Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet endişe ediyorum tabi, çok acıyacak diye ittiremiyorum fazla zorlamıyorum sanki
Etme etme araya zaman girmesine izin verme bak 1.ve 2.aparatlar yaptın sorun yok biraz daha cesaret ittir korkma kapalı bir yer değil ki sonuçta yanlış anlama senın için diyorum

Etme etme araya zaman girmesine izin verme bak 1.ve 2.aparatlar yaptın sorun yok biraz daha cesaret ittir korkma kapalı bir yer değil ki sonuçta yanlış anlama senın için diyorum
olur mu hiç niye yanlış anlayayım, yazdığınız her kelimeyi defalarca okuyorum, çok değerli benim için.

olur mu hiç niye yanlış anlayayım, yazdığınız her kelimeyi defalarca okuyorum, çok değerli benim için.
Kuzu bi cesaret deyip ittiğinde kafan rahatlayacak öyle düşün inan o rahatlık dünyaya bedel. Aparatlar hep aynı mantık sadece senin boylarına bakınca gözün korkuyor, korkmasın rahat ol nefes al verirken it

Kızlar bende yaklaşık 2 buçuk senedir bu haftalık la mücadele ediyorum dilator ile çok denedim doktor desteğiyle ama bir süre sonra yapamadım bıraktım parmakla yaptım şimdi yarısını alabiliyorum ama aşırı yanma ve batma oluyor ilerlemiyor gerisi sadece bir kere ilerledi biraz onda da hemen korkup geri çekildim bir daha da olmadı sizler nasıl yendiniz benim gibi olan varmı

Sana burada hemen hemen herkesin önereceği şey canım aparatlara yeniden başlaman ve asla ara vermeden ısrarla devam etmen
Nefes Kegel egzersizlerini yapman çok şeyi kolaylaştıracak

Sana burada hemen hemen herkesin önereceği şey canım aparatlara yeniden başlaman ve asla ara vermeden ısrarla devam etmen
Nefes Kegel egzersizlerini yapman çok şeyi kolaylaştıracak
Aparatlara yeniden dönmek psikolojik olarak da aşırı etkiliyor kaç defa yeniden yeniden başa döndüm penisi yarısına kadar alabiliyorum sanki şimdi aparata başlarsam hiç yol almamış gibi hissedeceğim

Siz bu aşamada neler yaptınız peki yarısı olunca hepsi olur diyordum önceden şimdi yarısı oldu bu seferde hepsi olmayacak diye düşünüyorum
Kuzum ilk Aparatlarla eşimle birlikte çalışıyoruz her ilişki sırasında daha sonra nefes egzersizleriyle yapıyorum. Yarısı giriyor nefes aldıkça hepsi giriyor bende 1 aydır ilişkiye girmiyorum kürtaj oldum adet kanamm oluyor

Bende parmak egzersizi ile yendim aparat yapamayan azınlık gruptanim:) ama mesela hala yanma oluyor bende yine de korkutmuyor en fazla ne olabileceğini gördüm.
Benimde basta yarıya kadar oluyordu. Şu şekilde yendim nefes kegel egzersizi yapiyorum her gun sabah öğle akşam 20 kez.
Ters kegel diyoruz buna. Kegel egzersizi idrar tutamama sorunundan sebep bulunmuş dolayısıyla kasları gevşetmek değil sıkılaştırmak içindir. Normal kegel yapılmaz vajinusmusta. Ters kegel yapıyoruz ki gevşetelim. Nefes alıyoruz ve idrar yapar gibi pelvik taban kaslarımizi gevşetiyoruz nefes veriyoruz idrar tutar gibi sıkıyoruz. Gun icinde bunu yapıyoruz. Ilişki ya da parmak egzersizi öncesi de 5 kez yapıyoruz 6.da nefes alıp kaslar gevşek pozisyondayken ıkınarak parmak egzersizi yapıyoruz ya da ilişki deniyoruz.
Yarıda kaldığı yerde hemen bırakmıyoruz. 21 kez nefes al ver yapip o şekilde 5 kegel yapmaya gayret ediyoruz sonra eşimiz devam etmeli. Bizde hafif hafif bel kalça hareketlerile ile asagi yukarı yaparak kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Misyoner pozisyonunda bu şekilde yendim ben.
Isim vermek doğru mu bilemiyorum ama Dr Selcen Bahadır var instagraminda canlı yayınları da oluyor . Ters kegeli ondan öğrenmiştim ben. Sizde takip edebilirsiniz.

Merhaba özlem sende bi üste yazdığım mesaja bakar misin yarim kalınca nasil yendiğimi anlatmistim

Çok teşekkür ederim sizde de yanma oldu mu peki ters kegele de bakacağım mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…