Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Nasılsınız çiçekler, napıyorsunuz? Ben köyde fındıktaydım bağ bahçe işleri, pek aktif olamadım. Memlekete geldiğimden beri bir acayip âdet olunca doktora gitmeye karar verdim. Bugün muayenem vardı. Gerçekten korkarak ve tedirgin olarak gittim ama o kadar kolay geçti ki muayenem. Hem vajinal ultrason hem de spekulumla rahatlıkla muayene olabildim. Şükür bir şey çıkmadı. O kadar mutlu oldum ki, muayene benim için hâlâ aşırı derecede tedirginlik verici ama sanırım bugün bunu biraz daha aştım. Birkaç ay öncesine kadar imkânsız gelen her şeyi yapabilmenin sevincini tarif dahi edemem. Kendime dokunamazken geldiğim nokta belli. Hiçbiri birden olmadı, çalışarak ve zamanla oldu. Sakın vazgeçmeyin, kendi kendinize olmuyorsa destek alın. Sihirli bir değnek yok, bize değince vajinismus bitsin. Hepsi zamanla, egzersizle ve cesaretle oluyor. Sayfalarda gerilere gidince pek çok mesajımı ağlayarak büyük bir üzüntüyle atmıştım, şimdi neler paylaşıyorum. Sakın kendinizi yılgınlığa bırakmayın.

Nasılsınız çiçekler, napıyorsunuz? Ben köyde fındıktaydım bağ bahçe işleri, pek aktif olamadım. Memlekete geldiğimden beri bir acayip âdet olunca doktora gitmeye karar verdim. Bugün muayenem vardı. Gerçekten korkarak ve tedirgin olarak gittim ama o kadar kolay geçti ki muayenem. Hem vajinal ultrason hem de spekulumla rahatlıkla muayene olabildim. Şükür bir şey çıkmadı. O kadar mutlu oldum ki, muayene benim için hâlâ aşırı derecede tedirginlik verici ama sanırım bugün bunu biraz daha aştım. Birkaç ay öncesine kadar imkânsız gelen her şeyi yapabilmenin sevincini tarif dahi edemem. Kendime dokunamazken geldiğim nokta belli. Hiçbiri birden olmadı, çalışarak ve zamanla oldu. Sakın vazgeçmeyin, kendi kendinize olmuyorsa destek alın. Sihirli bir değnek yok, bize değince vajinismus bitsin. Hepsi zamanla, egzersizle ve cesaretle oluyor. Sayfalarda gerilere gidince pek çok mesajımı ağlayarak büyük bir üzüntüyle atmıştım, şimdi neler paylaşıyorum. Sakın kendinizi yılgınlığa bırakmayın.
Çook geçmiş olsun :KK43: peki nedenini bulabildiniz mi?

Bugün çalışamadım hala.. içime bir ilham bir istek gelmesini bekliyorum 🥺 ertelemek çok kötü bişey
Şöyle düşün bu senin yapman gereken bir ödev göreymiş gibi yoksa başka türlü istemeye kalırsa hiç yapamazdık hepimizde böyleydik çünkü kuzum🌺

Cok gecmis olsun canım. Sana sonuna kadar katılıyorum bende vajinal ultrason muayenesi oldum ki aparat yapamamış parmak ile yenmiş biriyim. Öyle kolay oldu ki muayene şaşırdım. Nereden nereye diye düşünüyor insan 😪 burdaki tüm arkadaşlarımız da aynı başarıya ulaşabilir çünkü onlardan hicbir farkımız yoktu. Dediğin gibi geçmişe gidip okusalar mesajlarımızı, çaresiz hissedislerimizi çok tanıdık bulacaklar. Ama öyle değil işte ☺sadece vazgeçmemek düzenli çalışmak ve dediğin gibi gereken yerde destek almak gerekli.

Bugünkü ödevimi yaptım :) 1 saat boyunca masaj ve egzersiz yaptım ama henüz aparatı kızlık zarına dokundurabiliyorum sadece. biraz bastırınca acı ve baskı oluyor. İçeri giremiyorum.
Böyle dokuna dokuna alışır mıyım ya
Tabi her şey zamanla daha güzel olacak. Sistematik duyarsizlastirma diyoruz buna. Bana terapistim once ayna odevi vermisti sadece incelememi istemişti. Sonra dokunma sonra egzersiz gibi ilerlemiştik. Alışmış oluyorsunuz egzersiz kısmına gelene kadar.

Bugünkü ödevimi yaptım :) 1 saat boyunca masaj ve egzersiz yaptım ama henüz aparatı kızlık zarına dokundurabiliyorum sadece. biraz bastırınca acı ve baskı oluyor. İçeri giremiyorum.
Böyle dokuna dokuna alışır mıyım ya
Acı yok :) Sadece baskı var korkma ittir canım :KK36: O acı dediğinde idrar kesesine yapılan baskıdan oluşan bi yanma inan bikaç defadan sonra olmuyor yanma💕

X