Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Anna Karanina daha önceden de yazmıştın böyle bir adım atmana çok sevindim ☺ dilator panik atağını tetikliyorsa alternatif yollar da arayabilirsin. Bende yapamamıştım güçlü ittirmek gerekiyordu herhalde yeterince cesaretimi toplayamadım ama parmak egzersizi ile yendim ben.
Hiç parmak egzersizi denemiş miydin? Daha küçük bir nesne olduğu ve boğum boğum ilerledigimiz için biraz daha cesaret edebilmiştim.
Bazı incelikleri de var ben sana dm de atacağım ☺

Kızlar birşey sorucam vajinusmusken eşleriniz tavırları düşünceleri nasıldı
Benim eşim önce büyük bir şok yaşadı sonra bir süre kabullenemedi en sonunda kabullendi destek olmaya çalıştı kendince. Genel olarak çok büyük olumsuzluklar sergilemedi ama ben böyle bir sorunum olduğunu bilseydim kesinlikle asla evlenmezdim bunu da kendisine söyledim.

Kızlar ben de aparat aşamasındayım, buraya yazıyorum zaten. Ben kendi durumumu açıklayayım, ben 3 yıl önce 6 ay evli kalıp boşandım, boşanma sebebimiz vajinismus değildi ama vajinismus olduğumu evlendiğimde anladım tabi ki.
Şimdi yeni erkek arkadaşım yaklaşık 2 yıldır, haftaya nişanlanıyorum, sonbaharda evlenmeyi düşünüyoruz, bu yaz bu sorunumu çözmek istiyorum tabi ki durum böyle olunca. Nişanlım durumumu tabi ki biliyor, hiç sorun etmedi, hep destek, zaten o da bu sorunu bilerek evleniyor şuanda. Nişan hazırlıklar, regl fln derken 3 haftadır hiç deneme yapamadım aparatla, hızlandırmam lazım bu işi.

Kuzum bende bende aynen dedim böyle durumum olsaydı evlenmezdim diye

Elsacim aklimdaydin bende tam foruma seni etiketleyip ne yaptın diye sormaya gelmistim.
Regl vs tamam canim ama hazırlık sebebiyle erteleme lütfen. Ben soyle karar almistim saat kaç olursa olsun eve geldiğimde ilk isim egzersiz yapmak olacak.
Çünkü zaten hastalığımız erteleme üzerine. Kaldigin yerden devam canim hic endişe etme unutmamissindir.

Ailemle yaşadığım için mecburen gece geç saatte yapmaya başlıyorum egzersizleri ama birkaç haftadır ilgim dağıldı, bu akşam başlayacağım yine egzersize. İnşallah olacak haziran sonuna kadar sıkı egzersizle yeneceğim bunu

Kızlar birşey sorucam vajinusmusken eşleriniz tavırları düşünceleri nasıldı
Umuttluuucum bu soruyu cevaplamayı sevmiyorum çünkü hiçbirinizin eşlerini baska eşlerle kıyaslamanizi istemiyorum ☺ herkesin sabrı farkli. Mesela ben kendimi çok suçlu hissediyordum eşime karşı. Bu yüzden eşim beni teselli etmek zorunda kalıp belki içindeki hissiyatı bana anlatamıyordu bile
Kendini ifade eden, yenmen konusunda kararlı duran eş iyidir. Eşler de canı acımasın yeter ki olsun derse bu hastalığı çözemiyoruz.
Bana terapistim su kadar zaman tanıyorum dedi de tutuştum :) eşime kalsa olsun sen üzülme modunda takıldığı için hala belki yenemezdim.
Bir de bu kıyaslamaları eşinize cephe almamak için de yapmayın lütfen. Vaji ayni zamanda duygusal yönü de ağır basan bir hastalık ve cinsellikte öyle.
Cinsel çekiminize zarar verecek düşüncelerden uzak durun
Eşiniz yenmenizi isteyip talep edip size bunu söylüyorsa ne mutlu size. Sunu da unutmayin her sessiz insan, anlayışlı olduğundan sessiz kalmıyor olabilir. Kendini size ifade bile edemiyorsa bi yerde patlayabilir. Başkasının eşi bir sey dememiş eşine destek cıkmış diye düsünmeyin.
Bu hastalıkta asıl destek eşinin elini sıkıca tutup kararlı bir şekilde yenmek adına adımlar attırabilen erkeklerden aldığınız destektir.
Ben mesela eşimin yerinde olsam bana bu kadar sabretmezdim.
Bazen yeri geldi korktuğum için kac ay erteledim. Bu sadece kendimi düşünmekti. Adim atıp deneme yapamamak tamam ama denemedim bile.
Ben olsam tartışırdım bu durumda mesela. Bencilce bulurdum.
Eşlerin bize bazen gerçeği söylemesi gerekiyor.
Saygısızlık olmadığı sürece tartışmalar ilişkiyi geliştirir.

Benim nişanlım, ilk ilişkiye başladığımızda çok araştırdı, okudu, bu yenilmeyecek bir hastalık değil, yenersin tabi ki, ben hiç olmayacağına inansam zaten ilişkiyi yürütemem, elbet yenersin, kendi denemelerinde olmazsa doktora da gideriz fln diye konuşuyor.
Her sessiz insan anlayışlı olduğundan sessiz kalmıyor lafınıza o kadar katılıyorum ki... ilk eşim ile 6 ay evli kaldık, olur olur deyip durdu hep, lafı bile fazla açılmadı aramızda hatta 6 ay boyunca, o zaman aparat fln hiçbir şey yapmıyordum ben de , öylece durup geçmesini beklemiyordum hastalığın kendi kendine, o da bir gün bile evliyken bana neden böyle demedi, doktora git demedi, o da sessiz durdu. Biz onun alkol bağımlılığı yüzünden boşandık, boşanma aşamasında bana bir gün alkollüyken, kadınlık görevini bile yerine getiremedin demişti. Suskun da dursa içten içe gıcık oluyormuş bana.
iyi ki onunla olmamış zaten ve şükür ki boşanmışım da şuan çok sevdiğim biri ile birlikteyim ama bu yaz ne olursa olsun yenmem lazım.

Iyiki adına çok sevindim mutluluğuna mutluluk katıcak insallah vajinusmusu yenmen.
Şu anki nişanlının sözleri mesela bir duruşu olduğunu gosteriyor adamin. Hem guven veriyor hem de motive ediyor. Kendi saygınlığını da korurken seni de dibe çekmiyor. Olması gereken bu.
Beklemekle yenilen bir hastalık olmadığına göre eşlerin olur olur atlatırız demesini ve hicbir şey yapılmamasını doğru bulmuyorum.
Üstelik yüzde yüz tedavisi olan bir rahatsızlık bu.
Nisanlininda dediği gibi en kötü ihtimalle doktora gider yine aşarsınız
Mutluluğunuz daim olsun.

Boşanma kısmı dışında aynı durumdayız ben de nisanliyim eylülde düğün var. Yazın yenmiş olmam lazım şuan parmak yapıyorum ama eşli deneme yapamıyorum çok sık

Boşanma kısmı dışında aynı durumdayız ben de nisanliyim eylülde düğün var. Yazın yenmiş olmam lazım şuan parmak yapıyorum ama eşli deneme yapamıyorum çok sık
Ben dilatorle calisiyorum, 2. Dilatordeyim henuz, yarisi kadarini yapmistim en son 2. Dilatorun. Esli deneme ben de cok sik yapamiyorum ama zaten, parmak da nasil bilmiyorum ama dilatorde , 4. Yu de yapmadan esli denemeyi yapmayin diyorlar hep motivasyonunuz dusmesin diye , olmuyor cunku ben denedim :) haberleserek devam edelim, haziran sonuna esli yapabiliyor olalim ikimiz de:) dilatorle neden calismiyorsun?

Senin için zor durum nişanlına söyle ama dilatörle egzersiz yaptığını inş yeneriz canım benim bende 3 teyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…