Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bendee öyle 90 doğumluyum ama minyonum gören 25-26 der
Aşağı doğru iniyoruz hadi bakalım bende 89Aslında bu sorunu hemen çözmek istememin sebebi 35yaşından sonra hamilelik biraz riskli oluyormuş o yüzden aylar,yıllar geçsin istemedim ki hemen çözdük çok şükür Allah nasip eder ise 4-5 ay sonra çocuk planlıyoruz yani inşallah olur birde doktor iyice alış cinselliğe hemen yapma dedi başa dönmemek için dedi..bakalım dilediğimiz,hayal ettiğimiz,planladığımız ne varsa hayırlısı ile gerçek olur umarım

Olsun çok güzel yaşlarımız inşallah ilerleyen dönemde anne olduğumuz yaşlarımız olur kuzum Bence de çok iyi yapmışın doktorun çok haklı illaki bir gebelik döneminde ara verme dönemi oluyor başa sarmak dansa emin adımlarla ilerlemek en güzeli çiçeğim

Ne demek aklına ne takılırsa sor eşli denerkende korkma çünkü sen cesursun biz çoğumuz bakamıyorduk bile
az önce denedim yine hüsran kendime bi dilatör yaptım benzer boyutlarda parmakta hiç sıkıntı yok giriyor ama dilatöre gelince vajinanın 2 katı büyüklüğünde oldugu icin ordan girmiyor bile zorluyorum da ıkınarak olmuyor napıcam ben

Direk büyük aparatla denemek çok yanlış olur canım aparatlar zaten küçükten büyüğe doğru şuan en mantıklı şey aparat seti alıp onlarla devam etmek
Sen evde egzersizlerle devam edersin eşli deneme önceside çalışıp o şekilde devam edersin aparatsız gerçekten çözümü yok

Kizlar ben size bir tavsiye vermek istiyorum.elbet profesyonel yardim alin,okuyun arastirin ona gore tedavi egzersizlerinizi yapin fakat kaliplara da sigdirmayin bu sureci.Ben cok cok cok ileri derecede vajinismustum.agda yapamiyordum,dokunamiyordum,aynada vajinama bakamiyordum bile.5 senelik iliskimde sevgilimin dokunmasina dahi izin vermemistim sizin anlayacaginiz hafif degildi benim korkularim cok cok agirdi buna ragmen kendimi,psikolojimi ve vucudumu tanidigim icin ben kendime gore bir egzersiz yolu cizdim kendime,ornegin mutlaka ilk dilatorden baslayin deniyor.ben direkt 3. Boyuttaki ile basladim mesela(tekrar ediyorum bunun sebebi hastaligimin hafif olmasi degildi korkularim cok cok fazlaydi)kendime 30 gun sure verdim.Her gun ASLA VE ASLA aksatmadan gerekirse hungur hungur saatlerce aglayarak egzersiz yaptim.bunun disinda son dilatore gecmeden iliski denemeyin,iliskiden once en buyuk dilator ile mutlaka egzersiz yapin deniyor.Kendime ayirdigim 1 aylik sure bittiginde iliskimde bitmisti ve dolayisiyla esli deneme yapmadim,calismalarida birakmistim.Birakmamin ustunden 2 ay sonra bir partnerimlr yakinlastik ve o kisi bakire oldugumu bile bilmemesine ragmen -yani illaki sirf giris kolay olsun diye ikina ikina denemeden,ustte olmak zorunda olmadan,kayganlastiricisiz,spreysiz-sekilde iliskiye girdim,2 aydir egzersiz yapmamama ve iliski oncesi buyuk dilatorle alistirma yapmamama ragmen.Ki tekrsr tekrsr soyluyorum bunlar benim hastaligim hafif oldugu icin bu kadar kolay gelismedi,bu kadar hafif olsaydi 5 senelik iliskim bu sebepten bitmezdi.Demem o ki vucudunuzu ve psikolojinizi taniyin eger bir doktordan yardim almiyorsaniz kendinize bir tedavi suresi ve metodu belirleyin.Hepimiz ayriyiz hepimizin zihninde yatan mitler ve travmalar bambaska.Bu iste sabit tek bir cozum semasi yok.Yapabilecegine inaniyorsan buyukten basla?bu sana daha da yol katettigini gosterecek ve daha hirsla devam edeceksin,he buyukte basarisiz mi oldun bi kucukten dene.Spreye kayganlastiriciya bel baglama,denemeden once mutlaka dilatorle egzersiz yapmaliyim gibi kurallar koyma.Kontrolu eline al zaten psikolojik olarak korkusuzca egzersizi tamamlayamadigin surece bence iliski deneme,ornegin surekli olarak spreyle iliskiye giren bir hastanin ben tam olarak iyilestigini dusunmuyorum -psikolojik manada-.umarim deneyimim
Yardimci olur birilerine.

Ne mutlu sana

Korkuyorsun itmeye :) Derin nefes al burnunla, ağzından nefesi verirken ıkın ve güçlüce ittir aparatı korkma orası kocaman bir boşluk ve acı yok biliyorsun.

Canım merhaba paylaşımın için teşekkürler..Uyuşturucu sprey ve kremler ile yapmak iyileşmemeyi gösterir çok doğru hala kontrolün bizde olmadığını,korktuğumuzu hissettirir..İlk zamanlar bende denedim krem,sprey ama aştım artık senin adına çok sevindim tabiki herkesin bu durumla mücadele etme şekli farklı ama kendini tanımak,cesaretlenmek,sakin olmak çok önemli..Bazı arkadaşlarımız en ufak aparatı günlerce yapamıyor kimide sizin gibi sondan başlıyor ama ben anladım ki hepsi aynı vajina sonsuz bir boşluk önemli olan adım atmak,cesur olmak..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…