Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kuzum bir gün dedim kendi kendime birakacam diye bıraktım nefes egzersizlerini yapınca zorluk cekmezsin sadece ilk girişte ağrı oluyor o kadar Kuzucum
Çok teşekkür ederim ben de denicem. İlişki sırasında batma hissini de hala aşamadım sanırım hala bir görev olarak düşünüyorum. Daha başlardayım diyedir herhalde

Selamlar gününüz çok güzel,şanslı geçsiiinn bugün çok güzel uyandım..Yanma tahriş tamamen geçti dün egzersiz yapmadım ama bugün yapacağım çok düşününce olumsuz şeyler geliyor aklıma ama hemen kalkıp başka şeyler ile ilgileniyorum ne güzel 2 ve 3. Aparat ile yapıyordum şimdi en ufağından başladım yine acelem yok mutlaka biryerde kıracağım o cesaretsizliği 4. Aparata kafagöz dalacağım yaani öyle sinir etti beni

Kendine inan ve cesaretli ol. Evet gerekirse 1 den başla ama yap

Canım ben de öyle düşünmüştüm 4 ten korktuğum için . Denemiştik ama olmamıştı . Sonra 4 ü yapıp alışınca çok rahat oldu . Çünkü 3 ile 4 arasında fark var bence . 4 penise yakın kalınlık olarak . Tabi 3 ye bırakıp yapanlarda oluyor . Deneyebilirsin bence . Baktın olmuyor 4 e devam edersin

Benimki en ileri derece böyle çözen arkadaşlar sanki ileri değiller de.oyle sanıyor en çok ben vajinismusum gibi hissediyorum
Canım ben de ileri dereceydim vajinama dokunup alışmam bile 15 günümü aldı . İlk dilatörü de 10 günde falan yaptım . Hergün mutlaka bacaklarımı açıp bol kayganlaşrııcı sürüp önce elimle dokunup masaj yapıyordum mutlaka ayna oluyordu karşımda . Sonra dilatörü ayna ya baka baka üstünde vajina girişinde falan gezdiriyordum . 10 gün falan sadece böyle yaptım . Sonra bi gün tam vajina girişine koydum sokmak gibi bi anacım yoktu . Oraya sabitleyip sadece gülü koklar gibi karnımı şişirip nefes aldım muma üfler gibi de kendimi salarak nefes verdim . O sırada tv izliyordum . Sonra bi baktım nefes alıp verirken kendiliğinden baş kısmı birazcık girmiş . Tabi acayip cesaretlenince aynı nefesle milim milim soktum . Yarım saatte falan düşün . Hiç acı baskı yanma falan olmadı kalktım oynadım inan ki sonrası çorap söküğü zaten . Sadece ilk adım

Ben 2 kere dilatör yapıp girmiştim . Sonrasında bıraktım canım . İlk reglden sonra daha gevşek oluyor diye kaslar o zaman yapmıyım dedim . Sonra baktım gayrette oluyor 4 eşli denememde aparatsız yapıyorum . Sadece kayganlaştırıcı ile

Kayganlastirici olarak ne kullanıyorsunuz peki? Dilatör sette veya ilişki esnasında. Biz balayında araştırmadan okey marka bir şey aldık yapış yapış oluyor hemen etkisi gidiyor. Kadın doğum uzmanına kuruluk var gibi demiştim o bı jel önerdi o da aynı. Sonra hindistan cevizi yağı veya zaytinyag gibi yağları kullananları duydum onlar da mukozaya mi zarar verirmiş tavsiye edilmiyor. En son doktor bebe yağı önerdi o da yanma hissi veriyor kayganlığı geçmiyor ama

ultrason jeli kullanan çok duymuştum canım. bana da epilasyonda ondan sürüyorlar ve kayganlığı çabuk geçmiyor sanki

Aynen canım bence 4kırılma noktası gibi o olunca hallolacak gibi geliyor bakalım yapacağım inat ettim zaten birkere deneyince gerisi geliyor başlamak önemli birde kayganlaştırıcı az sürüyorum sanırım yeterli gelmiyor bazen o yüzden de takılıyor bol süreceğim bu sefer nefes ve kegelde çok kontrollü artık alıştım acı ve ağrıda yok tek gereken cesaret

Biz de ilk balayında ok kayganlaştırıcı almıştık aynen etkisi biz olaya girene kadar gidiyordu . Dilatörlerde bebe yağı kullandım onun kayganlığı hiç gitmiyor . Vajinama ve dilatöre bolca sürüyordum . Sonra ilk eşli denememizi de bebe yağıyla yaptık . Hem vajinama hem de eşimin organına bolca Sürmüştüm . Sonra mantar enfeksiyonu gibi olunca balayında aldığımız okeyi kullandık . Tabi şimdi biraz daha Prof olduğumuz için kayganlığı gitmeden olaya girmiş oluyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…