Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhabalar canım . Yazdıklarını harfi harfine ben de yaşadım . Vajinama aynada baktığımda çok itici geldi . Bi süre sadece inceledim . Sonra dokununca da aynı şey . Hatta tansiyonum falan düşün panik oldum ağladım bıraktım . Ama pes etmedim . 2 hafta falan sadece inceleyip masaj yaptım hafif dokundum . Nefes hareketleri kegel falan yapıp vajina girişini keşfetmeye çalıştım . Vajina girişinin yerini dahi bulamıyordum o kadar söyleyeyim . Kesin çok küçük çok dar nasıl penis girecek diye sürekli ağlıyordum . Sonra bi cesaret dilatöre başladım . İlk tabi ki asla sokamadım.daha sonra sadece dilatörü vajina girişine koyup o bölgeme bişeyin değdiğini alıştırdım . Ve en sonunda 1.yi hiç bi acı baskı hissetmeden içime aldım. Valla kalkıp oynadım . Bi özgüven geldi😅 sonra 1. Ye baya alışınca 2 ve 3. Yü yaptım şuan 4 teyim. Başardıkça insanın güveni geliyor gerçekten . Ben hiç bi zaman 3 gün de 5 gün de yapayım demedim . Kendime zaman verdim . 2 ay oldu şuan ve sona yaklaştığımı hissediyorum . Lütfen hemen Başla ertelediğin her gün zaten boşuna kayıp . Bol şans 🤞 ne sormak istersen çekinmeden sor canım hep beraber başaralım inşallah
çok çok geçmişler olsun .çok şükür harika yol almıssınız hemen sipariş ettim gelir gelmez de baslıyorum yüreğinize sağllık

ayırdığınız zaman için minnettarım gerçekten o kadar hislerime tercüman olmussunuz ki çok teşekkür ederim şimdi hemen sipariş ediyorum ve gelir gelmez başlıyorum çok sağolun örneklemeleriniz oldukça net çok çok teşekkürler
Mesajlarını okudum canım bütün yaşanan hikayeler hepsi ortak zaten en güzel adımı atmışın bu zmaan içinde doktor müjdegül karacanın vajınusmus videolarını izle ben çok rahatlatmıştı.ayna egzersizlerini ve bacak açma egzeriyle başla ve burdan mutlaka yaz💙

Ben çok arastirmistim benzer bi şey bulamadım maalesef. Sanirim eğitim videolardi onlar.
Terapistim cinsel ve pelvik taban terapisti ve eğitim almış bu hususlarda.
Eğitim materyali olabilir. Ama siz gözünüzde canlandırın arkadaşlar hafif bir daralma sonrası boşluk ve genişlik var.
Bizde o daralmaya gelince korkuyoruz çünkü ilerisinden emin olamıyoruz ama ilerisi geniş 😊
Animasyonu anlatabilir misiniz keşke bizde izleyebilsek

Merhaba kizlar ya sizde de sürekli erteleme olayı oluyor mu? Sürekli kafamda kendimi hazirliyorum ama akşam olunca bir bitkinim ki sormayın ne deneyebiliyorum, ne de teşebbüs ediyorum kaç gecedir. Bunu nasıl asabilirim. Psikolojik olarak çöktüm yahu.
Vajinusmusun en tipik halii bu canım kaç regl geçer kaç zaman geçer bu hafta bu ay diye diye
Sen ondan daha güçlüsün fırsat verme

Merhaba kizlar ya sizde de sürekli erteleme olayı oluyor mu? Sürekli kafamda kendimi hazirliyorum ama akşam olunca bir bitkinim ki sormayın ne deneyebiliyorum, ne de teşebbüs ediyorum kaç gecedir. Bunu nasıl asabilirim. Psikolojik olarak çöktüm yahu.
Erteleme hastalığı zaten canm hepimiz yaptık malesef hep doğru zamanı bekledik ama kendiliğinden öyle bir zaman olmadığı için oldukça vakit kaybettk (kendi adıma). Ne zaman ki artık yeter bitecek bu iş dersen ozaman oluyor valla bn bunu anladm. Mesela yenince dedm ki eşim anlayışla karşılamasa ben daha kısa sürede çözermişim biraz hadi hadiyle olacak iş bnm doktorumda öyle biriydi biraz da gaza getirdi ve bitti yoksa bn hala ertelerdm. O psikolojiyi okadar iyi tanıyorm ki hergn bi öncekinden bitkin, bıkmış hissediyordm ve sonu gelmiyordu.. harekete geç gerisi gelecek canm birazda kendine iyi gelecek şeyleri yap modunu yükselt o bile işe yarıyor güvenin gelir kendine yaparım dersin💪🏻 Ve yapacaksın bekliyoruz iyi haberini 🌸 ben yaptıysam herkes yapar

Kizlar herkese merhaba,ben birkac ay once oldukca aktiftim belki hatirlayan olmustur.1 ay boyunca evde kendi yaptigim aparatlarla calismistim fakat o donemki iliskim bittigi icin esli deneme hic yapamamistim.haliyle iliskim bitince 1 ay yapip birakmistim egzersizi,bu gece birlikte oldugum kisiye vajinismus oldugumu belirtmedim bile ve sanki hep yapiyormusum gibi gayet normal sekilde 40 dk kadar normal bir iliski yasadim.boyle anlattigima bakmayin 9 sene cektim bu illegi ama o gelen gazla 1 ayki calismanin ustune direkt oldu.Ay inanamazsiniz bu muydu dedim ben de herkes gibi.0 aci duydum hatta zevk bile aldim.regl iken girdim iliskiye bu sebepten kanamam oldu mu olmadimi bilmiyorum.yalnizca iliski sonrasinda icimde hala bir kas sizisi gibi biraey oldu bu normal mi bilmiyorum,bilen aydinlatirsa mutlu olurum

Inanin o kadar aci duymadim ki anlatilmaz ya asiri kolaydi,dedigim gibi zevk bile aldim ve yavas yavas penetrasyon saglama ihtiyaci da duymadik.Boyle kolay oldugu icin sikintim buyuk degildi sanmayin ben bunu 9 sene cektim aglaya aglaya egzersizler yaptim ama inanin 1 adim atmaya bagli hersey

Mesajlarını okudum canım bütün yaşanan hikayeler hepsi ortak zaten en güzel adımı atmışın bu zmaan içinde doktor müjdegül karacanın vajınusmus videolarını izle ben çok rahatlatmıştı.ayna egzersizlerini ve bacak açma egzeriyle başla ve burdan mutlaka yaz💙
Çok teşekkürler ederim değerli bilgiler için ilerlemeyi mutlaka yazıyor olacağım çok sağolun sevgiler 🌸❣️❣️

Animasyonu anlatabilir misiniz keşke bizde izleyebilsek
Keşke ama ne yazikki bende de yok. Vajinanin içini ve pelvik taban egzersizi çalışırken ne kadar esnedigini gösteriyordu. O yuzden diyafram nefesi çok değerli bu şekilde nefes aldığınız da pelvik taban kendiliğinden esniyor.
Parmak ya da dilator çalışanlar bilir bir yere gelince sanki duvar hissi olur ya bir yere çarparız ilerlemeye korkarız. Iste tam orada bir daralma var animasyonda. Yapısal olarak böyleyiz. O daralmadan geçince sonu geniş ve boşluktan oluşuyor. Yani duvara carptiginizi düşündüğünüz anda hic korkmayın devam edin ilerisi boş. Korktugumuz gibi olmuyor.
Bende yapısal olarak görünce kendimi öyle motive ettim ilerisi boşluk diye devam edebilmistim egzersizime.

Kızlar dilatör de 4 numarayi kalınlaştıp 5 numara gibi yapsam eşli deneme de yine sıkıntı yaşar mıyım
Bir de kızlar dilatörleri çok kolay alıyorum ama başlarda sprey kullanıyordum sonra bıraktım öyle de yapabiliyorum sizce vajinaya doğru vemcaine spreyi sıkıp eşli denesem hisseder miyim

Kızlar dilatör de 4 numarayi kalınlaştıp 5 numara gibi yapsam eşli deneme de yine sıkıntı yaşar mıyım
Bir de kızlar dilatörleri çok kolay alıyorum ama başlarda sprey kullanıyordum sonra bıraktım öyle de yapabiliyorum sizce vajinaya doğru vemcaine spreyi sıkıp eşli denesem hisseder miyim
Bnde sprey şıktım sonunda aldım ilk başlarda böyle devam edecem eşli denemede artık bırakmalıyız

Kızlarrrr müjdelere olsunnn aldım 4 ü sonundasaaa şükürler olsunnnnnnnnmnnn şimdi ne yapmam lazım allahım şükürrre
Canimm 4 ü artık rahat alırsın zaten bir kez girince devami geliyor sana tavsiyem tekrar 1 den basla 4 ü aldığın zaman çıkarıp tekrar 4 ü tak ileri geri yap sürekli ve eşin o arada hazır olsun sen cikardigin an beklemeden eşli dene canım

Canimm 4 ü artık rahat alırsın zaten bir kez girince devami geliyor sana tavsiyem tekrar 1 den basla 4 ü aldığın zaman çıkarıp tekrar 4 ü tak ileri geri yap sürekli ve eşin o arada hazır olsun sen cikardigin an beklemeden eşli dene canım
Tamam canım sprey sıkıym mı peki ilk defa aldım 4 ü

Bnde sprey şıktım sonunda aldım ilk başlarda böyle devam edecem eşli denemede artık bırakmalıyız
Ya zaten şöyle bir şey artık dilatör yaparken sprey kullanmıyorum çünkü direkt giriyor artık eşli denemede de bir kez girse zaten zamanla spreyi bırakırsın önemli olan başını alıyorum ya aldıktan sonra o batma hissini hissetmemek

Kızlarrrr müjdelere olsunnn aldım 4 ü sonundasaaa şükürler olsunnnnnnnnmnnn şimdi ne yapmam lazım allahım şükürrre
Yaaaa, tebrikler harika bir haber bu🎉🎊🎈🌸 pes etmemenin karşılığını aldın Allah bundan sonrasını da kolayca neticelendirsin inşallah 🙏🏻💞

X