Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Daha yeni katıldım gruba evet okuyorum ama ben kendim dokunurken de çok kasılıyorum. Önce bu durumu mu aşmalıyım yoksa aparat mı denemeliyim bilmiyorum, sence ne yapmalıyım
Önce vücudunu tanımalısın daha sonra ayna egzersizi sonra da bacak açma egzersizlerini dene
doktor Müjdegül Karaca’nın vajinismus videolarını izle buradan bu sayfalardan geriye doğru git kim neler yapmış oku eminim çok motive olacaksın

Önce vücudunu tanımalısın daha sonra ayna egzersizi sonra da bacak açma egzersizlerini dene
doktor Müjdegül Karaca’nın vajinismus videolarını izle buradan bu sayfalardan geriye doğru git kim neler yapmış oku eminim çok motive olacaksın
Çok teşekkür ederim cidden böyle yardımlarınızı okuyunca bile umutlanıyorum Allah razı olsun. Söylediklerini uygulayacağım inşallah

Denemedim aslında. O bölgeye dokunamıyorum aparatla yapabilir miyim bilmiyorum hiç. Önce dokunmayı mı halletmeliyim sizce
Canım istersen ilk bir ayna alıp o bölgeyi incele sonra serçe parmağına kayganlaştırıcı sür ve dokunmaya çalış psikiyatride aynı ödevleri veriyor ilk itici gelebilir ama zamanla alışıyorsun oraya bişey girebileceğini gördükten sonra aparata geçmeni öneririm

Canım istersen ilk bir ayna alıp o bölgeyi incele sonra serçe parmağına kayganlaştırıcı sür ve dokunmaya çalış psikiyatride aynı ödevleri veriyor ilk itici gelebilir ama zamanla alışıyorsun oraya bişey girebileceğini gördükten sonra aparata geçmeni öneririm
Evet çok daralıyorum dokunmaya çalışırken ama bir şekilde aşmam lazım. Çok teşekkür ederim canım deneyeceğim

Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

L luqesyaa oku canımmm

X