Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yaa ne kadar güzel, çok cesursunuz.🌼 Eşimi aparat gibi kullanmam çok zor şu an çünkü sertleşme sorunu yaşadık ve yeni düzeliyor. Her daim benim yanımdaydı, şimdi ben de onun dengesini bozup üzerinde görev baskısı hissettirecek bir şey yapmak istemiyorum. O yüzden sanırım eşimi aparat gibi kullanmam.😔 Ama yavaş yavaş bir şekilde bırakmam gerektiğini biliyorum, sadece ne zaman ve nasıl olacak bakalım 😊🍀🙏🏻🌺
Birbirinize böyle destek oldukça hepsini aşarsınız insallah.
Hissettiğin duyguyu bende yaşadım çok iyi anlıyorum. Stres yapmadıkça her şey yoluna girecek hem senin için hem esin için ☺

Merhabalar bende vajinismus sorunu yaşıyorum yaklaşık 10 aydır ve dilatör seti aldım ve 4 numara da dahil olmak üzere çok rahat alıyorum içime 2 defa eşli denemem oldu fakat baş kısmını alabiliyorum ama devamı olmuyor bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
Yıldızcım merhaba sen zaten vajinismusun %80 Lik kısmını geçmişsin aparatlar tamammış burada benim herkese önerdiğim bir eşli deneme notum var seninle onu paylaşayım inşAllah uygula ve bu illeti yen en kısa zamanda🍀

Son düzenleme:
Yildiz02 Yildiz02 bak canım bunlar

Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

Kızlar nasılsınız ? Ben bugün 3.apataratın tamamını alabildim 😍 tam ortaya geldiğimde o boğum kısmında biraz takıldım ama çok şükür ufak ufak yerini değiştirip biraz sert bastırınca tamamı girdi. İçinde 15 dk beklettim . Yarın inşallah 4 e geçiyorum. Bana şans dileyin . Bir de şunu sormak istiyorum . Hep en baştan 1,2,3 diye yapıyorum aparatları . Ve her seferinde hepsinde hop alıştım diye girmiyor . Yani hep nefes ve yavaş yavaş sokuyorum . Bu normal mi ? İlerledikçe hızlanmam mı lazım

Kızlar nasılsınız ? Ben bugün 3.apataratın tamamını alabildim 😍 tam ortaya geldiğimde o boğum kısmında biraz takıldım ama çok şükür ufak ufak yerini değiştirip biraz sert bastırınca tamamı girdi. İçinde 15 dk beklettim . Yarın inşallah 4 e geçiyorum. Bana şans dileyin . Bir de şunu sormak istiyorum . Hep en baştan 1,2,3 diye yapıyorum aparatları . Ve her seferinde hepsinde hop alıştım diye girmiyor . Yani hep nefes ve yavaş yavaş sokuyorum . Bu normal mi ? İlerledikçe hızlanmam mı lazım
Harikasın tebrik ediyorum seni😍😍 aynen o yaptığın şekilde devam Evet o şekilde normal sen her aparat çalışmanda birinciden başla öncesi birazcık masaj falan yapmayı dene

Ya çok teşekkür ederim şu an bile kendime olan inancım arttı diyebilirim deneyip deneyimlerimi buraya yazacağım 🥰💛
Güzel haberlerinizi bekliyoruz :) aparat çalışıp hemen sonrasında eşli deneme yaptınız mi? Kaslar gevşemiş olduğu için daha rahat oluyor.

Bekliyoruz canim haberini☺☺🤗🤗 ben dilator yapmadigim icin soruna cevap veremiycem ama büyük kismini halletmissin bence.

X