Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Haklısınız Bizde zaten 1-2 yıl bebek düşünmüyoruz. Hayırlısı ne zamansa o zaman gelir inşallah

Haklısınız Bizde zaten 1-2 yıl bebek düşünmüyoruz. Hayırlısı ne zamansa o zaman gelir inşallah
Birde Jinekolog muayeneni kesinlikle yaptır. D vitamini takviyesi .Folik asit .Tetanoz aşıların yapilmadiysa 5 doza premium olarak tamamla kurtul.Kizamikcik aşını ol .Kızamıkçık aşını olursan 3-6 ay gebe kalma .Mantar enfeksiyon varsa kökten çözüm bul gebelikte uğraşma. Sma testi yaptırın.
En azından hormonlarinla uğraşırken bunlarlada uğraşmassın♡

Ay teşekkür ederim Jinekolojik muayene oldum. Ay sonunda da rutin kan testlerimi yaptırcam. güneşe çıkmadığım zamanlarda da mutlaka d3k2 alıyorum

Canim bence fiziksel problem hallolduktan sonra kendiliginden olur iliski diye dusunuyorum. Bu tamamen siizin kafanizda bitiyor. Bosverin 5’i 6’yi. Bu tamamen sizin elinizde. Sadece merak ettigim neden bir sene beklediniz
Fiziksel muayeneye daha erken gitmediğim için pişmanım. Ben vajinismus olduğumu düşünerek erteledim deneyerek hallederiz diye. Fakat en sonunda vajinismus tedavisi olmaya karar verdiğimde öğrendim ki fiziksel bir engelimiz varmış zaten. Erteleme sebebim ben halledebileceğimi düşündüğümdendi, fazlaca yakın hissediyodum çünkü girişte tıkandığımızda kasıldığımı düşünüyordum. Maalesef akla gelmeyen bir şey çıktı, nasip böyleymiş

Biraz gec kalmissiniz ama gec olsun guc olmasin. Hiccc takilma derim dedigim gibi. Arkadasimi direkt psikoyatriye yonlendirmisti dr. O evlendi iki uc denemede olmayinca direkt dr a gitmisti. İste dr da cok ileri seviye falan dedi gercekten de psikolojik olarak yerindeydi oyle olmasi oyle soyleyeyim. Ailedeki baskilae kardeslerin kiz cocugu olmasi sebebiyle davranislari vs vs sacmaliklar otesi bir ailesi vardi. Eminim ki siz cok daha iyisinizdir. Ve kendine yediremeyip psikiyatriye de psikologa da gitmedi. O gun eve gelmis ve kafasina koymus benim kimseden hicbir eksigim yok diye. Ve o gun bu problemin ustesinden gelmislerdi. Eminim ki sen de cok guclusun. Nolur takilmayin su zor denilen seylere. Zorluk kime gore neye gore.. tum bu dereceler de zorluklar da kolayliklar da sizin kafanizda bitiyor. Fiziksel problem ortadan kalktigi gibi tum problemler sifirlanmis olacak buna inanin

Çok güzel motive ettiniz teşekkür ederim. Başaracağıma inanıyorum .
Bazı mesajlarda dilatörle ilgili 30 derece açıyla ittirmeye çalışın falan diyorlardı yada ıkının vs. Ben okadar tecrübesizim ki neyi nasıl yapacağımı net bilmiyorum açıkcası çünkü ileri derece vajinusmusum daha yeni dokunup aynada bakabiliyorum vajinama

Ben de operasyondan sonrasında umutluyum bakalım :) çok teşekkür ederim. insana umut veriyosunuz kendimi iyi hissediyorum. Maalesef gittiğim doktor bütün özgüvenimi yerle bir etti. Ameliyatla ilgili soru sormamı bile abes buluyor, soru sorduğuna göre kaygıların çok diyor. Başka doktor arayışına girdim

Dr’lar tamamen bilimsel konusuyorlar. Ama bilim de bir yere kadar. İnsanin hayat tecrubesi bam baska bir olay. Genel olarak hangi dr olursa olsun yine kesin ve net seyler soyleyecek canim sana. Dedigim gibi arkadasimi dr u direkt psikologa da degil paikiyatriye yonlendirmis seninki cok agir diye. O kiz ustesinden geldiyse eminim sen cok daha kolay halledebilirsin. Ameliyatini ol ama dr a cok soru sorma olur mu. Baska bir dr arayisin da mantikli olmus. En azindan daha yumusak usluplu birisi olursa daha rahat olursun

Kaç günde iyileşir dedim, septalı hymen benimki sadece bölmeyi mi alacaksınız tüm zarı mı dedim. Bence bunlrı ben sormadan onun bana anlatması gerekirdi. Önce 7 gün dedi sonra bir buçuk ay dedi sonra tekrar 7 gün dedi hiç bişey anlamadım. Bence vajinismus olduğu düşünerek giden bir hastaya biraz daha rahatlatıcı konuşulmalı. Zaten insan kendinde bir eksiklik olduğunu düşünerek gidiyor doktora, doktor da iyice sorgulatıyor hayatı.

Valla o kadar haklisin ki. Gecen ben de dr lar ile ilgili boyle senin gibi kanaatimi paylasmistim. Yuhaladilar beni. Olani soyluyoruz. Bir dr a gidiyorum suratima bile bakmiyor. Bagirmasin diye korkudan karsisinda kasiliyor insan. Sormamiz gereken seyleri soramiyoruz ya da kisa kesiyoruz. Anliyoruz tamam onlar da insan ve gun icinde bissuru insanla ugrasiyorlar. Ama bu da insancil bir yaklasim degil. O yuzden seni cok cok iyi anliyorim ve sonuna kadar da hak veriyorum. Bu arada konustuklarimiz sadece bir genelleme. Yoksa cok cok iyi dr lar da var. İsini hakkiyla yapanlara, gercekten bir menfaatten uzak gercekten insana deger veren dr lara saygim sonsuz. Ama genelde maalesef bilim adi altinda her seyi pat kut soyluyorlar. Belki vajinusmusun yok bile kuzum derece falan demis ama dedigim gibi is tamamen sende bitiyor. Benim de anne babami kac defa kanser etmisti dr lar. Halbuki hicbir seyleri yoktu. Anneme 6 ay omrun kaldi demisti birisi sagolsun. Ye ic hayatini yasa diye de yanina cagirmis konusmustu. Halbuki hicbir saglik sorunu da yokmus. Oyle dusun.

Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma

Benim seviyem bile belli değildi illa bakıp görmen gerekmiyor nasıl rahat hissediyorsan o pozisyonda önce degdir dokundurma yap girişe loş ortam olur karanlık ortam olur doğru pozisyonu bulduktan sonra dediğim gibi 4.cuyu direk yapabilirsin .Penis dilatörlerden daha yumuşak içinde olup olmadığını anlamayacaksın bile

Banada yardımcı olun ne olur kafamdaki acı hissinden nasıl kurtulabilirim dilatör denedim parmak denedim hepsini yapabiliyorum ama iş penisi almaya gelince beni bı korku aliyo üstesinden gelemiyorum doktoralara gittim hiçbir sorun yok kafamı bosaltamiyorum üstesinden gelebilen lütfen banada yardımcı olsun

İlaç tavsiyesi yapamam fakat doktorum bana endişelerim için atarax ilacı vermişti. Doktoruna bu konu hakkında danışabilirsin belki. Bende kendimi stresli hissettiğim anlarda içmiştim. Sonradan içmeye gerek duymuyorsun zaten. Ama lütfen doktoruna danış kafana göre kullanma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…