Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Güzel dualarınız ve sizler iyikiii varsınızz her daim elimden geldiğince buralardayımm.Rabbim hepsini bu illetten tek tek kurtarsın.Çook mutlu ol çook

Ya Annaa cok sevindimm kaç yıl sonra attigin bu adim hem de egzersiz yapmadan harikasın..
Evet canım içerisi boşluk ama illa yaşayınca ikna oluyor beyin. Yüzlerce kez buraya yazsakta bir kere cesaret edip orada vazgeçmemek gerekiyor.
Doktorda niye oyle oldu acaba ilk mesajını okuyunca çok üzüldüm. Doktor kontrolsüz mü davrandı ki? Eşli demede bir sorun olmamış.
Bu işin sırrı kasmamak kasları gevşek bırakmak zaten böyle olunca bir sorun olmuyor. Biz korkup kastigimiz için kapanıyor. Nasil ki yemek yemek için ağzımı açmaya ihtiyacım var, açmazsam yemekte yiyemem onun gibi.

Kızlar biz dün eşli denedik ve tamamını aldım hem de 3 kere sevinçten uyuyamadım erkenden kalktım buraya yazmak istedim git gel de zorlandım ama ona da zamanla alışırım değil mi
Bugün ne guzel haberler alıyoruz böyle teachercim geçmiş olsun. Tebrik ederim:))
Evet günaşırı denersen alisirsin ben hala alışamadım mesela çünkü bu şekilde deneyenemedik.

Kızlar biz dün eşli denedik ve tamamını aldım hem de 3 kere sevinçten uyuyamadım erkenden kalktım buraya yazmak istedim git gel de zorlandım ama ona da zamanla alışırım değil mi
Yaaa ne kadar güzel bir haberSeni tebrik ediyorum canım, harikasın. Hiç meraklanma her şey adım adım biliyorsun zaten. Gitgel giderek normallesecek.

Kızlar birşey soracağım son mesajlarda herkes yenmiş hastalığı çok güzel hepinizi tebrik ediyorum da birşey sormak istiyorum kaç yıldır uğraşıyorsunuz mesela uzun yıllar mi uğraştınız ben üzerine düşsem yeneceğim gibi hissediyorum az kaldı evet ama kişisel problemlerinden dolayı üstüne dusemiyorum pek ezgersizlerin sizler neler yaptınız hep yaptınız mı ezgersizleri

Ben 11 ay oldu evleneli, 4. gün artık dedim ben vajinismusum 11. gün cinsel terapistle çalışmaya başladım ama o geçen zamanlarımi saymıyorum açıkçası yoğun bir şekilde kendim dilatör çalışırken yaklaşık 1 ay gerçekten üzerine çok düştüm, üçüncü dilatordeyken ara vermek zorunda kaldım. Doktorla devam ettim 5 seans. Seans +ev egzersizleri o da yaklaşık bir ay kadar sürdü. Benim totalde üzerine gerçekten düştüğüm zaman dilimi iki ay kadar.

Özellikle doktorla çalışırken adet dönemi ve birkaç gün hariç her gün çalıştım. Tıpkı öğretmen ödev vermiş gibi her güne, ve o ödevleri yapmak zorundaymışım gibi bir otokontrolle oturdum egzersizleri yaptım. Arada birkaç gün çalışmadigim da oldu mesela üçüncü dilator normalde kendim de yapabiliyorken bundan sonra dört gelecek, dördü nasıl yapacağım kaygısıyla yapmamıştım. Yapamadıkça da kendimi yıpratmamak adına ara vermiştim.

Sevgili bacılarım, ben de yenen arkadaşlara bir şey sormka istiyorum. Malumunuz kremdir, anestoldur, aparattir ben artık bıraktım ama kayganlaştırıcı hâlâ kullanıyorum. Kayganlaştırıcı kullanmayan veya kullanmış ama bırakmış birileri varsa bana öneride bulunabilir mi?

Kesinlikle üzerine düşersen kısa zamanda yenersin.
Ben bir buçuk yıl sonra yendim ama karar verince 1.5 ayda tamamen☺ ve evet egzersizleri düzenli yaptim

Cok teşekkür ederim. Sizler sayesinde... iyiki varsınız. Yardimci olan herkesin ne dilegi varsa kendinizi yaşarken bulun. gerçekten 3 sene olacak birkac gün sonra bu ciddi olarak 2. Deneyisimdi. Dun Dr a dedim istemiyorum sadece kontrol edeceğim dedi. Bacağımı açmaya çalışırken ben kontrolümu kaybettim. Burda pek bu hastalık görülmediği için anlamıyorlar. Simdi dün gece hani burada bu hastalığı atlatanlar ilk zamanlar gitgellerde zorlanıyorlar, acı yaşayan arkadaşlarımız oluyor ya ben hiçbir acı hiçbir şey yaşamadım. Acaba tam olarak başarılı bir birliktelik olmamış mıdır? Tam olarak anlattım olmuş mudur? Çünkü çok şapşik bi halim vardı. Sonra benim mendil arama sevdama düştük eşim anı hareket yaptı ve yine korktum denemek istedik ama ben korkunca geri çekildik.

Ben dün gece krem ya da kayganlastirici denemedim. Düşün ki bana kuruluk tanısı koyuldu ve dün gece içerisi deniz gibiydi sanki ya... Belimin altına sadece bir yastık koydum sonra tam girdi mi emin değiliz ama gelgit oldu birçok kez. Ben elimle yerleştirdim eşime dedim kontrollü davran sonra öpmeye başladı sonra anlamadım olay gitgellere geldi dedim oldu mu yani orası boslukmus ben hic aklimdan yapamadigimi geçirmedim sanki ilk kez aynı yatağa yatmış gibiydik. Bu gece yine deneyeceğiz.

Normalde de acı olmaması gerekiyor zaten, biz istemsiz kastığımız için zaman zaman yanma, sızı hissedebiliyoruz yani en azından benim öyle oluyor. İlk deneme için harika bir durum bence, muhteşemsin. Seni tebrik ediyorum, kocaman sarılıyorum.

Harikasın canım, ben de ilk denemelerde kalcamin altına ince bir yastık alıyordum daha rahat ediyordum öyle. Bence gitgel olduysa pek çok defa tam giriş olmuştur. Eşin bilir ama tam olduğunu. Bazen ben de anlayamıyordum, oldu mu tam mı diye. Ama eşim söylüyordu. Evet kuşum, gerçekten orası kocaman bir boşluk insan hayret ediyor ama öyle. Ben de kayganlaştırıcı olmadan denemek istiyorum bakalım. Denemeye devam et canım, sen zaten başardın artık. Denedikce ve oldukça insanın özgüveni yerine geliyor, daha iyi hissediyor.

Hepimiz harikayız ve başaracağız. Eşimde anlatamadı onunda ilk denemesiydi sadece diğerinden cok farklıydı dedi. Birçok kez gitgel oldu ama iste hiçbir acı, sızı, yanma gibi bir his olmadi. Sadece cok islakti olduğunu nereden anlayabilirim bilmiyorum ama bu gece umarim yine basaririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…