Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Benim de aynıydı canım . Sıkmaktan ter içinde kalıyordum . Aparat gibi ilerlettim kasıldığım yerde durduk ben bi kaç nefes alıp verdim sonra denizde kendini salarsın ya öyle saldım kendimi. Eşime de ben her Nefes verişimde ilerle dedim . Bi baktık böyle yapa yapa sonuna kadar girmiş . Hiç acı kan vs olmadı. Sadece yanma oldu hafiften . Sen de yavaş yavaş bu şekilde ilerleyebilirsin . Benimde böyle yapa yapa 4. Denemede falan oldu .
Kızlar lütfen yardım edin. Ben ilk defa bugün 3.aparatı denedim. Ama çok ilginç bir şekilde, yatıp bacaklarımı kendime çekerek yapamıyorum, kasılıyorum, bacaklarım titriyor, cesaretim yok. Ancak ayağa kalkıp ayakta denedim ve oldu, hiç ağrı sızı olmadan, ama yatarak yapınca panik oluyorum. Nasıl yenecem bunu? Benimki çok ilginç ya

Kızlar lütfen yardım edin. Ben ilk defa bugün 3.aparatı denedim. Ama çok ilginç bir şekilde, yatıp bacaklarımı kendime çekerek yapamıyorum, kasılıyorum, bacaklarım titriyor, cesaretim yok. Ancak ayağa kalkıp ayakta denedim ve oldu, hiç ağrı sızı olmadan, ama yatarak yapınca panik oluyorum. Nasıl yenecem bunu? Benimki çok ilginç ya
Bacaklarımı ayirarak bende yapamıyordum birini uzatıp birini kırarak yapıyorum genelde.

Kizlar uzman eşliğinde aparatları hep denedim ve yaptım. Ama ilk eşli denememde başarısız oldum. Ne yapmalıyım moral olarak çok biraz çöküş yaşadım . Lütfen bu şekilde olursa yenenler yardımcı olabilir mi

Çok teşekkür ederim🙏🏻 Ben terapiste gittim sonra parmak egzersizi verdi parmakla belli bir yere kadar yaptım sonra eşli denemeye geçince olmadı . Yine hayal kırıklığı başladı. Dilatör denemedim. Ama buradaki yorumlara baktığımda herkes denemiş ben de yapacam. Şimdilik parmak egzersizi yapıyorum alıştırmak için kendimi . Ok jel aldım onu kullandım ama sanırım bana en iyi zeytinyağı geldi onla parmak egzersizi yaparken acı duymuyorum . Terapis dilatör yerine evdeki rimellerseniz denememi önerdi. Orda biraz kararsısızım. Sizin deneyimlerinizi çok merak ediyorum benim gibi olanlar ? Başarabildi mi nasıl oldu?
merhabalar, şu an ne aşamadasınız, ben de aynı sorunla mücadele ediyorum

evet ama başka çarem kalmadı bir şekilde vericem ücreti yeter ki çözsün daha önce giden varmı m.ediyorum
Çok teşekkür ederim🙏🏻 Ben terapiste gittim sonra parmak egzersizi verdi parmakla belli bir yere kadar yaptım sonra eşli denemeye geçince olmadı . Yine hayal kırıklığı başladı. Dilatör denemedim. Ama buradaki yorumlara baktığımda herkes denemiş ben de yapacam. Şimdilik parmak egzersizi yapıyorum alıştırmak için kendimi . Ok jel aldım onu kullandım ama sanırım bana en iyi zeytinyağı geldi onla parmak egzersizi yaparken acı duymuyorum . Terapis dilatör yerine evdeki rimellerseniz denememi önerdi. Orda biraz kararsısızım. Sizin deneyimlerinizi çok merak ediyorum benim gibi olanlar ? Başarabildi mi nasıl oldu?
Merhaba data9893, doktorla görüştün mü, herhangi bir tedaviye başladı mı

Kizlar uzman eşliğinde aparatları hep denedim ve yaptım. Ama ilk eşli denememde başarısız oldum. Ne yapmalıyım moral olarak çok biraz çöküş yaşadım . Lütfen bu şekilde olursa yenenler yardımcı olabilir mi
Merhabalar, doktor arayışın vardı. Hangi uzmanla çalıştınız? kaç seans çalıştınız? 4.aparatı da yapabildiniz mi? Neden başarısız oldu deneme? Ben de aynı sorunu yaşıyorum

Kızlar mantar enfeksiyonu için fitil kullanıyorum dr eşine de geçmiş olabilir dedi ama eşim de hiç bi belirti yok . Kaşınma yanma koku yada görünen bi durum yok . Sizce geçmiş midir bu durumda olsa bile ? Belirti olmadığı için dr a gitmek istemiyor çünkü . Ben de bu iş kısır döngüye girmesin istiyorum . Bu durumu yaşayanlar var mı ?
Canım merhaba hülya kayhanin nioli diye bi yağı var ben enfeksiyon için almıştım her gün iç çamaşırina 1damla damlatıyorsun faydasınıda görmüştüm doğal yolla onu tavsiye derim

Merhabalar, doktor arayışın vardı. Hangi uzmanla çalıştınız? kaç seans çalıştınız? 4.aparatı da yapabildiniz mi? Neden başarısız oldu deneme? Ben de aynı sorunu yaşıyorum
Ben Ankaraya sırf tedavi için geldim. Dr. Reyyan Özcan Temizkan sayesinde bu hastalıktan 4 günde kurtuldum. Hatta bugün kurtuldum. Birazdan doktorumla vedalasacagim. Ben vajinama Bi aparat sokmak ne dokunamıyordum bile. 1 yıl çok uğraştım hep erteledim ama giden zaman oldu sadece iyileşme süreci olmadı kesinlikle. Antalya'dan Ankaraya gelirken acaba yine olmaz mı bu kadar masraf yaptık olmazsa hayal kırıklığı olur diye hep tereddüt yaşadım . Ama Allah'tan hiç düşündüğüm gibi olmadı . Doktorum sayesinde kendime güvendim tüm aşamaları zorlansam da yaptım. Asla da pişman değilim. Kendime bıraksam hala ertelemeye devam edecektim.

Merhaba ben dilatör seti aldım. Başta 2 bile beni zorladı ama nefes egzersizleri sayesinde 4e geçtim hatta tamamladım çok kolay alabiliyorum kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Hemen eşli denemeye geçmedim çünkü kendimi tamamen alıştırmadan rahatlatmadan geçmek istemiyorum. Sen de yolun başındaysan eğer dilatör seti almanı tavsiye ediyorum. Tabi nefes egzersizi yap ve kayganlaştırıcı da al.

Ben Ankaraya sırf tedavi için geldim. Dr. Reyyan Özcan Temizkan sayesinde bu hastalıktan 4 günde kurtuldum. Hatta bugün kurtuldum. Birazdan doktorumla vedalasacagim. Ben vajinama Bi aparat sokmak ne dokunamıyordum bile. 1 yıl çok uğraştım hep erteledim ama giden zaman oldu sadece iyileşme süreci olmadı kesinlikle. Antalya'dan Ankaraya gelirken acaba yine olmaz mı bu kadar masraf yaptık olmazsa hayal kırıklığı olur diye hep tereddüt yaşadım . Ama Allah'tan hiç düşündüğüm gibi olmadı . Doktorum sayesinde kendime güvendim tüm aşamaları zorlansam da yaptım. Asla da pişman değilim. Kendime bıraksam hala ertelemeye devam edecektim.
Bugün sabah denemem de başarı sağladım eşli de

Bana da yardımcı olabilir misiniz hangi pozisyonu yapmam gerekiyor
Ben yatak kenarı pozisyonunda yapmıştım yatak ucuna gelmiştim eş ayakta o şekilde daha rahattım kasılmadım sen ne durumdasın bir sayfa falan öncesinden geçip okursanız orada ben eşli deneme notları yazdım göz atın isterseniz

X