Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ikınma olayını ben yapmıyorum çünkü ona odaklanirsam yanlışlıkla iyice kasabiliyorum. Ben bir ay önce ilk aparatı bile alamaz haldeydim sanırım şu an dördü hareket ettirir hâle geldim. İkinma olayı yerine takıldığı yerde yani esas girişte nefes alıp vermeye çalışıyorum. Birkaç da kegel egzersizi yapıyorum. Bu şekilde en ufak itiste direkt kayıp gidiyor. Bir de biraz kendinizi tahrik ederek deneyebilirsiniz orasının kendi ıslaklıgının yerini hiçbir kayganlastirici tutmuyor son denememde bunu fark ettim. Yani terler içinde kalarak içine bir çubuk sokmaya odaklanmak yerine sanki keyif almak için yapıyormuşcasina deneyebilirsiniz uygun ortamı yaratıp. Ben bu şekilde deneyerek özellikle içimde hareket ettirme noktasında çok yol aldım. Mesela o yoğun baskı hissini yaşamıyorum hatta sadece idrar gelmiş hissi oluyor.
Ani bir reaksiyon gibi içindeyken kasma olayını bir şekilde kontrol altına alarak bedenimize unutturmamiz gerekiyor. Bence yeterince kararlı ve istekli olursak hepimiz yapabiliriz. Böyle düşünmek lazım.
Ben malesef dilator yerine esli deneme yapıyorum. Girişte baskı hissediyorum kegel egzersizi, nefes egzersizi deniyorum ama bunlar baskıyı arttırıyor ve canımın daha fazla acimasina neden oluyor. Acı esigimde çok düşük ama gerçekten çok canim yanıyor ya. Nefes alırken o baskının azalıp oranın açılması gerekmez mi

Kızlar selam 🙋🏻‍♀️ Sürekli girip yazdıklarınızı okuyorum herkes maşallah ne güzel ilerliyor 😍 tebrikler herkese 👏🏻👏🏻👏🏻 Ben de bugün 1.2 ve 3 ü çok rahat aldım . Hemen bi cesaret 4 e geçtim,yarısını alabildim çok şükür . Birincide bile nasıl korkarken şimdi 4 bile gözüme çok büyük gelmiyor. Bi süre daha 4 e diğerleri gibi alışıp eşli denememe çok az kaldı gibi 🥰 burda bi arkadaş kendimi denizde hayal ediyorum diye yazmıştı ben de öyle yapıyorum salıyorum kendimi bi de arkadan rahat bi müzik koyuyorum çok daha rahat giriyor 😅 odaklanmamak laZım galiba kafada büyütünce vücudumuzda alarm veriyor . İnşallah tez zamanda yenelim canlar 😘

Ben malesef dilator yerine esli deneme yapıyorum. Girişte baskı hissediyorum kegel egzersizi, nefes egzersizi deniyorum ama bunlar baskıyı arttırıyor ve canımın daha fazla acimasina neden oluyor. Acı esigimde çok düşük ama gerçekten çok canim yanıyor ya. Nefes alırken o baskının azalıp oranın açılması gerekmez mi
Dilatorlerden önce eşli deneme bende yaptım ama yarısından sonraki kısımda yani esas giriş kısımda korkunç bir acı hissettim ve devam edemedik. Ama ben gerçek bir birleşme olsun diye değil de -cunku yapamayacağımı biliyordum- en azından eşime alışma olsun diye o şekilde yapmıştım çünkü ben oraya değmesine bile müsade etmeyecek düzeydeydim. Bence dilator ya da parmakla kendini alistirdiktan sonra esliye geçmen en güzeli olacaktır.

Bir de tam yapacak düzeye gelmeden eşini bu sürece dahil etme bence. Bir süre sonra sen bu sorununu aştığında eşin cinsellikten soğumuş olabilir bilirsin sonuçta cinsellik tutku ve istek üzerine kuruludur bir şekilde. Seks olayı da onların da kafalarında bir ödev haline burunebiliyor böyle olunca. Ben de baktım hem zaten yapamıyorum hem de eşim olumsuz etkileniyor bıraktım direkt.

Kızlar ben vemcaine kullanmıyorum acaba ondan mı olmuyor ya ? 4 ü de kullansam aşana kadar olur mu kaslar açılana kadar
Cnm sprey kullanırsan kendini ona alistirirsin hep yapabilirsin sende yeneceksin sadece nefes egzesizlerini düzenli yapman çok önemli sadece derinden nefes alıp mumu üfler gibi ver

Bir de tam yapacak düzeye gelmeden eşini bu sürece dahil etme bence. Bir süre sonra sen bu sorununu aştığında eşin cinsellikten soğumuş olabilir bilirsin sonuçta cinsellik tutku ve istek üzerine kuruludur bir şekilde. Seks olayı da onların da kafalarında bir ödev haline burunebiliyor böyle olunca. Ben de baktım hem zaten yapamıyorum hem de eşim olumsuz etkileniyor bıraktım direkt.
Kesinlikle ama dilatorler yüzünden hastalığım cok fazla ilerledi. Böyle böyle de 5 sene bitiyor. Panik atak başlayınca doktor dilatoru biraktirdi. Cok uzun hikaye Kısaca cok fazla sıkıntı yaşadım. Bu yüzden bunu yapabiliyorum en azından yapabildiğim şeyin üzerinden devam etmeliyim diye düşünüyorum. Siz de çok haklısınız ama Turkiyeye gelmeden bu sorunumu çözmek istiyorum. Hep erteledim erteledim sonu daha kötüye gitti.

Kesinlikle ama dilatorler yüzünden hastalığım cok fazla ilerledi. Böyle böyle de 5 sene bitiyor. Panik atak başlayınca doktor dilatoru biraktirdi. Cok uzun hikaye Kısaca cok fazla sıkıntı yaşadım. Bu yüzden bunu yapabiliyorum en azından yapabildiğim şeyin üzerinden devam etmeliyim diye düşünüyorum. Siz de çok haklısınız ama Turkiyeye gelmeden bu sorunumu çözmek istiyorum. Hep erteledim erteledim sonu daha kötüye gitti.
Ama zaten tedavide ilk dilatorle tedavi uyguluyorlar

Dilatorler seni neden olumsuz etkiledi acaba gerçi bende parmakla hiç yapamadım ama yine de dilatorle kendi kendine alışmak direkt esliden daha kolay geliyor bana özellikle ilk o giriş kısmını aştıktan sonra insana büyük bir özgüven geliyor.

Dilatorler seni neden olumsuz etkiledi acaba gerçi bende parmakla hiç yapamadım ama yine de dilatorle kendi kendine alışmak direkt esliden daha kolay geliyor bana özellikle ilk o giriş kısmını aştıktan sonra insana büyük bir özgüven geliyor.
Hic deneyemeden kafamda nasil buyuttuysem emla kremi sürdüm falan derken panik atak geçirmişim zaten ilk bununla başladı olmadi yapamadım saatlerce üzerinde durdum bir milim ilerleyemeden ataklar gecirdim. Simdi denemiyorum. Denemiyorduk bile esim o halimi görünce çok üzüldü ve o saatten sonra hiçte üzerime varmadı. Ama varmadikca da ertelendi de ertelendi. Simdi en azından degmesine ve o duvar hissi veren kısma gelmesine izin veriyorum. Doktor girişin dar ve zarın kalın olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söylemişti. Baska bir dr bunun çözüm olmadığını söyledi 5 senede cok fazla doktora gittim (2 senesi online) her doktor kafa karışıklığı oldu. Bu yüzden yaşayanlardan bilgi edinmeye karar verip buraya üye oldum. Yardımlarınız için teşekkür ederim

X