Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Çok teşekkür ederim sizde de yanma oldu mu peki ters kegele de bakacağım mutlaka
Bende yanma hala devam ediyor 22 mart tarihinde yenmiştim. Bazen enfeksiyon sebepli de olabiliyormuş doktora gidicem ama korkutmuyor artik beni. Dayanılmayacak düzeyde değil

Normal kegel ile ters kegel arasındaki fark nedir peki ayni gibi ikisi de
Ters kegelde önce gevşetiyoruz sonra sıkıyoruz. Normal kegelde önce sık sonra gevşet yapılıyor.
Dr Selcen Bahadır normal kegelin vaji de ise yaramayacağını söylüyor çünkü orada kasları güçlendirmiş oluyoruz bizim amacımız kasları gevşetmeye alıştırmak. Idrar kaçırma tedavisi için bulunmuş kegel amaç kasları güçlendirmek oluyor onda. Ve yine vaji de 300 kez filan yapilmaz bu egzersiz. Sabah öğle akşam 20 kez sadece. Ve ilişki öncesi 5 kez. Yarım kalırsa yine 5 kez. Bu kadar.
Ben cinsel terapi aldim böyle öğrendim diğer türlü deneyip yarim kaldiysa bir de böyle deneyin derim.

Evet aradaki farkı öğrenince daha mantıklı olduğu anlaşılıyor bende doktor tedavisi aldım ama hiç ters kegel duymamıştım normal kegel yapmamı söylemişti

Evet aradaki farkı öğrenince daha mantıklı olduğu anlaşılıyor bende doktor tedavisi aldım ama hiç ters kegel duymamıştım normal kegel yapmamı söylemişti
Çok bilinmiyor maalesef bahsettiğim doktor cinsel eğitimler alan cinsel tıp derneğini kuran bir doktor instagramina bakabilirsiniz. Her doktor bilmiyor.
Yanmayla birlikte baskı hissi sizinki ilk zamanlar oluyor sonra o geçiyor. O an dayanmaya çalışın sadece inanın devami yok. Bi baskı hissediceksiniz birkaç ilişki sürebilir azalarak. Sonra rahatsiz etmeyecek seviyeye iniyor. Zamanla da tamamen geçiyormuş.

İmstagramdan takip ettim hemen çok teşekkür ederim hemen bugün hatta deneyeceğim ilişki öncesinde

İmstagramdan takip ettim hemen çok teşekkür ederim hemen bugün hatta deneyeceğim ilişki öncesinde
Ilişki öncesinde değil sadece sabah öğle akşam 20 şer kez uygulayın. Ilişki öncesinde de 5 kez yapip 6.da gevşekken nefes alıp kaslarimizi idrar yapar gibi gevsetmisken ilişkiyi deneyin. Takıldığı yerde durup 21 kez nefes al ver yapın hemen vazgeçmeyin. Kaslarınızı alıştırmış oluyorsunuz o vaziyette kalarak.
Sonra 5 pelvik taban yapmaya çalışın önce gevşet sonra sık yapıcaksiniz. 6.da gevsetmisken eşiniz kaldığı yerden ilerlemeye başlasın sizde hafif hafif bel kalça hareketleri yapın aşağı yukarı ama çok hafif olsun.
Ben bu şekilde yendim.

Aparatlara yeniden dönmek psikolojik olarak da aşırı etkiliyor kaç defa yeniden yeniden başa döndüm penisi yarısına kadar alabiliyorum sanki şimdi aparata başlarsam hiç yol almamış gibi hissedeceğim
Hani genellikle çoğumuz ida tekrardan çalışma şevki ve motive kazandırdığı için aparatlar o yüzden dedim zaten nasıl yapacağını biliyorsun neden başa dönesin ki Şahsen ben aparat olmasaydı hayatta başaramazdım
Sen büyük bir kısmını halletmişsin bile sadece biraz daha cesaret lazım belli bir kısmı olmuş diğer kısmı için o şekilde beklemek acele etmemek Gülü koklar gibi nefes al mumu üfler gibi nefes verirken ıkınıp eşime milim milim devam etmesini söylemiştim ben böyle yendim

Şimdi bir kısmını aldığım için aparatla denerken öyle birşey oluyor ki resmen ağlıyorum yaparken böyle değişik bir yapım var benimde birde bazı dönemlerde sanırım yapamayacakmisim gibi hissediyorum strese sokuyorum kendimi hep her ay bu oluyor neredeyse

Öncesi ayna karşısına geç içini dök konuş kendini cesaretlendir yaparken meditasyon müzikleri aç ya da çok komik videoları aç dizileri aç ben Netflix‘te kaç tane dizi bitirdim öyle hemen kestirip atma benim yapım bu ya da ben yapamam gibi beynimiz öyle bir şey ki ne dersek onu yerine getiriyor olumsuzların yerine olumluları alsın canımm

O kadar doğru söylüyorsun ki beynimizi öyle koşullarıyoruz ki vücudumuz da öyle şekil alıyor, komik film ile nasıl yapıyorsunuz cinsel istek gerekmiyor mu bazı zamanlarda da aşırı isteksizlik oluyor sizde oda oluyor mu

Bence ilk başlarda isteye gerek yok zaten durumdan dolayı bir cinsel isteksizlik mevcut hani ona ders niteliğinde yapıyordum ben ödev bunu yapmam lazım diyerekten tabi isteksizlik hep vardı

Bence ilk başlarda isteye gerek yok zaten durumdan dolayı bir cinsel isteksizlik mevcut hani ona ders niteliğinde yapıyordum ben ödev bunu yapmam lazım diyerekten tabi isteksizlik hep vardı
Ödev gibi bakmayı bende yapıyordum başta terapistim ödev gibi bakma bu çok zevkli birşey zevkini gör öğren daha çok isteyeceksin demişti

Ödev gibi bakmayı bende yapıyordum başta terapistim ödev gibi bakma bu çok zevkli birşey zevkini gör öğren daha çok isteyeceksin demişti
Sonuçta zaten korkuyoruz sürekli kafamızda endişelerimız var bu kafayla zevk odaklanmak bana biraz saçma geliyordu açıkçası tabi sen şu an nasıl biliyorsan öyle yap ama ben ve burdaki bir çok kadın bu şekilde yendi

Merhabalar peki kaç parmakta bitirdiniz en son 2 parmak yeterli olur mu sizce

Başta zevk alıyorum ama sonradan acıyacak diye düşününce hiç olmuyor yapamıyorum birde canım çok kıymetli benim baya cesaret edemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…