Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar merhaba bende ilk parmak ile çalışmıştım sonra penisi yarıya kadar almıştım ama araya zaman girdi tekrar denediğimizde parmakta bile zorlandığımı yazmıştım. aparatlarım geldi ilk seferde eşimle birlikte hepsini yaptık (4.sü girdi ama hareket ettiremedim) sonra gaza gelip penisi denedik ama olmadı şimdi sadece aparatları kullanıyoruz biraz daha alışayayım diye yolun sonu yakın mıdır sizce yoksa aparatları yapıp penise geçemeyen arkadaşlar var mı aranızda merak ettim.

Merhaba canım, evet yolun sonu çok yakın. 4'ü rahat yapana kadar eşli denemeye geçme bence. 4'ü rahatça hareket ettirebilir, çıkar-tak yapabilir duruma gelinceye kadar çalış. Çok az kalmış, tebrik ediyorum.

Açıkçası yarıya kadar durumunu çok bilmiyorum, giriş kaslarını mı kastediyorsun acaba? Ama benim de 10-12 kadar olmuştur sanırım ilk giriş hâlâ öyle aman aman kolay değil, az da olsa kasildigimi fark ediyorum acimadigini bildiğim halde ya bu sefer acirsa diye bile korkum oluyor. Kendimi gevsetmeye, nefesimi düzenlemeye çalışıyorum ise yarıyor bende. Bence biraz daha denemeye ve zamana ihtiyacımız var nasıl ki aparatları da hemen çok kolay bir şekilde yapamadık, zamanla kolaylaştı bence ilişki de öyle. Zamanla, denedikce öğreneceğiz. Sıkıntı yapma.

Canım eğer sebebi buysa baska sorunlar varsa bilemeyeceğim ama bu yüzden boşanmayın lütfen. Çözümsüz dert değil .
Kegel ve dilator denedin mi?
İnanın baska sorunumuz yok sadece bu, eşim kaö ay oldu yeter artık dedi. Herkes kendi yoluna dedi, dilatörü aldım ama denemedim bu olay patlak verince

İnanın baska sorunumuz yok sadece bu, eşim kaö ay oldu yeter artık dedi. Herkes kendi yoluna dedi, dilatörü aldım ama denemedim bu olay patlak verince
Canım benim. En çok eşinden destek görmek ihtiyacınken böyle olmasını anlıyorum hissettiklerini.
Rabbim yardımcın olsun.
Ve evet bana da böyle söylense artik yenmek için isteğim kalmazdı. Ama eşini en iyi sen tanırsın. Insan bazen ne yazikki yapmaması gereken seyleri yapar, söylenmeyecek seyleri söyler. Sen bilirsin toparlayabilir miyiz , buradan bir çıkış olur mu diye iyi düşünerek hareket et lütfen.
Eşine ve kendine zaman tanı bu sözlerinden sonra ne yapacak bir bak. Hâlâ aynı şekilde hareket ederse elbette üzül ama geçeceğini bil.
Her sey geride kalacak. Sende bizim gibi yeniceksin. Bizde kendimizi yenemeyecek sanıyorduk. Bitiyor inan.
Esin için değil kendin için yenmek iste ve dilatorleri eline al hadi kuzum.

Merhaba Annacim. Nereden anladiniz olmadığını zarla mi alakalı? Eğer öyleyse benimde hemen zedelenmemisti zarım. Kasmadigim icin. Hatta 12.iliskiden sonra kanamam oldu o zamana kadar kanama bile olmamisti.
Sen doktora mi gittin? Olmadığına emin misiniz demek istedim öncelikle.
Lütfen boşanmayı bu sebeple düşünme. Her sey yoluna girecek. Türkiye'ye gelip tedavi olacaksın. Kendi başına olmuyorsa egzersizler, burada tavsiye edilen bir doktor vardi istanbulda. Forumdan bir arkadaş onunla atlatmıştı. Ona gidersin ve yenersin. Çözümü var canım lütfen kendini bırakma

Bence yakin canim:) apartma iyice alışana kadar sık bırak yap. U çiz, git gel vs yap. Sonra esliye geç derim.

İki parmağım acısa da giriyor aparatlarim gelsede denesem hemen ne kadar beklese insan yıpranıyor daha 3 hafta oldu evlendim ama yıprandım gerçekten
Ben iki parmaktan sonra eşli denemiştim olmuştu canim evet parmak egzersizinde biraz daha acı oluyor eşli denemede. Çünkü aparat kadar alıştrmiyor galiba kaslari. Ama ben aparat yapamamıştım neden bilmiyorum herkesin kolay dediği bana zor gelmişti. Sen yaparsan kasların daha da alışır gevşer insallah.

Meyblcim onları biliyorum silikondan yapıyorlar çok sert olmuyor ama asiri pahalı.
Burada yenen arkadaşlar plastik olanı alip yendiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…