Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

1 yıldır evliyim. İlişkiye girmeye çalıştıkça eşimin penisi çıkıyor içinden ben de acı duyup itiyorum. İkimiz de muayene olduk. Kadın doğum doktoru (özel bir hastanede) bana sende vajinismus yok, yapabilmen lazım ama eğer gelirsen zarını açarız dedi. Eşim de gitti eşimde de sorun yok. Ama bir türlü olmuyor. Bugün ilk kez tam olarak orta parmağımı alabildim, sizce vajinismus var mı bende? Bir kere daha gitmeli miyim? Dilatör sipariş ettim yolda.. ama artık hemen olsun istiyorum. Bir de kızlığım hemen bozulsun daha az acı çekeyim istiyorum.

Ben anestol ve bebe yağı kullanıyorum yanma sanki idrar yollarında oluyor vajinada değil gibi geliyor. Ayrıca bu yanma hissinin yarım saat içinde geçmesi acaba psikolojik mi diye de düşündürüyor. Kafan çok karışık 🥴
Canm bebe yağı mantar yapabiliyor istersen kayganlaştırıcı dene bir de. O da yanma gibi yapmıştı bnde kaşınma gibi bıraktm. Ama sadece ilşki anındaysa bizdede hala o baskı var ya zamanla geçecektir bnde rahatsız oluyorm hala ama alıştıkça inşallah bunuda atlatırız

1 yıldır evliyim. İlişkiye girmeye çalıştıkça eşimin penisi çıkıyor içinden ben de acı duyup itiyorum. İkimiz de muayene olduk. Kadın doğum doktoru (özel bir hastanede) bana sende vajinismus yok, yapabilmen lazım ama eğer gelirsen zarını açarız dedi. Eşim de gitti eşimde de sorun yok. Ama bir türlü olmuyor. Bugün ilk kez tam olarak orta parmağımı alabildim, sizce vajinismus var mı bende? Bir kere daha gitmeli miyim? Dilatör sipariş ettim yolda.. ama artık hemen olsun istiyorum. Bir de kızlığım hemen bozulsun daha az acı çekeyim istiyorum.
Bazı kadın doğum doktorları gerçekten tabiri caizse tam bir hödük oluyorlar malesef! Bana da gittiğim ilk kadın doğum doktoru sen vajinismus değilsin deyip yollamıştı, geçici bir hipnoz yaşayıp yine yapamayınca bu sefer farklı tedavi desteği aldım. Onun yüzünden zaman kaybettim. Ayrıca zarını açarız ne demek ? Zar yapınız kapalı ya da septalı falan mıymış ? Normalse neden açma teklif ediyor ? Size acıyı çektiren kızlık zarı değil kendinizi kastığınız için acı çekiyorsunuz. Zar denen şey kanadığında ya da bozulduğunda acı vermez eğer yeterince gevşekseniz. Sizin sorununuz gevşememek kaslarını kasmak

Kızlık bozulması diye bir şey yok çektiğin acının bununla alakası da yok. Kastıgın için acıyor ve vajinismussun muhtemelen. İlk ilişki bile olsa yeterince ıslaklık ve gevşeme ile ağrı acı kanama gibi şeyler olmaz. Normal cinsellik de budur aslında. Yalan yanlış şeyler bu durumlara dusmemize yol açıyor işte maalesef.
Bir de zar açması filan bunlar ne anlamadım bölmeli vs değilse nasıl böyle bir öneri verebiliyor doktor ilginç. Doktorunu da değiş bence.

Ya arkadaşlar bişey soracağım şimdi bende parmak egzersizi yapamadım bir türlü irite oluyorum eldivenlede yapamadım ama eşimle denedik eşime arkamı dönük şekilde üzerinde içeri aldım baya bi ama git gel yapamadım baya değişik bi his vardı baskı diyebilirim ağrı yoktu aparat alıp iyice denemeliyim ilerlemek için bide yatak ucunda yapamıyorum kasılıyorum fena halde yardımcı olursanız sevinirim

Ya arkadaşlar bişey soracağım şimdi bende parmak egzersizi yapamadım bir türlü irite oluyorum eldivenlede yapamadım ama eşimle denedik eşime arkamı dönük şekilde üzerinde içeri aldım baya bi ama git gel yapamadım baya değişik bi his vardı baskı diyebilirim ağrı yoktu aparat alıp iyice denemeliyim ilerlemek için bide yatak ucunda yapamıyorum kasılıyorum fena halde yardımcı olursanız sevinirim.
Canım kilit misyoneri denedin mi ben aşırı rahat oldum onda ve baskı hissetmedim

Baska bir doktora daha gidin lütfen. Vajinusmus olmasa ilişki gerçekleşirdi diye düşünüyorum. Hatta vajinusmus konusunda tecrübeli bir doktor olsun.
Kızlık kafamızda her şeyden önce. O kadar anlam yüklüyoruz ki. Acıtan o değil oysaki.
Benim zarım kalın ve doktorlar bahsettiğiniz operasyonu önerdi ama neyseki iyi doktorlara denk gelmiştim,kendinde yenebilirsin dediler.
Sonra ben fizyoterapistten cinsel terapi seansı aldim. O bana, "eskiden böyle operasyonlar mi vardı sanki?" demisti. Kendim yenmeye karar verdim.
Zarım kalin olduğu için normalden üstü kanar ve acır demisti doktorlar.
Ama hiç kanamadı. Doğru yöntemlerle deneyip esnetince kalın zar bile kanamıyor. O yuzden bu zarı kafanızda buyutmeyin bence.
Bir an önce baska doktora gidin dilatorler güzel bir adım olmus gelir gelmez başlarsınız. Burada ilk sayfada anlatılıyor nasil yapılacağı.

Kızlar size güzel haberle geliyorum😃
ben artık vajinismusu yendim😊 4 yıl sonra başardım. Nasıl olduğunu anlatayım ❤️ Apartları üçüncüye kadar yapmıştım ama 4.aparti yapamadım. Sonra Eşimle denedik 2 kere olmadı. Olmayınca da moralim baya bozuldu ve artık vazgeçmiştim apartları da bırakmıştım. Bir hafta sonra eşimle tekrar denedik ve o seferde gerçekten kafamdan çıkarttım herşeyi çünkü yapamam diye biliyordum. Hani her şeyden vazgeçerken kendini artık bırakıyorsun ya ben böyleydim ama bu sefer ön sevişme çok uzundu ve vajina yeri baya ıslandı ve o anda gerçekten farketmeden kayıp girdi. Girince panik yaptım hemen çıktı ama girdiğini hissettim eşim de dedi ki baya girdi ama panik yaptığım için çıktı. O günde biraz durduk ama bunun mutluluğu bana yeterdi bile başardığımı hissettim ve hiç acı hissetmedim şaşırdım kolay bişeymiş dedim. Dün tekrar denedik ve bu sefer ben hiç kasmadan oldu. Artık acımayacağını bildiğim için rahattım 🥰🥰

Son düzenleme:
Ben aparatları vemcaine spreyle birlikte deniyordum. Kızlık zarı bozulmuş olabilir mi? Çünkü eşimle denediğimizde kan gelmedi. Acaba spreyi kullandığım için farketmeden bozulmuş olabilir mi? Yoksa benimki esnek mi? Bu aklımda takıldı. Yoksa kan hemen gelmiyor mu?

Kızlar size güzel haberle geliyorum😃
ben artık vajinismusu yendim😊 4 yıl sonra başardım. Nasıl olduğunu anlatayım ❤️ Apartları üçüncüye kadar yapmıştım ama 4.aparti yapamadım. Sonra Eşimle denedik 2 kere olmadı. Olmayınca da moralim baya bozuldu ve artık vazgeçmiştim apartları da bırakmıştım. Bir hafta sonra eşimle tekrar denedik ve o seferde gerçekten kafamdan çıkarttım herşeyi çünkü yapamam diye biliyordum. Hani her şeyden vazgeçerken kendini artık bırakıyorsun ya ben böyleydim ama bu sefer ön sevişmeyi çok uzundu ve vajina yeri baya ıslandı ve o anda gerçekten farketmeden kayıp girdi. Girince panik yaptım hemen çıktı ama girdiğini hissettim eşim de dedi ki baya girdi ama panik yaptığım için çıktı. O günde biraz durduk ama bunun mutluluğu bana yeterdi bile başardığımı hissettim ve hiç acı hissetmedim şaşırdım kolay bişeymiş dedim. Dün tekrar denedik ve bu sefer ben hiç kasmadan oldu. Artık acımayacağını bildiğim için rahattım 🥰🥰
Çok sevindim olacağını biliyordum canimm🤩🤩 gözün aydınnnn bundan sonrası çok güzel artik💕💕

Ben aparatları vemcaine spreyle birlikte deniyordum. Kızlık zarı bozulmuş olabilir mi? Çünkü eşimle denediğimizde kan gelmedi. Acaba spreyi kullandığım için farketmeden bozulmuş olabilir mi? Yoksa benimki esnek mi? Bu aklımda takıldı. Yoksa kan hemen gelmiyor mu?
Benimki kalın olmasına rağmen kanamadı.
Kasmayınca kanamıyor ben artik öyle olduğuna inanıyorum. Bir ay oldu yeneli hala kanamam yok ve esnek değil zarım. Egzersizlerde de olmadi kanama.

Benimki kalın olmasına rağmen kanamadı.
Kasmayınca kanamıyor ben artik öyle olduğuna inanıyorum. Bir ay oldu yeneli hala kanamam yok ve esnek değil zarım. Egzersizlerde de olmadi kanama.
Doğrudur. Gerçekten çok mutluyum. Başaracağımı hiç düşünmedim yapamam diyordum hep. Ama oldu artık mutluluktan uyuyamadım bile

Doğrudur. Gerçekten çok mutluyum. Başaracağımı hiç düşünmedim yapamam diyordum hep. Ama oldu artık mutluluktan uyuyamadım bile
Bende pamuklarda yatıyor gibi uyumuştum müthiş bir zihin rahatlığı ☺☺
Darısı diğer kadınlarımızın başına 💕 4 sene sonra bile umut kesilmez görüyorsunuz ☺☺ yeter ki karar verip kendinizi suçlamadan strese sokmadan bırakabilin.
Bırakabilmek çok önemli. Kontrolculuk sebebiyle oluyor biraz da bence.

Tebrik ederimm canım muhtemelen esnek ondan kaynaklı❤️ İlla olacak diye birşey yok gün aşırı devam et çok daha güzel olacak🌺

Merhabalar canım parmak egzersizi yapamadım yapamıyorum maalesef keşke yapabilsem..
Aparatları denedin mi? Apartlar gerçekten kasları çalıştırıyor. Eğer aparattan korkuyorsan uyuşturucu sprey kullanabilirsin. Ben aparatlardan baya korkuyordum ama sprey sayesinde yapabildim.

Bende pamuklarda yatıyor gibi uyumuştum müthiş bir zihin rahatlığı ☺☺
Darısı diğer kadınlarımızın başına 💕 4 sene sonra bile umut kesilmez görüyorsunuz ☺☺ yeter ki karar verip kendinizi suçlamadan strese sokmadan bırakabilin.
Bırakabilmek çok önemli. Kontrolculuk sebebiyle oluyor biraz da bence.
Evet kesinlikle haklısın. Apartlarda rahattım çünkü kontrol bendeydi ama eşli denemede kontrol bende olmadığı için baya kasıyordum kendimi. Ama kendimi bırakınca gerçekten şaşırdım çok güzel oldu. Çok mutluyum gerçekten inanamıyorum.

X