Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Cok garip bi sey sorabilir miyim? Bu yeteri kadar islanma olayini nasil anliyosunuz? Ben islanip islanmadigimi anlayamiyoru. Cinsel organinizin disina kadar tasiyo mu islaklik:/ Ya ds his olatak mi anliyosunuz yeteri kadar islandiginizi? Bi de boyle gergin gerginken nasil islanilabiliyo Ben artik gerginlikten hic odaklanmiyorum bile olaya. Bombos geliyo bazen

Aslnda hem his hemde elinle kontrol de edebilirsn canm yeternce uyarılma olduğunda ıslanma oluyor zaten onun dışında olmuyor. Evet hepimizin ortak sorunu odaklanamıyorz o yzden zevk de yok şuanlık sadece görev olarak görüyorz ama zamanda değişecektir. Hepimizde oluyor aynı sorunlar merak etme kayganlaştırıcı kullanıyoruz oyüzden de

Senin herhangi bir şey hissetmene gerek yok, vajina içi otomatik olarak ıslanıyor zaten. Çünkü hazırlıyor kendine ilişkiyi bu tamamen elimizde olmayan biyolojik bir olay o sıvının salgılanması yaradılış yani. Yeterli kayganlığı sağla demek hemen olaya girme vajina sıvısını tamamen salgılasın kendini iyice hazırlasın demek
Ancak zevk hissetmeye başladığında yani ön sevişmeyi uzun tuttuğunda tabiki kayganlık ve en önemlisi esneklik daha fazla oluyor.

Nefese kegele devam doğru yoldasın. Evet basta zor olur olmaz gelir ama otekiler de öyle gelmiyor muydu? Zamanla 4 numara da kolay gelecek ☺

Ayy hadi inşallah sizler en güzel motive kaynağısınız gerçekten çok teşekkür ediyorum
Bizde sizin gibiydik inanın bir farkımız yok. Başlayıp bıraktığım umutsuzluğa kapılıp aylarca denememisligim bile var. Su an diyorum ki bu muydu..zaten bir kere olunca ötekiler daha kolay oluyor ve zamanla yanma baskı hepsi geçiyormuş.
Biz yaptıysak sizde yaparsınız

Ben 7 aylık evliyim ve vajinismusum normal jinekolojik muayene oldum birazcık kızlık zarimda kalınlık olduğunu söyledi doktor ama aşılmayacak değilmiş ve hala bakire olduğum için aparatları denemek istemiyorum zarar verir diye

Şöyle ki buradaki çoğumuz aparat ya da parmak egzersizleriyle yendi onun dışında yenen çok az bir kısım var krem sprey filan denediniz mi

Vemcain spreyi denedim ilk denediğimde biraz ise yaradı ama 2. De hiç faydasını görmedim
Aparata karşı ön yargınızı anlayabilirim tabii ama ömür boyu bu illetle bu şekilde heba olmaktansa ben gene olsa gene aparat yapardım eşinizle birlikte çalışırsınız.illa kırmızılık olaacak değil kontrollü ve dikkatli yaptığında hatta çoğunda olmadı bile benim de minik bir kırmızılık oldu ve sonra eşli denememde devamında geldii

Ne kadar bı sürede yendiniz peki

Merhaba benimde kızlık zarımda fazlalık vardı ancak doktorum terapi sırasında aparatları yaparken yeterli gevşekliği sağladığın için hiçbir şey olmuyor. Zaten 1. Ve 2. Küçük olduğu için zedelenmesi pek mümkün değil :) 1. Aparatı denediğinde zaten beynine oraya bir şey girebileceğini gösterdiğin için diğerlerini daha esnek yapıyorsun böylece bir şey olmuyor.
Benim 4. Aparatta peçeteye ip gibi incecik pembe bi sızıntı gelmişti ama tahrişten mi kızlıktan mı bilmiyorum. Ayrıca ilişkide de ufacık bi pembelik vardı sonrasında peçetede. Yani kızlık zarındaki o fazlalığa rağmen esneklik olunca kanama yada acıma olmuyor

Ben kendimi aşırı kasıyorum eşimi bacak arama alamıyorum
Hepimizde o kasma vardı başta aparatları kontrollü yaparsan kanama olmuyor ben doktor muayenesi yaptıramadım bilmiyorum kimseye dokundurmuyordum eşli denememde bile kanama olmadı doktorum aslında kızlık zarının kanamadığını sadece zorlamadan kenarındaki kasların incinip kanadığını söyledi aparatları bende kontrollü yaptım ve hiç kanamayacağına kendimi inandırdım ve öyle de oldu aparatları denemeni öneririm sana çünkü kasları kontrol edebilmeni sağlıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…