Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aynen öyle yapıyorum. İcerde birsey one gidiyor ve daha çok baskı oluyor o an ikinmayi birakiyorum canim yandığı için. Emla krem kullanıyorum ama o noktaya bir faydası yok.

Kesinlikle katılıyorum hatta ben bugün 4 ü yaparken ittirirken kasıldıgumı farkettim

Aynen öyle yapıyorum. İcerde birsey one gidiyor ve daha çok baskı oluyor o an ikinmayi birakiyorum canim yandığı için. Emla krem kullanıyorum ama o noktaya bir faydası yok.
Bak birde penisin yönü de önemli düz dedğil popoya eğimli olmalı aynı şu emoji gibi

Kesinlikle katılıyorum hatta ben bugün 4 ü yaparken ittirirken kasıldıgumı farkettim

Acaba bende mi kasıyorum. Yani tuvaleti yaparken nasılsa onu yapıyorum gibi geliyor ve çok baskı oluyor, olan baskıyı daha da arttırıyor bu kasilma mi acaba

Kızlar ben kendimden de bildiğim için çoğumuzun bu hatayı yaptığımı biliyorum Kendimi her seferinde telkin Edip şu an ben kasılmıyorum ıkınıyorum diyerek konuşurdum

Bak birde penisin yönü de önemli düz dedğil popoya eğimli olmalı aynı şu emoji gibi
Geriye doğru mu gitmeli. Esime izin vermediğim için yönü benim bulmam gerek. Dilator kullanma videolarındaki gibi yapıyorum ama bir yere değiyor ve sinirimi bozuyor. Yine de nefes alıyorum verirken ikiniyorum bu kez baskının şiddeti daha çok artiyor

Kızlar ben kendimden de bildiğim için çoğumuzun bu hatayı yaptığımı biliyorum Kendimi her seferinde telkin Edip şu an ben kasılmıyorum ıkınıyorum diyerek konuşurdum
Peki ikindiginizda baskının şiddeti artiyor muydu. Ve o noktaya geldiğinizden sonraki geçiş esnasi nasil oldu? Birden ya da yavaş yavas

Biliyomusun canım 4 ü yarıya kadar alıyorum sadece o halka kaldı
Harika yaparsın lokumumm bak o yarıya kadar olan yerdee öylece kal 2dk çıkarmadan sonraa tekrar Gülü koklar gibi nefes al mumu üfler gibi nefes verirken ıkınırken bir yandan elinle ittir korkma nolurr az kaldı

Ikınma olayını ben yapmıyorum çünkü ona odaklanirsam yanlışlıkla iyice kasabiliyorum. Ben bir ay önce ilk aparatı bile alamaz haldeydim sanırım şu an dördü hareket ettirir hâle geldim. İkinma olayı yerine takıldığı yerde yani esas girişte nefes alıp vermeye çalışıyorum. Birkaç da kegel egzersizi yapıyorum. Bu şekilde en ufak itiste direkt kayıp gidiyor. Bir de biraz kendinizi tahrik ederek deneyebilirsiniz orasının kendi ıslaklıgının yerini hiçbir kayganlastirici tutmuyor son denememde bunu fark ettim. Yani terler içinde kalarak içine bir çubuk sokmaya odaklanmak yerine sanki keyif almak için yapıyormuşcasina deneyebilirsiniz uygun ortamı yaratıp. Ben bu şekilde deneyerek özellikle içimde hareket ettirme noktasında çok yol aldım. Mesela o yoğun baskı hissini yaşamıyorum hatta sadece idrar gelmiş hissi oluyor.
Ani bir reaksiyon gibi içindeyken kasma olayını bir şekilde kontrol altına alarak bedenimize unutturmamiz gerekiyor. Bence yeterince kararlı ve istekli olursak hepimiz yapabiliriz. Böyle düşünmek lazım.

Bir de bu hastalık o kadar psikolojik bir olay ki bir kez yaptın tekrar girer mi düşüncesi, bir pozisyonda denedin farklı pozisyonlarda da yapabilir miyim, aparatları yaptın eşli yapabilir miyim vs vs uzayıp gidiyor aslında basit bir olay ama işte psikolojik olarak kontrol altında tutmak rahat olmak çok güç bu hastalıkta. Pes etmemek adına yoğun bir mental güç gerektiriyor bu hastalık maalesef. Kararlı olmadan yapamıyorum sonra denerim diyerek asla üstesinden gelinemez.

Çok doğrusu diyorsun

Harika yaparsın lokumumm bak o yarıya kadar olan yerdee öylece kal 2dk çıkarmadan sonraa tekrar Gülü koklar gibi nefes al mumu üfler gibi nefes verirken ıkınırken bir yandan elinle ittir korkma nolurr az kaldı
Tamam canım benim inş çok az kaldı inş yakında güzel haberi vereceğim sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…