Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben parmak egzersizlerine tekrar başladım. Tüm parmakları rahatlıkla alabiliyorum. Iki parmakta iki bogum aldıktan sonra nefesim daralıyor midem ağrıyor istemsizce kaslmasam bile bunun için bana öneriniz varmı parmak egzersizi ile yenen arkadaşlarım bana öneriniz nedir ?

Merhaba kizlar, sanirim yogun bebe yagi kullanimk sebebi ile mantar gibi birsey oldu bende bu sebeple bugun doktora gittim. Vajinismusu da soyledim tabi, aparat yaptigimk fln. Kadin muayene etti bakti ve bana sen herhalde aparatlari sokamiyorsun cunku kizlik zarin oldugu gibi duruyor dedi. Hic kanama fln oldu mu dedi, 2. Aparattayim daha ve henuz olmadigini soyledim. Bu bilgi dogru mu? Aparatlari yapinca kizlik zari gidiyor mu? Ve bana, kizlik zarimin vajina girisinin 3te 2sini kapladigini kalin oldugunu , bunu ameliyatla almayi onerdi, o zaman kolay olur dedi. Bana cok dogru gibi gelmedi soyledikleri. Ne diyorsunuz ?

Canim kaşınti var mi? Kaşınti yoksa mantar olmasi imkansiz diye biliyorum.
Kizlik zari olayinda da dilatotler orayi yavas yavas açıyor esneterek, o yuzden kanama olmamasi cok normal seklinde soylenmisti bana. Kizlik zari alma onerisinin de dogru oldugunu hic sanmiyorum. Maalesef bence doktorlarin bazen ya vajinusmus konusunda bilgisiz olduklarindan ya da para kazanmak icin boyle seyler onerebiliyorlar diye dusunuyorum

Artik canima tak etti yani, su mantar ilaci bitsin haftaya uyusturucu spreyi sikip olumune denemeye karar verdim.
Kadinlarda cok fazla akinti sekli oluyor. Yumurtlama akintisi, islanma akintisi vb... O yuzdsn brnce mantar diyebilmek icin gecistirmeyen, iyi inceleme yapan bi doktora gorunmek lazim

O I’m
Burda aparat kullanan kimsede kanama olmadi benim bildigim. Kontrollu , kaygan ve yavas soktugumuz icin kanama olmuyor diye biliyorum ben de. Beni umutsuzluga surukledi. Sokamiyorsun herhalde ve kizlik zarin vajina girisinin cogunu kapatiyor diyerek. Ben nu soyleneni takmadan devam edecegim

Benim de ilk gittiğim doktor aynı şeyi söylemişti bana senin hymenin kalın bu yüzden olmuyor diye. Ama şöyle ki biz hiç o raddeye gelemiyorduk ki hani ben eşime izin veripte olmaması gibi bir şey söz konusu değildi Eminim ben de aldırmış olsaydım gene yapamazdım çünkü bu tamamen fizyolojik değil psikolojik bir sıkıntı tamam fizyolojik olup sorunu olup da aşanlar var ama bendekinin öyle olduğunu düşünmüyorum

Aparatla Egzersiz yapanların illa kanaması olacak diye bir şey yok bu yapısal bir durum benim dördüncü aparat da biraz lekelenmem olmuştu

Ben de sorunumun bu oldugunu dusunmuyorum. 2. Aparatin yarisindan cogunu sokuyorum, hymen hemen vajina girisindeymis zaten oyle dedi, o zaman aparat hic girmezdi zaten degil mi? Su cumlesi de yanlis geldi bana, sen herhalde aparatlari sokamiyorsun cunku kizlik zarin oldugu gibi duruyor! Bu dogru bir cumle mj simdi?

Herkesin kızlık zarı dediğimiz yapısı farklı, yeterli esneme, ıslaklık vs olursa zaten kızlık zarı esneme özelliği olan bir yapı. Kanama olmaması sorun değil hatta çok da normal. Doktorun dediği gibi aldirsan bile vajinismus çözülmüyor çünkü başlı başına fizyolojik değil aksine psikolojik temelli olduğu için. Başka bir doktora daha görünebilirsin. Bir de doktorum bana bebe yağı, vazelin vs tarzı şeylerin vajina florasını bozabilecegini ve bunun da enfeksiyon vs gibi durumlara daha açık hale getireceğini söylemişti. Ya vajinal ultrason jeli veya kayganlaştırıcı tavsiye etmişti. Bir de aparatların hijyenini iyi sagladigindan emin ol. Ne olur ne olmaz.

Evet bence de yanlış bir cümle kurmuş Hatta ben de orada doktora ben de sağlık personeliyim ama benim sorunum bu değil diye söyledim hayır onu alırsak sorun kalmaz dedi bu yaklaşım beni ondan uzaklaştırdı aparata yöneldim ve yendim

Herkese merhaba kızlık zarınız kalın, alınması lazım diyen doktora hemen inanmayın başka bir doktora da görünün. Bana da ilk öyle dedi bi doktor sonra 2. Doktor öyle bi şey yok aldırsanda fark etmez dedi.
ve ben de vajinismusu 7 yılda yendim. Ve kanama 4 ilişki sonra anca oldu. Hatta 2 Kez kanama oldu. Doktora gittim ve bu normalmiş hatta önlem amaçlı smear testi bile yaptırdım. Meğer 7 yıl boşuna beklemişim. İnanın 4 ve 5. İlişki sonrası acı baskı azalıyor. Parmak egzersizi yapamayan aparat alsın ve eşiyle çalışsın inanın her şey kısa sürede bitiyor.

Ben öyle hata yaptım kemik haline gelmiş dediler aldilar

Kizlar ya moralmen çökmüş durumdayım. Bugün burada bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bir dra gittim. Önce konuştuk. Sonra muayene etmek istedi. Muayene yatağının yanındaki materyali gecirdim doktorun kafasına. Gecmis tedavi için gittiğim yerlerden ve aldığım sonuçlardan bahsettim. Gözüm birseyde görmüyor isterseniz biraz bi alisalim birbirimize dedim. Sonra en azından bi kontrol edelim dedi. Sonrasi cok cok acı... Yenemeyecekmisim gibi. Giderek kötüleşiyor zarar verirken farkına bile vermiyorum. Bir akıl verin ne yapacağım ben.

Canım sen Türkiye’ye gelecektin galiba değil mi ben gene burdan bir arkadaşla konuşmuştum oda Almanyadaydı önerilerde bulundum yaparsın filan aldı aparat yapamadı Türkiyede bir kliniğe geldi 3 günde kurtuldu istersen kendinde daha fazla travma oluşmasın

Canim aslinda az önce denedik ve hiç bu kadar ilerlememistik. Eşim gelgit yaptı tamamı girmeden bence ya da tamamı girdi emin degiliz ve bende bir ıslaklık oldu hatta bayagi.ama kanamadi. Zerre kasmadım kendimi. Ama eşim kendini düzeltmek isterken anı hareket yapti yine kaslarımı kapattım. Ama o 2 3 dakika ne bir kasılma oldu ne baska şey. Bugün doktora o kadar kızdım ki. Sadece Turkiyeye gelene kadar olsun istiyorum. Şimdi duşa gireceğim Ama orada tatlı bir zonklama hissediyorum. Açıkça yazdım kusura da bakmayın sadece hem yaşayanlara yardimci olsun hem de bana bir çözüm yolu bulunsun. Normalde kontrol benzeyen bile gecenkinde az bir harekette avazım çıktığı kadar bagiriyordum şimdi bumuymus diyorum

Canımmm çok sevindim çoookk gitgel olduysa olmuştur.Bak kilit nokta şu sende söyledin kasılmadığın sürece bu işi yaparsın yaparsınızz illa kanama olacak diye birşey yok zaten ona hiç takılma yarına tekrar deneyin kendi olabildiğince rahat bırak daha güzelleri olacak

Cok cok cok teşekkür ederim minnettarim yardimci olan size herkese gerçekten ya o kadar o kadar mutluyum ki. Deneyenler için bu benim sadece ciddi olarak 2. denememdi. Arkada muhakkak birseyler açın ben ingilizce story actim. Belinizin altına bir yastık koyun. Yanınızda bir peçete bulundurun. Ben olmayacak diye peçete bez vb almadim. Dedim yatak gitti ciddi derecede temizlik konusunda takıntılı biriyim ha olsunda yatakta alınırdı ama o an sadece yatağı düşündüm. Ne kayganlastirici ne de anestezi krem kullanmadım. Dilatorde kullanmadım. Sadece bugün bir doktora kızdım ve kendime çok fena sinirlendim. Yarın içinde haber edecegim muhakkak. Gerçekten önceki denememde duvar hissi vardı gitgel yapmak ne demekti nefes bile aldırmıyordum eşime ki içimde hareket etmesin diye. Orası boşlukmus ya

Kızlar biz dün eşli denedik ve tamamını aldım hem de 3 kere sevinçten uyuyamadım erkenden kalktım buraya yazmak istedim git gel de zorlandım ama ona da zamanla alışırım değil mi
Kesinlikle alışırsınn normal sadece rahat ol kasma yeter tebrik ederim güzel haberlerinİz eksik olmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…