Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Eşim yarım oluyor dedi hayır tam birlikteliğim olmadı malesef ama ben bu ay spermleri dilatörle içime ittim belki bi ihtimal gebelik olur diye onda da sanmıyorum :KK43:

Eşim yarım oluyor dedi hayır tam birlikteliğim olmadı malesef ama ben bu ay spermleri dilatörle içime ittim belki bi ihtimal gebelik olur diye onda da sanmıyorum :KK43:
Vajinismusu tam yenmeden neden hamilelik düşünüyorsun ki? Doktor muayenesi kontroller doğum vs vajinismusken üstesinden gelmen cok zor olur bence.

Adı batsın bu derdin tövbe estağfurullah. Biz dün yeni bir deneme daha gerçekleştirdik hanımlar ancak benim aklım başka bir yerde ve o konuyla ilgili çok gergin olduğum için resmen bu eşli denemeye yansıdı. Artık kaslarımı kontrol edebiliyorum derken kendimi istediğim kadar gevsetemedim. Çok bir şey hissetmedim açıkçası yanma vs ama eşim özellikle giriş kaslarının kasılı olduğunu ve önceki denemelerdeki kadar gevşek olmadığını söyledi. Sadece vajinismus, eşli deneme vs ile ilgili değil demek ki herhangi bir durumun da bizdeki gerginliği vücudumuza yansıyor. Bir de eşli denemleri şu an bir ödevi yerine getirir gibi görüyorum açıkçası, nasıl aparatları ödev gibi çalışıyorsam şu an eşli denemelere de bakış açım bu ne yazık ki. Burada biri, kim olduğunu şu an hatırlamıyorum, o kadar güzel yazmıştı ki deneme yapmadan önce bir duş alın, mumlar yakın, rahatlatıcı kokular kullanın, masaj yapın vs. Ne kadar güzel demiştim, film gibi. Ben hiç öyle değilim, hadi hadi hemen deneyelim bakalım yine olacak mı diye gidiyorum odaya🤦🏻‍♀️ Bu durum normal mi sizce😔
Ne gibi sorunlar yasiyorsunuz kuzum

Merhabalar ya ben esli bir sekilde denedim. Dilator kullanamadığımı söylemiştim. Bu yüzden esli denemeleri dilator şeklinde düşünün. Tam o noktaya geldigimde ikiniyorum ve daha çok baskı hissediyorum. Kendimi sakinlestiriyorum bir daha nefes egzersizi yapıp devam ediyorum ama orayı geçemiyorum ve cok canim yanıyor. Önceden denememizde sadece sinirlerime degiyordu gibi ama dün akşam çok canim yandı. Tam o noktada nefes ve ısınma dışında yapmam gereken birsey var mi? Bunu öyle ya da böyle 9 haziran a kadar çözmeliyim. Yardimci olursaniz çok sevinirim

Merhabalar ya ben esli bir sekilde denedim. Dilator kullanamadığımı söylemiştim. Bu yüzden esli denemeleri dilator şeklinde düşünün. Tam o noktaya geldigimde ikiniyorum ve daha çok baskı hissediyorum. Kendimi sakinlestiriyorum bir daha nefes egzersizi yapıp devam ediyorum ama orayı geçemiyorum ve cok canim yanıyor. Önceden denememizde sadece sinirlerime degiyordu gibi ama dün akşam çok canim yandı. Tam o noktada nefes ve ısınma dışında yapmam gereken birsey var mi? Bunu öyle ya da böyle 9 haziran a kadar çözmeliyim. Yardimci olursaniz çok sevinirim
Nefes egzersizlerini yapın kendinizi sakinleştirin müzik romantik film açın kasmayin kendinizi rahat oldukça sizin için daha güzel olacak

Bazı arkadaşlarımız ıkınmakla kasılmayı karıştırıyordu canım ıkındığın zaman aslında burundan nefes aldın ağzından verirken hani kabız olmuş gibi ıkınıp eşine izin vereceksin bu şekilde yap olur mu

Son düzenleme:
X