Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ya aslında korkmuyorum denerken nefes egzersizi yapıyorum itiyorum da ama asla ilerlemiyo neyse denemeye devam
İşte istemsizce oradaki kasların kasıldığı için ilerlemiyor başlarda ben de yapıyorum diye düşünüyordum ama vücudumu rahat bırakmadığımı fark ettim canım

Kızlar ya eşimin çalıştığı hastanede bir dr eşime dr önermiş. hastane ve dr süreçlerini esimin isteği uzerine kapatmistik denemelerde bu aralar iyi gidiyordu. Okullar açılacağı icin vaktimiz daralacak eşimi de anlıyorum 3 yıl bitti ama ben bu hastalık için burada gittiğim drlardan sonuç alamadım. Bunun yanında yaşadıklarım gerçekten travmaya dönüştü. Acaba ertelemek istediğimi eşime desem haksızlık yapmış olur muyum? Sonucta bu şekilde daha fazla adım atabildim.

Canım zor bir süreç evet hayal kırıklığı çok olmuş ama zaten birçok şeyde böyle değilmi üstüne gitmedikçe çözülmüyor bir şans daha ver ve keşke burada olsan yardım edebilsem sana beraber gider destek olurdum ama tedavi yöntemi nedir nasıl bir yol izliyorlar önce onu sor ve bir şans daha ver istersen zaten süreci biliyorsun belki daha farklı olur bilemiyorum ama üstüne git derim ben

Bence bir kere daha dene

İşte istemsizce oradaki kasların kasıldığı için ilerlemiyor başlarda ben de yapıyorum diye düşünüyordum ama vücudumu rahat bırakmadığımı fark ettim canım
evet haklısın beni en çok kaygılandıran da dedigim gibi aparatın vajinadan büyük oluşu yani imkansız gibi geliyo ilerletemiyorum rahatlıkla

Tekrar bu sürece girmek istemiyorum. En son burada bir dr arkadaşımızın tavsiyesiyle bir klinikle görüşmüştük ve o gün kopma noktam olmuştu. Okulum gereğide anlattıkları seylerin çok fazla bilincindeyim konu yargı aşamasına geldiginde çıldırıyorum. Kimse kanser olan bir hastaya nasıl bu durumdasın diyemez ama son dr evlenmeseydin diyebildi ve bu ağır birseydi benim için suçluluk duydum hak verdim ve sonra boşanma fikriyle boğuştum. Neyle karsilasacagimi bilemiyorum. Toparlayamıyorum ve toparlanamiyorum. Denemelerimizde iyi gidiyor aslinda şu anda her denemede biraz daha yaklastigimi hissediyorum ama sanki artık eşim ümidini kesmiş gibi... içim sıkılıyor şu anda ya Allah herkesin yardımcısı olsun artık benimde

Sen ertelememeye çalış denemelerine devam et sen de kendindeki farkı görmüşün bak diyorsun ya yaklaşıyorum gün geçtikçe diye eşine de böyle söyle her geçen gün daha da iyi olacağını düşünüyorum de canım bakarsın bir deneme de gene oluvermiş

evet haklısın beni en çok kaygılandıran da dedigim gibi aparatın vajinadan büyük oluşu yani imkansız gibi geliyo ilerletemiyorum rahatlıkla
İşte o fikri kafandan atmaya bak bunlar yerleştikçe daha da çıkılmaz bir hal alıyor halbuki penis vajina için vajina da penis için içinde rahatlıkla şekil alabilcek bir organ

Bence bir kere daha dene
Canim keşke o gücüm olsa. Yani tecavüze uğramışim da bu sebebi el üstünde tutuyorlar hatta beni bile buna inandirdilar bi ara ya. Sürekli geçmişe gittim. Taciz edilmiş olabilir miyim hatta daha ilerisi olmuş olabilir mi diye. Şu an için biraz daha kendim çabalamak istiyorum. Burda sizler drdan daha fazla yardımcı oldunuz. Beni anlamayan drlar hakkımda ürettikleri fikirleri önüme serdiler. Aile terapistine bile yonlendirdiler. Ten uyuşmazlığı gündeme geldi alakasız anlatabiliyor muyum? Bunları düşünmekle geçti uzunca bir zaman esime olan sevgimde şüpheye düştüm. Tedaviye cevap vermedikçe bu şekilde mutlu olduğum için çabalama gereği göstermediğimi söyledi bir dr. İsteyen 1 günde değil dakikasında yaparmış. Çabaladım yani insan çabalamaz mi ama anlatamıyorum ya.

Yani kendini daha iyi bilirsin. Doktorla olmuyor diyorsan kendini daha fazla strese sokmana tabi ki gerek yok. Ama asla denemelerden vazgeçme. Eninde sonunda olacak biliyorum

Kızlar bende 3 aylık evliyim eşimle henüz tam anlamda bir birleşme olmadı geçen gün konu açtım arkadaşlar sağolsun fikir verdiler bacaklarını düz uzat aç eşin yavaşça girsin mümkünse sert zeminde yapın diye ama ben cesaret edip ilişkiye bile başlayamıyorum eşim için problem değil o ben istediğim sürece bana yakınlaşıyor ama ben kafamdan atamadığım korkularımdan dolayı zamanla cinselliktende uzaklaştım hiç bir şekilde isteğim yok nişanlıyken hep bu günü hayal ederdim bi istek vardı artık oda gitti zmaan geçtikçe aynı evde yaşayan arkadaş gibi olmaya başladık şu an evliliğimizi etkileyen bir durum yok ama nereye kadar ilişki esnasında eşim zevk alıyım diye bir çok şey denedi ama psikolojik sanırım rahat olamıyorum sevişirken bile kendimi kasıyorum

Ayni süreçlerden burdaki herkes geçti. Benim 3 sene oldu ve bir değişiklik yok. Ev arkadaşı gibiyiz birbirlerini çok seven 2 ev arkadaşı... Zaman kaybetmeyin, ertelemeyin. Sonra bu hayata alışıyorsunuz ve bu normalmiş geliyor. Cinsellik korkulariniz büyüyor. Adını duyunca bile irkiliyorsunuz. Tat alamıyorsunuz evlilik hayatı olmuyor. Sonra dokunması bile batar hale geliyor. Halbuki bu zamanında sevdiginiz birseydi. Erteleye erteleye yıllar yılları kovalıyor ama beyniniz gayet rahat işliyor. Lütfen benim yaptığımı yapmayın. İstemeseniz de ama dilatorle ama eşli çalışmalar yapın. Imkaniniz varsa dra görünün. Zaman kaybetmeyin

Alkol alıyım diyorum bir de öyle demesem son çare doktora gitmek istiyorum normalde de pek doktora giden biri değilim zaten 3 aydır deniyoruz hep aynı şeyleri yaşıyoruz Allah aşkına 20 yaşında kızlar bile yapıyor ben yapamıyorum

Alkol aldım, kas gevsetici ilaclar, kremler, hatta alkolün ötesinde şeyler de denedim yurtdisinda yaşadığım için hepsi zaman kaybı oldu. Daha çok yenisiniz ve her akşam deneyin. Denemekten sizi alıkoyan düşüncelerden kaçının. 20 yi bırakın burda ergenliğe giren herkes yapıyor. Bunun için devletler yıkılmış. Sonraya bırakmayın sadece. Sonrası iyi olmuyor. Benim gibi kimse olsun istemiyorum. Küçücük şey erteledikce tüm beyninize hakim oluyor

Gerçekten çok zor bir durum yaşamadan önce bilmezdim evliliğimin en güzel ayları olucakken en stresli aylarım oldu çalışıyorum da her gün yapma imkanım olmuyor yoruluyoruz ikimizde inşallah en kısa zamanda olur sende düzelirsin umarım bir an önce Allah yar ve yardımcın olsun

Canım bence çok fazla ertelemeden önce bir kadın doğum uzmanına git fizyolojik bir sıkıntı var mı yok mu öğren daha sonra bir de orada çoğumuz aparatlar sayesinde yendik olması aparatlarla egzersizlere başla

Dilatör alın kesinlikle çok kolay çözersiniz. Hatta doktor tavsiyesi bile verebilirim size istanbuldaysanız. Çözmeden bırakmıyorlar çünkü. Ben 2 aylık evliyken kurtulmuştum bu illetten

Dilatör alın kesinlikle çok kolay çözersiniz. Hatta doktor tavsiyesi bile verebilirim size istanbuldaysanız. Çözmeden bırakmıyorlar çünkü. Ben 2 aylık evliyken kurtulmuştum bu illetten
Evet İstanbul Anadolu yakasındayım doktor bilgilerini verirseniz çok sevinirim bir de süreçten bahsedebilir misiniz ve çok pahalaı mı seanslar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…