Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar ben size özel soru soracam

Çok ama çok teşekkür ediyorum çok kıymetli cümleleriniz. Çok az kaldı hissediyorum

Ay inş canım benim bak hepsine şahit olmuşsun çok tşk ederim bende ondan korkuyordum içimi ferahlattın

Merhaba ben de destek almak için buraya yazmak istedim. Bugün bir kadın doğum doktoruyla görüştüm aynı zamanda cinsel terapist. Muayene yaptı hiçbir sorun olmadığını sadece psikolojik olarak kafamda durumu büyüttüğümüz ve birkaç seansta egzersizlerle terapiyle çözebileceklerini söyledi. Ama paket olarak seansları satın almamız gerekiyormuş ve ücreti 8 bin lira. Ne yapacağımı bilemedim ve burada vajinismus yaşayan sizlere danışmak istedim.

Hoşgeldin canım aramızda burada birazmız hala tedavi de bizler yenmiş olarak sizlere destek oluyoruz. Bana da doktor aynısını söylemişti ben burayı Keşfedince önce bu şekilde şans vermek istedim eğer ki yapamazsam kesinlikle tedavi olacağım diyordum çoğunluk zaten aparat ve parmak egzersizi ile yeniyordu parmak egzersizi bana biraz itici geldiği için aparata şans verdim ve iyi ki de vermişim İki yıla yaklaştı nerdeyse

Hoşbuldum teşekkür ederimben de buradaki yorumları okudum ve biraz önce kendime aparat siparişi verdim. Şu an düşününce yapamayacağımı aparatı kullanamayacağımı düşünüyorum ama yine de şans vermek istedim . İnşallah ben de sizin gibi bu şekilde çözebilirim

Bir de aparata başlamadan önce neleri öğrenmeliyim acaba yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Burada kegel ve nefes egzersizlerini okudum yarın YouTube dan izleyeceğim. Onun dışında bilgilenmem gereken bir şey var mı

En güzel başlangıcı yapmışın emin ol ben kendime bir şöyle demiştim herkes bu aparatı yaptıysa ben de yaparım sadece bu dönemde kafandaki olumsuz düşünceleri bir kenara koy böyle sayfalarca geriye doğru git kim neler yapmış nasıl yapmış onları oku canım Ve doktor müjde gül Karaca’nın vajinismus videolarını izle Başın sıkışırsa da her zaman yazabilirsin❤

Ben birkaç not kopyalayıp sana buradan oku canım

Çok teşekkür ederim dediğiniz videoları da yarın izleyeceğim

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma
bunu burada bir arkadaşta paylaşmıştı oradan aldım

Süreç zaten sıkıntılı bilmediğiniz bir kuyuya dalmayın . Gerekirse kredi çekip kadın doğum doktoru ile devam ederseniz hem psikolojik hem bedenen daha çabuk yol alırsınız .
Evet söylediğinizde haklısınız. Ama hiç denemedim herhangi bir yöntemi. Bu yüzden kısa bi sürede olsa deneyimleyip olmadığı taktirde direk olarak doktor yardımı almayı düşünüyorum. Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…