Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Sonra başka doktora gittim anlattım o nasıl bir doktornus dedi öyle birşey asla yok dedi vajinismus doktoru bana böyle dedi

Umarım umarım gerek kalmaz başlarda gittiğim vaji tedavisi yapan doktor en kotu botoks uygulaması yaparız demişti artık eşime bunu söylüyorum ben de. Umarım o konuyla ilg forumlarda görmem kendimi burda cozulur

Sonra başka doktora gittim anlattım o nasıl bir doktornus dedi öyle birşey asla yok dedi vajinismus doktoru bana böyle dedi
Siz ameliyatı olduktan sonra yani başka doktora gittiniz dimi ben ameliyat düşünürsem bir başka doktora daha kesin gideceğim zaten güvenemem dediğiniz gibi pişman olmak istemem

O kadına bayılıyorum zaten sabaha kadar dinlerim. İlk zaten sanırım senden duymuştum burayı gizli gizli takip ederken o baya cesaretlendiriyor

Umarım umarım gerek kalmaz başlarda gittiğim vaji tedavisi yapan doktor en kotu botoks uygulaması yaparız demişti artık eşime bunu söylüyorum ben de. Umarım o konuyla ilg forumlarda görmem kendimi burda cozulur
O en son ki seçenek olsun bence gerek bile yok yani canım

Siz ameliyatı olduktan sonra yani başka doktora gittiniz dimi ben ameliyat düşünürsem bir başka doktora daha kesin gideceğim zaten güvenemem dediğiniz gibi pişman olmak istemem
Kuzum olma biz umutla heyecanla hemen tamam dedik çünkü 2bucuk senemiz boşa gitti kim nederse onu yapiyorduk bir çare arıyorduk çok pişman oldum sen sakın bu hataya dusme hakkım helal asla o doktora etmiyorum korkularım katlarca arrtti inanki bak

Sizinle mi konuştum özelden bir arkadaş daha aynısını söyledi süreç uzadı diye yanlış yonlendirilmekten. Dediğim gibi kanama uyarısı canımı sıktı ama artık ona da beynimi alidtirmam gerekiyor kanarsa da kanar

Ya ben kulak çöpünü sokamamıştım sanki orasını kapalı bir kutu olarak görüyordum vajiyi dibine kadar yaşadımm
Ben de aynıyım işte kulak çöpü yüzünden tedaviye başlamadı doktor hanım bir de yüzlerce hastası varmış benim gibisini görmemiş eşimin yanında soyluyor bunları bana tek artısı son muayenede sayesinde parmak sokturdum eşimin yaninda

Ne kadar bilinçsiz bir doktormuş o ya çok uyuz oldum şu an. Senin yanında bi de diyor. Senin bütün umudunu hevesini bitiriyor. Senin yerine koydum kendimi acayip demoralize olurdum. Ama sen şu an burdasın. Tüm moral motivasyon burda, yüzlerce kişi başarmış sen mi başaramıcaksın

Ekstra olarak da tesadüfen Antep'te yaşayan burda veya yakın çevrede tedavi olan arkadaşlarım görürlerse doktor önerisi beklerim

Vajinismus Düzeyleri İçin Sınıflandırması:
  • Birinci derece vajinismus: En hafif şeklidir. Leğen kemiği içindeki pelvik kaslarda spasm (kasılma) vardır. Ancak muayene sırasında verilen telkinler ile hasta kendisini gevşetmeyi başarabilir.
  • İkinci derece vajinismus: Orta şiddetli vajinismus. Leğen kemiği içindeki kaslardaki spasm (istemsiz kasılmalar) hastaya güvence (telkin) verilmesine rağmen muayene sırasında devam etmektedir.
  • Üçüncü derece vajinismus: Ortanın üstü düzeyde vajinismus formu. Hasta muayene sırasında kalçasını kaldırarak veya yana çekerek hareket ettirir. Böylelikle muayeneyi yapan jinekoloğa engel olmaya çalışır.
  • Dördüncü derece vajinismus: Şiddetli düzeydeki vajinismus formu. Hasta muayene sırasında kalçasını kaldırır, kendisini geri çeker, bacaklarını kapatarak jinekoloğa engel olmaya çalışır.
Beşinci Derecede Vajinismus

Bu düzey vajinismusun en ağır tipidir.
5. düzeydeki vajinismus hastaları jinekolojik muayene sırasında yoğun adrenalin salgısı ile birlikte terleme, hızlı soluk alıp verme (hiperventilasyon), çarpıntı, titreme, öğürtü, bulantı, kusma, bilinç kaybı, ağlama krizleri, masadan kaçma, doktora saldırma gibi reaksiyonlar verirler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…