Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Teşekkürler arya bu büyük boşluğu en kısa sürede algılamayı umut ediyorum çünkü artık halim kalmadı

Canım inan hepimiz bu dönemlerden geçtik olmadı olmayacak ben böyle kaldım herkesin normal olarak yaptığı şeyi ben nasıl yapamam dedik
Ne güzel bak tedaviye başlamışın yapamasaydın o zaman da yapamazdın biraz daha sabret biraz daha isteyerek yapmaya çalış evet bildiğimiz tek bir şey var biz oradaki Vajinal kasları kastığımız için hiçbir şeye izin vermiyoruz tam tersini yapalım rahat olalım ucunda ölüm yok biliyoruz ve biz bunu yaparız

Teşekkürler ederim hepiniz ayrı birer çiçeksiniz çok sağolun yolumuz kolaylık olsun ne diiyiim

Teşekkürler ederim hepiniz ayrı birer çiçeksiniz çok sağolun yolumuz kolaylık olsun ne diiyiim
Olacak oluyor hiiiç merak etme sadece sakin kal vücudunu böyle olumsuz şeyler ile kasma ve kafanı hep rahat tut bir yerden başla ne sormak istersen sor özelden veya buradan..Ama pes etme güzel düşün canım benim

Çok teşekkür ederim. Eksiğim sanırım cesaret
Aynen cesaret ve Sakın erteleme,bir gün hepsini yapacaksın veya sonuca ulaşacaksın diye birşey yok bazen 10dkk yap bazen 1 saat çalış şartlandırma kendini görev olarak görme canın nasıl isterse çünkü olumsuz üstüne gidersen bocalarsın..Rahat ol hazza odaklan film aç güzel şeyler hayal et olmuyor mu modun düştü mü yarın yine başka birşey dene canım sürekli yaz gelişmeleri motivasyon çok önemli..

Tamam çok teşekkür ederim sakinledim biraz en azından delirme eşiğini geçtim :) hakkınızı helal edin

Merhaba benim vajinismus çabalarımdaki hâllerim Hiç öyle kendini hırpalama, burada ben dahil pek çoğumuz benzer şeyleri yaşadık. Ne güzel ki yardım alıyorsun, inşallah yavaş yavaş her şey yoluna girecek. Aşırı derecede stres yüzünden kasların da etkilenmiş olabilir ya da evde kendi kendime bunu ya yapamazsam düşüncesi fark etmeden baskın gelmiş olabilir. Biz vajinismus yaşayan kadınlarda her şey etken olabilir. Önceliğin sakin olmak. Bire ve ikiye güzelce çalış her şey adım adım. Ben de çok yavaş ilerlemiştim. Her gün az-çok mutlaka çalış. Ama bunu yaparken korkuyla ya da ya yine olmazsa mantığıyla oturma çalışmaya hep olumluyu düşün. Herhalde bu işi bu dünyada bir ben yapamayacağım derken, ağlamaktan helak olurken, panik atak geçirirken, tansiyonum düşüp düşüp kalkarken hatta acaba boşanmalı mıyım diye düşünürken ben bile yaptım. Süreç bazen uzun olabilir, yorabilir, beklediğimiz gibi gitmeyebilir ama vajinismus zaten öyle bir şey. Pes etmeyip üstüne gidilince inan ki belki bir haftada belki birkaç ayda mutlaka çözülüyor ki sen zaten yardım alarak ilerliyorsun, stresini kontrol edersen eminim ki daha kolay olacak her şey.

Tüm destek cümlelerin için sonsuz teşekkür ederim kalbinize sağlık gerçekten motive olduğumu hissediyorum inanmıyorum mutlaka basaracağım sanırım sinirlerim boşaldı artık

Tüm destek cümlelerin için sonsuz teşekkür ederim kalbinize sağlık gerçekten motive olduğumu hissediyorum inanmıyorum mutlaka basaracağım sanırım sinirlerim boşaldı artık
Bir de istersen bana mesaj at telefon numarami vereyim..burda cevaplar biraz gecikebbiliyor ben zorlaniyordum birileriyle iletisim kurmak istiyordum.eger yardimci olursa istedigin her zaman wptan bana yazabilirsib

Askim sana yemin ederim ben yendiysrm yenemeyecek insan yoktur...ama o cesaret icinde son noktaya gelip yeter be demek gerekiyor..kul zora dusmefen hizir yetismiyor anlayacagin.umutsuzlanma sana yemin ediyorum ben yaptiysam herkes yapabilir
Bende öyle düşünüyordum ben asla yapamam ben yapabilirsem herkes yapar ama yapıyorsun sadece birazcık cesaret. Kendimize kıyamıyoruz H herohero ben sürekli buralardayım.ofiste falan da hep açık bana da özelden her yerden yazabilirsin yeter ki çözelim şu işi Sen güçlü bir kadınsın bu basit bi iş senin için çözüceksin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…