Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kizlar merhaba,vajinismusu yeneli 2-3 ay kadar oldu kontrol icin kadin doguma gitmek istiyorum ama vajinal muayeneden cok korkuyorum.eskiden vajinismus olup vajinal muayene olanlar tecrubelerini paylasirsa cok mutlu olurum
Beni vajinusmus tedavisi yapan doktorum ilk eşli deneme sonrası muayene etti. Jinekolojik muayene. 4. Aparati alabilen biri için jinekolojik muayene rahat geçiyor. Tabi daha ilk ilişki sonrası ve vajinusmus sonrası bu muayene beni gerdi ama korktuğum kadarda zor olmadı.

Regl kanaması zaten vajinadan gerçekleşiyor. Regl icin farklı bir bölüm yok

artik ne yapicami bilmiyorum arkadaslar.
Dilatörleri sorunsuz yapabiliyorum
esli denemeyi bir ara basarabilmistim o gün kac kere affedersin arkam dönük bir sekilde kac kere basardim. 2ci deneme bir kac gün sonraydi olmadi. Dün yine bir kere basardim sonra yine ve yine olmadi. Esimde artik asiri ciddi sertlesme sorunu var ilerliyemiyoruz ilac aldigi halde. Vemcain spray var evde onumu ben denesem acaba artik su vaginismus olayini bitirmek istiyorum neredeyse 2 senedir evliyim. Lütfen bana yardimci olun cok caressizim artik

Kızlar selam mantar tedavisinden sonra ilk kez dün 2. Eşli denememizi yaptık ve sonuna kadar gayet kısa sürede 5 dk içinde hepsini aldım içime . Hatta biraz git gel bile denedik. Sadece benim yanmalarım aşırı var yaa nefes alıp kendimi salınca daha da çok yanıyor . Buna bi çözüm var mı ?

Canım misyoner denediniz mi ? Bana en rahat o geldi eşimin beline bacaklarımı sarıyorum belime de hafif bi yastık koyuyorum . Bi yere kadar penisi kendim yerleştirip sonra elimi çekiyorum ve eşimle senkronize olup kalça hareketleriyle yavaş yavaş sokuyoruz. Hop diye kayıyor zaten bi noktadan sonra . Öncesinde de mutlaka dilatörleri 1,2,3,4 yapıp 4 ü 15 dk falan bekletiyorum . Hiç sprey falan kullanmadım . Sadece kayganlaştıcı jel kullanıyorum ok ‘yin . O kadar

Canım bu sayfadan doğru geriye git orada eşli deneme notları var onları oku bununla ilgili çok şeyler yazıldı spreyle de deneyebilirsin deneyen bayağı oldu Başlarda böyle sertleşme problemi oluyor kuruyemiş falan yesin

Bence sen istemsizce kasılmışındır canım o yüzden
O şekilde hissetmişimdir ara vermeyin devam edin düzene girecektir kuzum

Ya oldu diyor ama ben hala eşli demeden önce aparatı içimde bekletiyorum falan birde kasıklarım ağrıyor sonrasında olmadı sanki diyorum hep
Ben de neredeyse 1.5 ay aparatla yaptım. Zaten sonradan diyorsun ki artık gerek yok ufak tefek ağrılar oluyor ona çok fazla takılma canım bir de niye kendine vesvese verip duruyorsun olmasa zaten kocan da anlar anın keyfini çıkart

ca
Ya oldu diyor ama ben hala eşli demeden önce aparatı içimde bekletiyorum falan birde kasıklarım ağrıyor sonrasında olmadı sanki diyorum hep
Canım ben de ilk te inanamamıştım .2.ci de aynı oldu . Hiç canım yanmadı kanamam olmadı falan diye olmadı mı acaba diyordum . Şöyle yaptım 2. Dememem de eşime yavaş yavaş vajinadan çık dedim . Ve gayet her kısmını hissettim . Ve ikna Oldum

Merhaba. 10 aylik evliyim ve bu sorunla karşı karşıyayım. Burada yazılanları okuduktan sonra dilator siparis verdim. İlk gün denemem de 1 ve 2. boyu yapabildim. Biraz uzun sürdü ama çok mutlu olmuştum yapınca. Ertesi gün bayram dolayısıyla vakit bulamadım. Daha sonraki gün ilk aparatı çok rahat yapabilmistim fakat ikincide yine zorlandım. Bugün ise ilk aparatı nefes egzersizleri yapmama rağmen sanırım tam rahatlayamadim ve zor yapabildim. 2.yi yapamadım. Nedenini anlayamıyorum. Daha önce yapmış olmama rağmen zorlandım. Az evvel regl döneminden önce kasların daha çok kasıldığını okudum, bu sıralar regl olmam gerekiyor. Bu konu ile ilgili bilgi verebilir misiniz ? Bu sebepten mi yapamadım acaba.

Evet canım etkisi olabilir hatta genellikle regli bittikten sonra egzersizlerin daha kolay olduğunu söylemişlerdi. Bence bu tamamen rahat olmakla alakalı ben hep şu benzetmeyi yaparım

elini sımsıkı bir yumruk yap diğer elin sol parmağıyla o yumruğu açmaya çalış sıkı olduğu için açılmaz ağrır.Ama tam tersi rahat olduğunu düşün kolaylıkla yaparsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…