık ama şimdi yenenler var aramızda yenmeye çok yaklaşanlar var ben mesela dün 3 parmak yapabildim buda sona yaklaşmak anlamına geliyor sende yapabilirsin inan buna sadece erteleme ve korkma ☺️

Evet öyle ama kendimi buna ikna edemiyorum parmak olması midemi bulandırıyor
Parmak bende de aşırı rahatsızlık yaratmıştı. Bence eşinin parmağı yerine ikinci ve üçüncü aparatlari eşin yapabilir. Ben böyle ilerlemiştim doktorla. Önce ben yapıyordum apartları, sonra eşim. Parmaktan daha rahat olur en azından. Hem de kontrolü eşe bırakma konusunda çok yardımcı oluyor.

15 ay süre içerisinde bir doktora gidip destek aldınız mı hiç burada çoğumuz aparatlar sayesinde yendik aparat alın bizlerde size yardımcı oluruz🌸

merhaba cnm heralde 6 aylık evliydin ve eşinle problemlerin vardı yanlış hatırlamıyorsam seni dövdüğünü filan yazmıştın acaba sorunlarınız bu yüzden olmasın.

arkadaşım evlendiğinden beri hiçmi birlikte olamadın bence bir dr yardım almalısın hayatım geçmiş olsun bide kendini hiç kasma bizde evlendiğimizde 3 gün ilişkiye giremedik çok acım oluyodu kafamı başka yerlere çektim bide krem filan hallettim allahtan dr bana demiştiki kendini kasma rahat bırak tadını çıkardığını düşün filan demişti.
Ç
15 ay süre içerisinde bir doktora gidip destek aldınız mı hiç burada çoğumuz aparatlar sayesinde yendik aparat alın bizlerde size yardımcı oluruz🌸
psükoterapiye gittim parmak egzersizi yaptık eve gelince kendimiz yapacaktık kademeli birşekide fakat olmadı. Aparat aldm ama çok sert o hic olmadı tahriş oldu hatta. Bi sprey var aklımda ne diyorsunuz deneyim mi

Merhaba canım, derin bir nefes al. Buradayız, sana yardımcı olacağız. Hepimiz vajinismus atlattık, kimilerimiz hâlâ tedaviye devam ediyor. Öncelikle şimdiye kadar neler yaptın bahseder misin? Aparat egzersizleri vajinismusu yenmek için çoğumuzun tercih ettiği yöntem. Hiç aparat veya parmak egzersizi deneyebildin mi?
Parmak egzersizi yaptım sonraki aşama evde denemeydi ama bi türlü yapamadık yani kasmadıgımı düşünüyorum ama afedersiniz ama olmuyor yani sonra ara verdim mensden doşayı sonrasında tekrar başa döndük. Bu sefer aparat aldım ama o da çok sert tahriş oldu bölgem sonra da bıraktm uğraşmayı. Ama şu sırada moralim cok bozuk sürekli çocuk konısı geçiyor ailede.

Ben daha terapi aşamasındaydım 3. dilatördeydim sanırım 4. dilatöre geçmeden önce ki akşam işte, eşim masaj yapıyordu o an parmakla girdi açık açık yazdım neyse sen dene :KK48: ama öncesinde biraz cilveleşin yani:KK48:
Hahahah okadar stres yapıyorum ki kendime görevmiş gibi hiç cilveleşmiyorum 😂

Parmak bende de aşırı rahatsızlık yaratmıştı. Bence eşinin parmağı yerine ikinci ve üçüncü aparatlari eşin yapabilir. Ben böyle ilerlemiştim doktorla. Önce ben yapıyordum apartları, sonra eşim. Parmaktan daha rahat olur en azından. Hem de kontrolü eşe bırakma konusunda çok yardımcı oluyor.
Doktoruma söylüyorum parmak yapmasam diye dilatörleri rahat alıyorum ama parmak benim midemi bulandırıyor yok diyor peniste et sonuçta o yüzden parmak önemli yap diyor . Anlamadım 🤔

X