Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hayır üç hafta oldu ama ilk başta hiç ilerleyemedim. Şimdi tek parmak alabiliyorum ve çok daha rahatladim

Maalesef yok izin alma şansım özel sektordeyim. Ne önerirsiniz nasıl ilerleyeyim
İnanın bir günde Yenenler bile var Kendinize göre bir zaman belirleyin erteledikce erteleniyor maalesef bir de ben parmak egzersizinden ziyade aparatı tavsiye ediyorum

Canım böyle bildiğin kocaman bi delik bekleme . Sadece nefes alıp verdiğinde oranın hareket edip açılıp kapandığını görmen bile yeter . Aparatı nefes alıp koy sonra nefesini idrarını bırakır gibi yavaş yavaş serbest bırakarak ver ve o sırada aparatı hafif sok milim kadar . Ben böyle yapmıştım düşün 1. Aparatı 1 saatte milim milim ilerledim birden hadi girsin hemen deme. Yani demek istediğim orada illa bi delik görmeyi bekleme biraz içerde kalıyor çünkü . Aparatı koyunca ona göre esneyip açılıyor . Ben yaptıysam İnan herkes yapar . Ben ilk dokunduğumda panik Atak geçirmiştim tansiyonum falan düştü . O kadar zor oturuyordum ki egzersizlere panikten . İnan vajinamı böylelikle yeni tanıdım . Kendini keşfetmeye başlayınca devamı çok daha rahat oluyor . Her takıldığın noktada sor buraya canım . Hepimiz aynı yollardan geçtik ne hissettiğini çok iyi biliyorum pes etme sonuç mükemmmel olacak

Ya okurken bile ağlayasım geldi inan çok sağ ol ya. Yalnız olmadığımı bilmek bile öyle iyi hissettiriyor ki. Bugün 1 saat boyunca iki yana açıp orayı inceledim dokunmaya çalıştım. Deliğe dokunamadım. Yarın söylediğin gibi yapmaya başlayacağım inşallah. Yavaş yavaş da olsa başarmak istiyorum. Sizin destekleriniz çok rahatlatıyor

Zamanla oluyor kızlar kendinizi çok kasmayın bu dertten muzdarip çok fazla genç kız var.Evlilik ile beraber cinsellik ile tanışıldığı için bu durum normal ve aşılıyor

Ne demek inşallah kısa zamanda çok yol alacaksın gerçekten en ufak takıldığın yerde yaz burda herkes çok yardımcı oluyor canım . Hiç acele etme kendine zaman ver ben 2 hafta sadece dokunmaya ve aynayla bakıp alışmaya çalıştım . Sonra dediğim gibi aparatlara geçtim ama 1.yi direk sokamamıştım sadece vajina girişine değdiriyordum . Sonra sonra oraya bişeyin değdiğine alıştığımda ilerletmiştim . Orası zaten dönüm noktası 1 i hallettiğin an devamı çorap söküğü

Merhaba herkese vajinismusu uzun yıllar sonra yenmiş biri olarak bu sayfayı hala arada girip okuyorum. İnanın bana cesaret veren burda yazılanlardı ve yalnız olmadığını bilmek yaptığım şeylerin yanlış olmadığını bilmek beni hep motive etti. O yüzden lütfen bu sayfaları okuyun ve cesaret toplayın. ben vajinismusu eşli parmak denemeleri sayesinde yendim. inanın aparat çalışın ama her aparat sonrası eşiniz de parmak egzersizi yapsın. Delik başlarda küçücük çok zor giricek gibi geliyor ama zamanla genişliyor. alıştırma yapmak çok önemli. Eğer eşinin iki parmağıyla egzersiz yapıyorsa penis de giricek demektir. Penisle çalışmaya başlamadan önce mutlaka anestol krem sürün bebe yağı kullanın ben öyle yaptım. Parmaklarla iyice gevşedikten sonra penisi deneyin ve korkmayın inanın kendinizi kasmazsanız penis de rahatlıkla giriyor. ilk başta baskı yanma gibi durumlar oluyor bunlar da zamanla azalıyor tek yol her gün egzersiz yapmak kaslarımgevşetmek. Ben hala parmak egzersizi yapmadan penisi aldığımda acı duyuyorum ama parmak egzersizi yapıp gevşeyip penise geçince acı kalmıyor.

bu arada eşle doğru pozisyonu bulmak da zor rahat bir türlü olmuyor diyenler için şunu tavsiye ederim ben öyle yaptım yatağın üstüne koltuğun minderini koydum ve yatak ucunda eşim ayaktayken aynı hizayı yakaladık ayaklarımın altına sandalye koydum ve böyle çok rahat oldu komik ama vajinismus olanlar için bu çok önemli biliyorum Yıllarca korkulan şey aslında sonunda gerçekten bu mu dedirtiyor inanın hissetmiyorsunuz bile

Yatak ucunda tam olarak nasıl oluyor acaba ?eşim baya yukardan kalıyor . Yani minder koyup yatak ucuna oturuyor musunuz yoksa geriye doğru yatıyor musunuz ? Detaylı anlatabilir misiniz ?

Yatağın ucuna minder koyarak eşimin penisiyle aynı hizaya geliyorum bacaklar yataktan dışarda kalıcak şekilde geriye doğru yatıyorum belinizi yastıklarla destekleyebilirsiniz ayaklarınız boşta kaldığı için eşinizin beline dolayabilirsiniz ya da benim yaptığım gibi sandalyeden ddestek alabilirsiniz. En rahat pozisyonu ayarlamaya çalışın ki kendinizi kasmayın.

bu arada anestol krem büyük destekçimdi. Yanma yapabilir ama 5 dk sonra geçiyor ve daha acısız olmasını sağlıyor. En azından dayanabilir bir acı oluyor. O acı da zaten kendimizi kastığımız için Oluyor.

Benim durumum da normal o zaman böyle devam. Burda söylenenler çok kıymetli zaten. İnsan çok motive oluyor. Bir gün bende müjde vereceğim inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…