Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben Ankaraya sırf tedavi için geldim. Dr. Reyyan Özcan Temizkan sayesinde bu hastalıktan 4 günde kurtuldum. Hatta bugün kurtuldum. Birazdan doktorumla vedalasacagim. Ben vajinama Bi aparat sokmak ne dokunamıyordum bile. 1 yıl çok uğraştım hep erteledim ama giden zaman oldu sadece iyileşme süreci olmadı kesinlikle. Antalya'dan Ankaraya gelirken acaba yine olmaz mı bu kadar masraf yaptık olmazsa hayal kırıklığı olur diye hep tereddüt yaşadım . Ama Allah'tan hiç düşündüğüm gibi olmadı . Doktorum sayesinde kendime güvendim tüm aşamaları zorlansam da yaptım. Asla da pişman değilim. Kendime bıraksam hala ertelemeye devam edecektim.
Reyyan Hanım ödevler verdi mi? Nasıl ilerlediniz? Ödevleri eşli mi çalıştınız? dilatör uygulaması mı?

Art arda 4 gün mü gittin. Yoksa ödev vs verdi mi? Toplamda ne kadarlık bir süreç oldu? Ben de Didem Kurbanla başladım ancak hala panik halim, titreme, kasılma durumum devam ediyor
Art arda 4 gün gittim. Doktorum seanslarda aparatları uyguladı. Ama bana eve ödev olarak o gün uyguladığı aparatın boyutundan daha küçük olanları verdi ki yapabildiğimi göreyim inancımı ve güvenimi kazanayım diye. Normalde vajinama asla bisey sokmayan ben bütün aparatları sorunsuz kendim yaptım ödevlerinde. Bunda doktorumun etkisi çok fazla. Dediğiniz panik kasılma titreme ilk seansımda Bende de vardı ama ikinci seansta itibaren azaldı. Çünkü doktoruma olan güvenim artmıştı. Bana fazlasıyla güven verdiği için kendimi doktora bıraktım. Başarısız Bi şekilde evime dönmek istemiyordum çünkü. Dr Reyyan ozcanin instegram hikayesine bakarsan eğer başarı öyküsü yazdim bugün. Doktorumda paylaşmış. Antalyaya yolcu ettiği o hastası benim. Doktor seçimi gerçekten çok önemli. Antalyada 2 kadın doğuma gittim kesinlikle yapamadim. Psikiyatri ye gittim yine olmadı. Çözümü Reyyan hocwmda buldum. Allah ondan razı olsun. Beni bu çukurdan çekip aldığı için. İnşallah sizde çözüme bir an önce ulasirsiniz

Art arda 4 gün mü gittin. Yoksa ödev vs verdi mi? Toplamda ne kadarlık bir süreç oldu? Ben de Didem Kurbanla başladım ancak hala panik halim, titreme, kasılma durumum devam ediyor
Art arda 4 gün gittim. Doktorum seanslarda aparatları uyguladı. Ama bana eve ödev olarak o gün uyguladığı aparatın boyutundan daha küçük olanları verdi ki yapabildiğimi göreyim inancımı ve güvenimi kazanayım diye. Normalde vajinama asla bisey sokmayan ben bütün aparatları sorunsuz kendim yaptım ödevlerinde. Bunda doktorumun etkisi çok fazla. Dediğiniz panik kasılma titreme ilk seansımda Bende de vardı ama ikinci seansta itibaren azaldı. Çünkü doktoruma olan güvenim artmıştı. Bana fazlasıyla güven verdiği için kendimi doktora bıraktım. Başarısız Bi şekilde evime dönmek istemiyordum çünkü. Dr Reyyan ozcanin instegram hikayesine bakarsan eğer başarı öyküsü yazdim bugün. Doktorumda paylaşmış. Antalyaya yolcu ettiği o hastası benim. Doktor seçimi gerçekten çok önemli. Antalyada 2 kadın doğuma gittim kesinlikle yapamadim. Psikiyatri ye gittim yine olmadı. Çözümü Reyyan hocwmda buldum. Allah ondan razı olsun. Beni bu çukurdan çekip aldığı için. İnşallah sizde çözüme bir an

Art arda 4 gün gittim. Doktorum seanslarda aparatları uyguladı. Ama bana eve ödev olarak o gün uyguladığı aparatın boyutundan daha küçük olanları verdi ki yapabildiğimi göreyim inancımı ve güvenimi kazanayım diye. Normalde vajinama asla bisey sokmayan ben bütün aparatları sorunsuz kendim yaptım ödevlerinde. Bunda doktorumun etkisi çok fazla. Dediğiniz panik kasılma titreme ilk seansımda Bende de vardı ama ikinci seansta itibaren azaldı. Çünkü doktoruma olan güvenim artmıştı. Bana fazlasıyla güven verdiği için kendimi doktora bıraktım. Başarısız Bi şekilde evime dönmek istemiyordum çünkü. Dr Reyyan ozcanin instegram hikayesine bakarsan eğer başarı öyküsü yazdim bugün. Doktorumda paylaşmış. Antalyaya yolcu ettiği o hastası benim. Doktor seçimi gerçekten çok önemli. Antalyada 2 kadın doğuma gittim kesinlikle yapamadim. Psikiyatri ye gittim yine olmadı. Çözümü Reyyan hocwmda buldum. Allah ondan razı olsun. Beni bu çukurdan çekip aldığı için. İnşallah sizde çözüme bir an
Tebrik ediyorum canım Rabbim bir daha o kötü günleri göstermesin darısı diğer arkadaşlarımın başına🌺

Sizin de iyileşmem de etkiniz çok büyük. Burada sizi yakından takip ettim. Her şey için çok teşekkürler :KK200:
Ben de hep öyleydim okurdum not alırdım birilerinden bir şey öğrenmek için çabalardım en güzel karar vermişsin tedavi olmakla
rica ederim canım çok mutlu olun❤️

Kızlar selam 👋🏼 Belki beni hatırlayanlarınız vardır. Ben kendi kendime yapamayacağımı anlayıp psikoloğa başladım. Ama burda sizin söylediğiniz şeylerin aynısını bana ödev olarak verdi hatta sizin tavsiye ettiğiniz dilatör setinin aynısını verdi. Az önce dilatörle ilk denememi yaptım ve tık diye girdi. Ben çok korkak ve panik atak krizleri geçiren biriyim üstelik. Eğer dilatör alıpta denemeye cesaret edemeyenler varsa lütfen bol kayganlaştırıcı sürüp ıkınarak ittirin çok güç sarfetmenize gerek kalmadan zaten içeriye pıt diye giriyor. Şu an moralim o kadar yüksek ki mutluluktan ağladım gözümün yaşı dinmeden size yazıyorum. Yapabilenler için küçük ama benim için çok büyük bir adımdı bu. Diğer boy dilatörler içinde sizden yardım ve destek bekliyorum 🥲

Kızlar selam 👋🏼 Belki beni hatırlayanlarınız vardır. Ben kendi kendime yapamayacağımı anlayıp psikoloğa başladım. Ama burda sizin söylediğiniz şeylerin aynısını bana ödev olarak verdi hatta sizin tavsiye ettiğiniz dilatör setinin aynısını verdi. Az önce dilatörle ilk denememi yaptım ve tık diye girdi. Ben çok korkak ve panik atak krizleri geçiren biriyim üstelik. Eğer dilatör alıpta denemeye cesaret edemeyenler varsa lütfen bol kayganlaştırıcı sürüp ıkınarak ittirin çok güç sarfetmenize gerek kalmadan zaten içeriye pıt diye giriyor. Şu an moralim o kadar yüksek ki mutluluktan ağladım gözümün yaşı dinmeden size yazıyorum. Yapabilenler için küçük ama benim için çok büyük bir adımdı bu. Diğer boy dilatörler içinde sizden yardım ve destek bekliyorum 🥲
Tabikide hatırlıyorumm evet canım bayağ oldu hiç göremedim senii😘 bu tedaviyi sakın erteleme olana kadar devam egzersiz olmazsa olmazımız zaten🌺

Kızlar sonunda ben başardım bugün. Buradaki yazıları okuyunca bu muymuş diyenlere hep özenirdim. Gerçekten de bu muymuş diyorum. İnan korkulacak hiçbir şeyi yok kızlar. Darısı sizlerin başına olsun bir an önce kurtulun🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kızlar sonunda ben başardım bugün. Buradaki yazıları okuyunca bu muymuş diyenlere hep özenirdim. Gerçekten de bu muymuş diyorum. İnan korkulacak hiçbir şeyi yok kızlar. Darısı sizlerin başına olsun bir an önce kurtulun🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Gözünaydın canım maşallah sen de kurtuldun şükürler olsunn 💕

X