Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Regl günüme 3 gün varken yani dün akşam birleşme yaşadık ve biraz zor oldu yani ilk etapta o kas dediğimiz yerde tık tık etti ve eşimde hissetti bir şey tık tık ediyor dedi. Korkmam gereken bişey var mı?

Bende öyle anladim tekniği de misyonerciler kadar mantikli, tek düşündüğüm dilatör kaymiyor mu eliyle mi tutuyor dilatörü? Giriş yerini görmeden bulabilmesi harika
Yok yok kaymaz sen tutuyorsun zaten ucundan itiyorsun. Bende dilatörle çalışırken terapistim pozisyon denemeleri yaptırıyordu ama eşli pozisyon denemelerim hüsranla bitiyor

Yok yok kaymaz sen tutuyorsun zaten ucundan itiyorsun. Bende dilatörle çalışırken terapistim pozisyon denemeleri yaptırıyordu ama eşli pozisyon denemelerim hüsranla bitiyor
Eşinle evlenmeden önce yakınlaşmaniz oluyor muydu? burasi önemli kuzum, eğer olduysa ordan aşina olduklarini veya sevdiğin pozisyonlarin birleşmeli haline çevirebilirsin bunu yani sabitlenme misyonere.

Canım orası zarın olduğu kısım degil mi ben de hissediyorum eşimde biz zar diye düşünüyorduk oradan geçerken ses geliyordur muhtemelen

Canım orası zarın olduğu kısım degil mi ben de hissediyorum eşimde biz zar diye düşünüyorduk oradan geçerken ses geliyordur muhtemelen
Teknik problem olur öyle arada hassasiyetinin olduğu bir dönemde olduğun için hissetmen de onunla doğru orantili mi diye bir düşündüm

Eşinle evlenmeden önce yakınlaşmaniz oluyor muydu? burasi önemli kuzum, eğer olduysa ordan aşina olduklarini veya sevdiğin pozisyonlarin birleşmeli haline çevirebilirsin bunu yani sabitlenme misyonere.
Tabii yakınlaşmaz mıyız 7 yıl beraberdik Pozisyon denemesi yapıyoruz fakat misyonerdeki gibi başarıya ulaşamadık henüz. Belki de benim bilgisizliğimden
Kas canım orası muhtemelen regl önce diye ödemdendir diye düşündüm ben gene de farklı bişey olabilir mi diye de korktum çünkü bariz böyle hissetmemiştik ikimiz de

Yaaaa doğrudur. Hepimizin bilmediği şeyler var maalesef

Tiniminimavihanim tavsiyeleri sayesinde 3. Aparatı alabildim ama 4 ü yapamıyorum ilerleyemiyorum napmalıyım
Aynı şekilde devam edeceksin 4le bende ilk başta zorlanmıştım. Hatta başında takıldı ağrı acı hissettim ama pes etmedim. Egzersize devam et çıkar tekrar dene . Jel sür krem ya da . Ben 1 saat kadar beklemiştim ilk başardığımda. Öyle 4.aparat şak diye beş on dakikada girmiyor korkup kasınca.

Tiniminimavihanim tavsiyeleri sayesinde 3. Aparatı alabildim ama 4 ü yapamıyorum ilerleyemiyorum napmalıyım
Ben de 4 ‘e geçecektim korktum şimdi o zaman biraz daha 3’le çalışayım üçe kadar sorunsuz geldim 4 ‘ü yapmazsam çok üzülürüm çok umutlandım

Merhaba ben 25 günlük evliyim eşimle ilişkiye giremedim biraz ilerledik ama acıdan dolayı kendimi geri çektim ve şuan da hiç istemiyorum iki kez parmağını soktu ondan sonra tamamen uzaklaşmış durumdayım internetten araştırınca vajinismus diye bir hastalık olduğunu öğrendim kadın doğuma gittim ve fiziksel bir rahatsızlık olmadığını söyledi vajinismus olabilirsin psikiyatrist vs gidebilirsin dedi kaç gündür buralarda yazılar okuyorum bir çok kişi doktora gitmeden aşmış onu gördüm 4lu aparattan bahsedildiğini gördüm ve onuda sipariş ettim hiç yazmadan denicektim ama şimdi korkuyorum tam olarak ne yapmam gerekiyor nefes kegel egzersizleri okudum heryerde ama hep yazı ortaları olduğu için düzgün anlamadım bana sırasıyla ne yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz birde bu vajinismus cinsel isteksizlik yapar mı ?

Canım öncelikle cinsel isteksizlik yapar ama oda şöyle korktuğun için soğursun konu oraya gelince kaçarsın. Aparatların ilk boyundan başla istersen her birini birer gün çalış bolca kayganlaştırıcı kullan eğer almadıysan su bazlı olanlarını tercih et. Kegel egzersizleri yap . Aparatlarla çalışırken de nefes al nefes verirken vajen de açılma oluyor o sırada giriş daha kolaylaşacak. Kendine, yapabileceğine inanmalısın. Daha yolun başındasın kendini ve evliliğini yıpratmadan yenersin bir an önce inşAllah

Ben de 4 ‘e geçecektim korktum şimdi o zaman biraz daha 3’le çalışayım üçe kadar sorunsuz geldim 4 ‘ü yapmazsam çok üzülürüm çok umutlandım
Üçü çok rahat yapma kadar çalış canım, kafan rahat olur böylece. Zihnimiz korkutuğu için bizi engelliyor vajinismusta ama üçlü dördün birbirinden hiçbir farkı yok. Sen zaten çok iyi ilerlemişsin, tebrik ediyorum

Demet Akalın gibi yazmışım kusura bakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…