Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aparatları içime alabileceğimi sanmıyorum öyle olsa zaten ilişkiye girerim içime bir şey giriyor hissi içimi tuhaf ediyor
Seni çok iyi anlıyorum yani buradakilerden başka kimse seni anlayamaz. İnan o his gerçekten başta çok tuhaf geliyor ama boy boy gidildiği için ufak ufak vajina alıştırılıyor. Muhakkak onunla yeneceksin al lütfen

Hiç acı olmayacağını bilsem bile bunu yapmak hiç içimden gelmiyor bir zevkde alamıyorum
Başta evet zevk almıyorsun hatta her ilişkiden önce ufak bi korku oluyor ama ödev gibi gör bu senin ödevin inan sonrasında sen istiyorsun yapmak

Hiç acı olmayacağını bilsem bile bunu yapmak hiç içimden gelmiyor bir zevkde alamıyorum
Hepimiz geçtiğin yollardan geçtik ve ben hala geciyorum. Bu uğurda döktüğüm paraların haddi hesabi yok. Sonucta doğanın kanunu bu yapmalıyız. Herkes yapıyorsa bu imkansız değil. Eşini al karşına konuş ve sabırlı davranmasını rica et. Eger dilator ya da parmak egzersizi yapabiliyorsan buna başla. Ben esli deneyebiliyorum hem bir yakınlaşma hissi de oluyor en azından. Vemcain spreyle dene. Herseyi bir dene. Bak 4 aylar geçiyor benim 3 sene doldu. Koskoca 3 sene. Birbirimizden uzaklaşmama çabalarına girdik şu anda zaman geçtikçe kaçarsan benim gibi durumunu çok ilerletirsin. Kaçma

Yaşadıklarınızı bizde yaşayıp hissettik. Kac defa kendimi dünyanın en beceriksiz insanı saydım. Herkesin yaptığı üstelik kolayca yaptığı şeyi bu kadar nasıl yapamam diye duyduğum utanç, esime karşı hissettiğim suçluluk duygusuyla ona daha kötü davranmam dahil.
Ama bakın ben şimdi hamileyim ☺hepsi geride kalıyor tek yapmaniz gereken hangi durumda olursa olsun pes etmemeniz.
Bende bu aparatları mi yapacağım imkansız dedim, doktor parmak egzersizi dedi, parmagimla mi mümkün değil dedim. Ama oldu yaptım oluyor. Siz de yapabilirsiniz.
Eşimin yüzüne baktım bi gün akşam oturuyorduk, içim gitti birden. Bu bir hastaliksa caresine (aparat,parmak egzersizi vs) neden bakmıyorum ki dedim. Eşim hasta olsa ben ona destek olurdum ama tedaviyi reddetse ne hissederdim diye düşününce harekete geçtim ki ben ilk 7 ay durumumu kabullenip doktora bile gitmemiştim, siz henüz dört ayda ne kadar mücadele vermişsiniz, şimdi pes etme zamanı mi

Aynısını cinsel terapistime söylemiştim. "Bu sartlar altinda bir sey hissetsen tuhaf olurdu" demişti. Düşünsenize şu an sadece başarılması gereken bir görev gibi. Hiçbirimiz başta hissetmedik hatta nişanlıyken olan o çekim bile bitmişti bende. Çünkü sadece korku ve heyecan egemen oluyor kafa rahat değil. Bir şey şu an hissedemezsiniz. Zamanla o da olur. Önce tedavi için bir adım atın lütfen

Herkesten Allah razı olsun nasıl gevşeyeceğimizden nasıl yapacağımıza kadar her şeyi paylaştığınız için. Balayından beri bu sayfada vajinismus ile ilgili okumadığım topik kalmadı neredeyse. Her okuduğum mesajda daha çok cesaretlendim ve çok şükür bugün başardım. Herkese teşekkür ederim

Oyy maşallah canımm beniim gözün aydınnnn olsun tebrik ederiimm

Harikasiniz cesaretinizi kutlarım. O yüzden hep diyoruz vajide ne kadar ertelemezsek çözüm o kadar yakın oluyor.

çook teşekkür ederim

Kızlar 2 3 aydır yoktum bende. Acı bir kaybım oldu sonrasında bayram falan derken anca toparlanıyorum.
Olmuyor diye ağlamaktan helak oldum son günlerde yine. Açıp burayı okudum birikmiş mesajları biraz rahatladım hepinizden Allah razı olsun.
Şimdi tekrar başlıyorum inşallah. Bugün eşimle birlikte onun elini kendim o bölgede gezdirdim deliğin üzerinde durdurdum. Ama ne zaman kendi elimi çeksem kasılıyordum. Yine de kasılmaların geçmesini bekledim ona müsade etmek istedim pek kolay olmadı. Bir ara eşim biraz girdiğini söyledi mesela, ben hiç hissedemedim gerçekten gevşemiş miydim yoksa ona mı öyle geldi bilmiyorum inşallah o haklıdır. Biraz daha ileri gidince afedersiniz anüs tarafından baskı acı hissettim normal mi ?
Sonra tam bir yere geliyor orda birden baskı ve sızı hissediyorum telaşlanıp ağlamaya başlıyorum. Ikınıp ittirmeye çalışıyorum ama acıyor bu kez de.
Bugünden itibaren her gün bunlara devam edeceğim inşallah, sizce bunlar normal mi, yaptıklarım doğru mu yardım eder misiniz?
Biraz uzun yazdım kusura bakmayın, tam açıklama yapmak istedim

Zamanla baskı vs geçiyor gerilme. Anüse, idrar kesesine baskı sızı da çok normal zamanla hiç bişey kalmıyor. Biraz dayan sabret herşey çok güzel olacak gevşeyince bak bişey hissetmiyorsun

Tesekkür ederim söyledikleriniz içime su serpti pes etmeyip elinden geleni yapacağım çözüm aparatsa onu da kullanırım

Tesekkür ederim söyledikleriniz içime su serpti pes etmeyip elinden geleni yapacağım çözüm aparatsa onu da kullanırım
Burada aparatla çok yol alan arkadaşımız var. Ben parmak egzersizi ile yendim ama aparatlarin kaslari daha çok gevsettigine inanıyorum pelvik taban kaslarınızı gevşetmek için kegel egzersizi ve aparatla çözebilirsiniz kegel egzersizini sabah öğle akşam gün içinde 20 kez yapın şu şekilde, nefes alın ve idrar yaparken tut birak yaptigimiz kasınızı gevşetin . Tam olarak o kas olmalı dikkat edin. Karın ya da kalca kası değil. Ben bundan emin olmak için egzersiz sırasında buyutecli ayna kullanıyordum. Sonra nefes verin ve bahsettigimiz kasınızı sıkın. Söyle de özetleyebiliriz, nefes al idrarı bırak, nefes ver idrarı tut.
Bunu normal günlük egzersiz olarak yapıyoruz ters kegel deniyor vajinismusta, ağrılı cinsel ilişkide ise yarayan bir egzersiz ancak düzen şart sonra aparat ile çalışmadan önce yine 5 ters kegel yapılacak ve nefes alıp idrar bırak vaziyetteyken ıkınarak aparat içeri alınacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…