Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende de hâlâ zevk diye bir şey yok. Millet dizilerde zevkten uçuyor kaçıyor ben yanından bile geçmiyorum🙈 Dediğin gibi öncesinde zevk var sadece. Sonrasını da illa zevk zevk diye kafama takmıyorum açıkçası. Zamanla olur diye düşünüyorum. Ben de ilk giriş anında hep korkuyordum, yapabiliyorum biliyorum ama nasıl oluyorsa o ilk an hep bir korku oluyordu içimde ama son denemelerde artık o da kalmadı inan ki. Çok rahat hissediyorum artık. Bence yavaş yavaş korkularımızı, endişelerimizi geride bıraktıkça, rahatladikca her şey zamanla daha iyiye ve zevke gidecek.
Bendede olmuyor hiç zevk hala 1 sene oldu yeneli

Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum 🥰 eşimle yaptığımız denemelerde tam anlamıyla bir ilişki olmamıştı ama giriş tamamen olmuştu en son , 3-4 aydır hiç görüşemediğimiz için deneme yapamadık daha. bir hafta sonra beraberiz inşallah 🥰 aparatlarla çalışma yapıyorum kendimi rahat hissetmek adına onun dışında ne tavsiye edersiniz ? Yendiğimi düşünüyorum ama henüz tam değil 🙈🙈🙈🙈

Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum 🥰 eşimle yaptığımız denemelerde tam anlamıyla bir ilişki olmamıştı ama giriş tamamen olmuştu en son , 3-4 aydır hiç görüşemediğimiz için deneme yapamadık daha. bir hafta sonra beraberiz inşallah 🥰 aparatlarla çalışma yapıyorum kendimi rahat hissetmek adına onun dışında ne tavsiye edersiniz ? Yendiğimi düşünüyorum ama henüz tam değil 🙈🙈🙈🙈
Aparatları çalış onun dışında hiçbir şeye gerek yok canım önemli olan dördüncü aparata çok çok iyi çalış sonrası zaten olacak🌸

Hepimiz benzer şeyleri hissettik. Ben "bu işi dünyada yapamayan tek kişi olacağım herhalde" diye ne kadar üzüldüğümü, ağladığımı bilirim. Bak hepsi geride kaldı. Kendime bile dokunamazken şimdi hiç vajinismus olmamış gibi rahat ve kolay her şey. Birden, bir günde olmuyor tabi ki. Egzersiz şart yenmek için. Evhamlanabilirsin, korkabilirsin elbette çok doğal bu. Ama sakın kendini korkularına bırakıp erteleme.🌼 Ne kadar erken davranirsan o kadar erken çözersin. ☺️
Ne kadar güzel bir mesaj🌸 mutlu oldummmm siz ne kadar sürede yendiniz 🌸

Aparatları çalış onun dışında hiçbir şeye gerek yok canım önemli olan dördüncü aparata çok çok iyi çalış sonrası zaten olacak🌸
Dördüncü aparatta çok ufak bir baskı hissediyorum bu normal midir peki 🤔 5 dakikadan 2 kez çalışıyorum 🤔 rahat hissediyorum kendimi de . Çok teşekkür ederim cevabınız için 🥰

Dördüncü aparatta çok ufak bir baskı hissediyorum bu normal midir peki 🤔 5 dakikadan 2 kez çalışıyorum 🤔 rahat hissediyorum kendimi de . Çok teşekkür ederim cevabınız için 🥰
Canım mutlaka 4. Aparatı 20 dk falan içinde tut. Sonra ileri geri yap tak çıkart yap

O zaman oyunlara başlayalım napalim madem gerçeğe döner bide bunu deneriz 🥰 ama 5 yılda çok uzun ya yillarımız gidiyor 🙃 hayır şuna üzülüyorum şuraya adam akıllı bende yendim diyip yazamadim 😅 tecrübelerimi aktaramadim ki birlerine umut olurum belki diye
Bende daha yenemedim ama umudum var 😁 ve oyun işe yarıyor gerçekten 😇

Gayet normal o baskı hissi egzersizlere alıştıkça zamanla oda geçecek. Bu süreyi biraz daha uzatabilirsin. kısa süreli çalışma film dizi aç. Başka şeylere yönel daha kolay olur🌸

4.aparata çok çalışmak gerçekten işe yarıyor,dün nerdeyse 1,5 saat 2 saat 4.dilatörü çalıştım artık yatarak bile çok rahat yapıyorum😍Dün eşimle ikinci kez denedik aparattan sonra daha kolay girdi . Hep üstte deniyordum dün misyoner bile denedim yalnız prezarvatif takınca eşimde sertleşme gitti ben de korunmuyorum inşallah şu an bir şey olmaz çünkü tam alışmadan hamile kalmak istemiyorum

4.aparatı normalde yapıyorum bazen zor da olsa ama şu an bir girdi çıkardım tekrar girmiyor ne yapacağım neden her zaman olan bir şey olmadı şimdi neden kasıldım anlamıyorum normal mi
Evet normal. Her zaman aynı rahatlıkta olmayabiliyoruz. Biraz ara verip kafanı dağıtabilirsin.🌷

X