Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok sevindim canım senin adına. O yanma, sızının olmaması bence ilk deneme için muhteşem. Şimdi kafan daha rahat olur. Zaten acı yok, bu muymuş yani dersin Zamanla öğreniliyor pek çok şey, denedikce anlamaya baslarsiniz ikiniz de bence. Gerisi çok kolay gelir inşallah. Ben de ıslandığımı fark ediyorum ama yine de henüz kayganlaştırıcı olmadan cesaret edemedim. Sen zaten başardın, hiç endişelenme.

Olmustur canim hic endise etme. O bosluğu hissetmissin. Zaten olmasa git gel yapamazdı ki esin.
İlk zamanlar öyle oluyor bende surekli oldu muuu diye eşime sorup teyit ettiriyordum boyle kolay oluyor olusuna bazen hala şaşırıyorum.
Dedin ya "buralarda pek bilinmiyor bu hastalik" ah ah dedim. Bizim kültürümüz, çok güzel değerlerimiz var ama böyle bizi zorlayan çok berbat öğretiler de var. Bizim kızlarımız böyle olmasin onları güzelce eğitelim insallah.
Duana içten âmin diyorum ve umarim seninde gönlünde ne varsa bir an önce nasip olsun
Tekrardan çok geçmiş olsun.

Kızlar bana dua edin ilk kez doktor muayenesi olucam daha önce olamamıştım çok korkuyorum panik atağım tuttu
Seanslar esnasında doktorum pek çok defa vajinal ultrason yaptı, parmak muayenesini yaptı. Spekulumla baktı. Ki ben o zaman daha eşli denemeye geçmemiştim. Açıkçası doğru doktorla tüm hepsi çok kolay muayene. Dilatorden bile kolay gelmişti bana. Vajinal ultrason zaten ince. Parmak muayenesi de aparattan kesinlikle daha kolay. Spekulum da üçüncü boy aparat kadar zaten ve üçüncü boy gibi bir hissi de yok. Kaslarını gevşek bıraktığında hiçbir sıkıntı yok. Yaşamış biri olarak söylüyorum, inan ki çok kolay. Dilatörü hep hissettim ben tüm egzersizlerim boyunca ama bu muayeneler hiç öyle değildi, çok kolaydı. Hele ki eşli deneme yapabiliyorsan, vajinismusu atlattıysan hiç sıkılma.En önemlisi bence doktor. Onunla da güven kurarsan bu muymuş yani diye çıkarsın odadan. Bence yaptığın şey harika. Çünkü inşallah Allah isteyen herkese sağlıkla sıhhatle çocuk nasip eder. O süreçteki muayeneyi de normalleştirmek için çok iyi bir fırsat. Hiç sıkılma, nefes al-ver. Kaslarını gevset. Ne kadar kolay olduğuna inan şaşıracaksın.

Bende güzel duanıza gönülden amin diyorum ❤çok çok teşekkür ederim inşallah bu gecede olur. Gerçekten eğer buysa yemek yemekten daha kolaymış. Evet size katılıyorum çocuklarımıza iyi eğitim vermeliyiz. Bunlar hayatın gereklilikleri. Biz yaşadık kimse yaşamasın insallah

Kızlar bana dua edin ilk kez doktor muayenesi olucam daha önce olamamıştım çok korkuyorum panik atağım tuttu
Ben sadece bu yüzden panik atak oldum. Yapma canim bunu kendine. Evet ne desek sadece beynimizin dediğini yapiyoruz ama sen bu hataya düşme. Benim 3 sene bitmek üzere ve dün gece sadece 2. Denememdi. Doktora gittiğinde sanki bademcik muayenesine gitmis gibi davran çünkü muayene ettireceğin yer vücudumuzun parçası. Utanma sıkılma. Dualarım seninle. Lütfen cesur ol

Çok teşekkür ederim benim hastalığım çok ileri seviyeydi dokunamıyordum kimseye de dokundurmuyordum şuan çok şükür eşli deneme yapıyorum dua et bana inşallah hayırlı haberler alırım

Benim de 3 sene oldu şükür eşli deneme yapıyorum bi de hamilelik şüphem var o yüzden heyecan yaptım dualarınız için teşekkür ederim

Çok teşekkür ederim benim hastalığım çok ileri seviyeydi dokunamıyordum kimseye de dokundurmuyordum şuan çok şükür eşli deneme yapıyorum dua et bana inşallah hayırlı haberler alırım
Benim de öyleydi, ilk egzersiz denememde çok şiddetli panik atak geçirdim. Seni çok iyi anlıyorum. Dokunmayı geçtim, vajinaya bir şey girmesi fikrinde bile tansiyonum oynuyordu. Ama bak ikimiz de eşli denemelerdeyiz. Nereden nereye geldik. Bu süre içinde neleri atlattık. Korktuğumuz şeyleri bir bir arkamızda bıraktık. Bunu da rahatlıkla atlatırsın inşallah. Hiç endişelenme. İnşallah hayırlısıyla güzel haberlerini alacağız. Bizi de haberdar et. Duamdasin.

Doktorun önerdiği bir jel vardı küçük ama pahalıydı Bir sürü onu kullandım giletgelen ismi yanlış hatırlamıyorsam O bittikten sonra da çok az su bazlı kayganlaştırıcı kullanıyorum bazen gerek bile kalmıyor canımm

Doktoruna önceden vajinismus öykünün olduğunu söyle bana demişti ki hadi nefes egzersizi yap ve kendini rahat bırak dediği gibi de yaptım hiçbir şey hissetmedim canım

Teşekkür ederim bende üzerine düşersem kısa sürede yeneceğime inanıyorum
Kendini tam anlamıyla bu iş atarsan yenersin olmaz asla gibi hiçbir şey yok ben hep bunuda söylerim kişiyi ancak kendi kurtarır. Yeterki ara verme egzersizlerine tekrar başla yaparsın

Vajinal muayene yapmadı canım sadece ultrason yaptı karından
Anladım canım ama şöyle Vajinal muayene de rahim ve içi rahatlıkla görünür Genellikle âdetin ikinci ya da üçüncü günü bakılması gerekiyor aklında bulunsun Bir sorun yok değil mi

Hamilelik şüphem vardı ama negatif sanırım ultrason da çıkardı yoksa
Ultrasonda şöyle hamile olur olmaz da hemen gözükmeyebilir çünkü beta değerin önemli önce kese sonraa bebek kalp atımları için çağrılırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…