Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar Bugün tahlil yaptırdım prolaktin değerim 38 çıktı Buda gebeliğe engelmiş yani ilaç kullanmam gerekiyormuş sıfır moralim kalmadı
Lokum canim uzulme lutfenn ilacla duzelir insallah.
Ama seni anlıyorum esin gidecek diye çok vaktinin olmadığını düşünüyorsun. Bebegin dünyaya geleceği varsa bir gece bir hücre yetiyor canim.

İnşallah sanki hiç olmucakmis gibi hissediyorum korkuyorum

Kizlar Allah aşkına bir akıl verin.
Ya o kadar çok dra gittim ki. Online ayrı aldim, kliniğe ayrı gittim. Dilator yapmam imkansiz 3 senedir cok denedim dr eşliğinde de yapmaya çalıştım. Dr bu şekilde olmayacağını söyleyip hipnoz tedaviden bahsetti onu da aldım. O da fayda etmedi terapiye gittim o da fayda etmedi zari ameliyatla almalıyız dedi başka dr dedi alsalarda bu sorun gitmeyecek. Tavsiye etmem dedi. Ödediğim paralar umurumda bile değil ama çok çok yıprandım. Panik atağım basladi. Herkes tabiki aynı süreçten geçiyor hepimizin Allah yardımcısı olsun, sabır versin ama dayanacak takatim yok. İlk defa 3 senenin sonunda bu şey için ağlıyorum ya. Dedim geçen oldu yani çok farklıydı. Nasıl hissedilir bilmiyorum ki olup olmadığı. Ben 2 aksam öncesi denemede çok boşluk hissettim o kadar boşluk ve ıslanma oldu ki eşimde anlayamadı sadece diğerlerinden farklı dedi. Dün akşam yine denedik ara vermeyelim diye işte aynı can yanmam geri geldi. Eşimde haklı yani ona bisey demiyorum bugüne kadar sadece 2 kez ciddi olarak denedik buna kimse dayanmaz. Dedi illaki canın yanacak bunun başka bir yolu yok az sabret diye sesini yükseltti. Ben de gerildim yani zaten korkuyorum daha kötü oldum herseye bakış açım değişti normalde asla hassas biri değilim ama bu konuyu kafamda o kadar büyüttüm ki çok umutlanmistim çok mutlu oldum harta arkadaşlarımla buluşup kutladık bile. Gecesinde yine hayal kırıklığı.

Lokum canim uzulme lutfenn ilacla duzelir insallah.
Ama seni anlıyorum esin gidecek diye çok vaktinin olmadığını düşünüyorsun. Bebegin dünyaya geleceği varsa bir gece bir hücre yetiyor canim.
Aynen çok doğru diyorsun bahane değil bunlar ilaç verdi doktor bakalm nasip kısmet

Aynen çok doğru diyorsun bahane değil bunlar ilaç verdi doktor bakalm nasip kısmet
Kuuzm sen önce esli denmni aksamatdan devam etmelisin spreysiz devam çocuk olayını biraz. Ertele istersen vajinusmus olayı tekrar eden birşey kendimden bahsedeyim hamile kalınca ara verdiğimde yine tekrarladı hamileikde vajinal çok muayene ediyorlar şimdi 2bucuk ay oldu korunuyorum biraz daha zaman geçsin dedim

Çok mücadele vermişsin yorulursun elbette canim. Su an ihtiyacın olan sey nedir sana ne iyi gelirdi onunla meşgul olmaya çalış. Bence bir kısmı olmuştu ama henüz kasların alışmadığı için tekrar canin yanmis olabilir.
Düşünüyorum hic olmasa boşluk dediginiz ne olabilir ki.
Eşin deneyince kontrol edebilir sen göremezsin ama.
Ve evet biraz acı olacak bu konuda hakli. Bende dilator yapamadım. Parmak ve kegel egzersizleri yapip çift parmak yapabilince eşli denemiştik. Dilatorde kaslar biraz daha açılıyor sanirim. Bende acı hissetmiştim ama tam o an kendimi denizde hayal ettim. Kendime su an canim acıyor diye vazgeçersem bir daha her şey başa sarar dedim. Öldürmeyeceği sürece bu acıya dayanicam dedimki nitekim vajiden kimse ölmedi :)
Sana zaman zaman forumun farkli başlıklarında da rastlıyorum gayet aklı başında olgun birisin. Kendini motive edicek o yöntemi bulup ilerle lütfen pes etme. Sadece iki deneme diyorsun olmaması çok normal. Ben saysam belki kaç deneme sonra ancak olmuştu. Inan hepimiz benzer süreçlerden geçtik. Korkunun üzerine gidince yeniliyor.

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Genelde aşırı derecede mantık düşkünü bir yapım var. Bu yüzden bu şeyde mantigima yatmıyor. Dilator ya da parmak egzersizi şımarıklık gibi görmeyin ama cidden yapamadım esli denemeye daha fazla cesaretim vardi bu aralar. Yani normalde denerken hani bir duvar olur ya o duvar geçen akşam yoktu. Mesela eşim gitgel yaptı yani normalde ilk denemede o duvara çarptı ve bırakmıştım. Ama bu kez nasıl olduysa kendimi zerre kasmadim içeride gelgitler bir ıslaklığı ve sıcaklık oldu ve mendil derdine düştüm. Eşimin de ilk beraberliği olacak o da anlamıyor ki diyorum olmuş olabilir mi böyle birsey mi sadece diğerinden farklıydı diyor. Onu bende anlayabilirim tamamı girdi mi diyorum bilmiyorum ki diyor yani gerçekten sinir oluyorum işte ama o deri gibi birsey var ya orada duruyor. Acı derken mesela ne boyuttaydi sizinki, herkesinki elbette farklı olacak ama tam olarak ne olmalı ya.

Keşke dilatör çalişabilseydin kendi kontrolunde olan biseyle her sey daha kolay olurdu o zaman anlardin bunun icin mi bu kadar sey yasadim diye. Bir seyi baslamadan yapamam dedigimiz zaman zaten beyin onu gerceklestiriyo. İnsan once kendine inanmali ve odagi bunu yapmak yenmek olmali . Sure ne kadar uzarsa sorun o kadar devlesiyor oysaki ne kadar da basit ve acisiz bi durummuş insan basardiginda cok uzuluyor gecen gunlerine, doktugu gozyaslarina...

Keske ama nerdeyse 3 yıldır hep denemeye çalıştım. Yaşadıklarımdan sonra tekrar denemeyi göze alamam. Mesela ilk başardığınızi nasil anladınız. Yani geçen akşam ben hic duvar hissi vs hissetmedim ve oldu zannettim o kadar 3, 5 dakika devam edince. Kaydı gitti gibi geldi ama dün yine bir duvar hissi...

Ben dilatorlerle yendim kuzum 5 gun icinde. Dilatorun mantigi oraya biseyin girebildigini gormeni ve bunu kabullenmeni sagliyo ve isini kolaylastiriyor. Kliniklerde de bu sekilde tedavi uygulaniyor. Baska turlu bi tedavinin mumkun oldugunu sanmiyorum kanimca. İlk iliskide de gayet hissettim ben iliskinin gerceklestigini hareketlerini. Pozisyon, giris yonu, kayganlik, hazir oluş, bunlarin hepsi cok etkili iliskinin gerceklesmesinde

Mesela 10_12 oldu diyorsun ya tamamimi aldnmi penis in tam.gecti demek icin penis tamamen olmalimi yani

Simdi bende denememde kayganlik hissettim aşırı derecede büyük bir boşluk ve o boşluğun içinde yogun bir ıslaklık vardı. Cok cok degisik bir duyguydu. Bu olmuş olmuyormuş sanırım. Dün akşam daha ben hazır olmadan esim müdahale etti ve yine sıkıntı oldu. Dedim bir bakalım o zar duruyor mu orada evet deri gibi birsey var hala demek olmamis Allahim ne kadar komik ve aptalca şeyler ama beyin üretiyor. Bende insan gibi konuştum anı hareketler yapma. O da illede acıyacak dedi ondan kaçamazsın ben sana gerçekleri söyliyim dedi. Tabi sonra benim kaçış o kaçış. Dilator seti aldim hatta birkaç ülkeden farklı farklı hediye olarakta geldi. Yapıları daha farklı falan ama yok yapamadım. Geçen sene de esim çöpe attı panik atagim çok hastanelik ettiği icin

Canim iliskiye girememenin orda eline degen seyle alakasi yok. Yani su an soylediklerim sana hoş gelmeyebilir ama iliskinin %90 i kafada bitiyor. Eger beynine sen gerekli telkini veremezsen, gercekten iliskiye girmeyi istemezsen bu olmamislik boyle devam eder. Ben bunu deneyimledim dilator calisirken 4. De o kadar zorlandim ki olmuyor yani bj kez esim yapti 4 u onda da asiri zorlandim hatta aglama krizi falan gecirdim. Ertesi gun gectim aynanin karsisina ben cok rahatim kaslarim cok guzel gevsedi, tum bedenimin gevsedigini hissediyorum. Kasilmiyorum, vajinam benim kontrolumde her sey gayet rahat ilerleyecek diyim 4. Aparati yaptim inanirmisin bilmem en kucuk aparattan farki yoktu.o zaman anladim bu is beyinde bitiyo gercekten istemek onemli. Yani onu bunu gec insanin kadinligini yasamasi kendini kesfetmesi bile harika bi duygu. Ben bunu yapama deme kendini baglama bende anksiyete panik atak hastasiyim elbette zorlaniyosun endiseyle birlesince kotulesiyo insan ama kimse bunda ölmedi, sen de ölmeyeceksin ve yapinca cok uzuleceksin bunu gozunde bu kadar aşılmaz bi dağ yaptigin için

Plastik orayi daha iyi esneyiyor. Silikon iyi degil bence

Hersey beyinde bitiyor kesinlikle. Yok niye hos gelmesin olur mu öyle şey. Hepimiz yaşadıklarımızı paylaşıyoruz. Benim kalbim biraz zayıf ve ilaç kullanıyorum panik atakta hastanelik ediyor. Burda eşimden başka dayanağim yok. Burda hastaneye girdin mi acile sokup yatırıp çıkarmıyorlar. Eşimde beni o durumda bırakıp çalışamıyor. Dr söylediği için eşim attı. Ama daha fazla cesaretliyim en azından eşime izin veriyorum ve gerçekten geçen akşam ben oldu diye düşündüm daha fazla cesaretlendim ama en ufak bir olumsuzluk kötü hissettirebiliyor iste

Mesela 10_12 oldu diyorsun ya tamamimi aldnmi penis in tam.gecti demek icin penis tamamen olmalimi yani
Benim bildiğim kadarıyla öyle, evet vajinismus bitti demek için tam bir birleşme olması gerekiyor. Yanlış biliyorsam düzeltin kızlar. Benim hep tam oldu şimdiye kadar, sadece aparatı çalışmadan doğrudan denedigimiz ikinci seferimizde ben korkudan yine kasmistim kendimi o zaman olmamıştı ama sonraki günlerde yine tam birleşme oldu. Oilk giriş kası (tam adını bilmiyorum) oradan geçiş benim için hâlâ yüzde yüz kolay oluyor diyemem. Hissediyorum, kasarsam yanma da hissediyorum. Ama giderek daha iyi olacağıma inanıyorum.

Kuzum sen nerede yaşıyorsun ailen yanindami

Şımarıklık olarak görmedim benim bir arkadaşımda "ben egzersiz yapamam" diyerek direk eşli yenmişti. Bende öyle yenerim sanıp çok zaman kaybettim ama yapamadım. Herkesin karakteri, kendini motive edişi bambaşka. Tek yol var diyemem ama bir yol olmuyorsa ötekini de bir dene diyebilirim.
Sen zaten denemişsin öncesinde doktora gittiğini ve onunla da dilator çalıştığını söyledin.
Eğer su an bunları yapmak istemiyorsan en azindan pelvik taban egzersizleri yap. Sana yabancı bir hesap göndermiştim onu hiç inceledin mi bilmiyorum ama cinsel terapi aldığım esnada öğrendiğim bir bilgi, diyafram nefesi aldığımız an pelvik taban kaslarımız da açılıyor. Kegelle de aynı şekilde.
Sabah öğle akşam 20 kez kegel yapip pelvik tabanını esnet derim. Ve yogada bazı pelvik taban gevşeten hareketler var, google'ya yazarsan karşına çıkar. Egzersiz yapmanın sana zararı olmaz vücudunu rahatlatır.
Ben tamamen olmadığını zannetmiyorum hala aynı fikirdeyim baska bir yer yokki orada. Girmese anlardınız zaten.
Benim eşiminde ilk iliskisiydi ama bakmasini söylemiştim bir de bende hissetmiştim.
Acıdan pek bahsetmek istemiyorum açıkçası kimse ürkmesin öyle dayanılmaz bir sey değil daha çok bence korkularımız bizi acıtıyor. Mesela o noktada hissettiğim düşünce şu, ya şimdi daha girişi deniyoruz ve böyle acıyorsa içeride kim bilir nasil acır?
Böyle düşününce insan korkuyor. Yoksa hissettiğin acı dayanılmaz mi diye bana sorsan, asla değil derim ki benim kızlık zarım kalın olduğu için iki farklı doktorda çok acır ve kanar demelerine rağmen 12.ilişki sonrası kanamam oldu ve acı da öyle çok çok değildi. Soyle diyeyim bir yerim kesilse daha çok acıyor ve sızlıyor. Orada acıdan ziyade baskı ve zorlanma hissi oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…