Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba. Hislerin çok normal hepimize öyle geliyordu. Ilki en zoru ve başarmışsın bundan sonrası ayni olmayacak inan ben parmakla yendim o yuzden dilator için tavsiye veremeyeceğim.
Hocam parmak eg
Merhaba. Hislerin çok normal hepimize öyle geliyordu. Ilki en zoru ve başarmışsın bundan sonrası ayni olmayacak inan ben parmakla yendim o yuzden dilator için tavsiye veremeyeceğim.
Merhabalar ben de parmak deniyorum 1 parmak Yaptım. 2 parmağı yapınca eşli denemeye mi geçiyoruz

Evet dilatorde kendimi rahatlatıp gevsetebiliyorum ama artık 2miz de sadece o olaya odaklandigimiz için çok stresli oluyo denemeler. Eşli dilatorden daha kolay deniliyor ama yapamıyoruz. Biz 7 aydır deniyoruz eşimle belki bu da kötü etkilemiştir.

Kafanızdan hepsini atin. 7 Ay oldu o yüzdendir vs düsünmeyin bunları ben tam bir buçuk yıl sonra çözdüm. 8 sene sonra da çözen var. Henüz inanın en güzel zamanlardasınız daha tazecik evlisiniz. Ve evet katılıyorum bence tamamen stresten sebep. Rahatlayinca gevseyince birakinca oluyor.
O an sanki bir sey yapmıyorsunuz gibi düşünün kendinizi baska bi yerde hayal edin sevdiğiniz biseyi yapıyormuş gibi zihninizi anda birakmayin yani başka şeylere odaklayın. Zaten egzersiz nefes vs biliyorsunuzdur onlardan bahsetmeye gerek yok.

İzin veremiyorum tam olarak bacağımı felan kastigimi öyle asla olmayacagini soyluyo. Mesela siz diyorsunuz ya alıp kendim soktum vs. Ben sadece giriş kısmına koyuyorum ama ileri goturemiyorum
O zaman kontrol eşinizde olan pozisyonları deneyin. Bende kendim yapamadım kontrolü alamam canim tatliydi eşime bırakınca oldu. Kasılma evet o an oluyor tam o an kendinizi baska bi yerde baska bisey yapıyor gibi hayal edin ana odaklanmayin ve mümkünse sizi mutlu edicek seyler. Ve anlarsınız sıktığınızı fark ettiğiniz an gevşetmeye çabalayın.

Eşime diyorum konus benle oraya odaklanma o da streslenince kötü oluyor ama hiç ağzını açamıyo öyle oraya odaklı ki. Öyle olunca onun stresi de bana geciyo tamamen. Dün farklı şeyler hayal etmeye çalıştım daha fazla ıkındım bi ara bi yere girer gibi oldu ama emla sürdüğüm için uyustugundan nereye girdi anlamadık ama yüksek ihtimal olmadı.

Bizim denedigimiz pozisyonlar yarı kontrol bende yarı onda. Ona tamamen de birakamayabilirim çünkü kendimi güvende hiç hissedemem öyle. Bir de ona diyorum ki yavaş yavaş gel, böyle darbeli gelme. Onu yapamıyoruz, ani geliyo çoğu zaman ve ben direkt kasıyorum kendimi .

Evet esin konuşması motive etmesi çok önemli. Eşinizle normal zamanda konuşun bunları mutlaka istediğinizi belirtmeye devam edin ısrarla. Bazen ana odaklanıp unutabiliyorlar o an hatırlatin. Zaten dilator yapabiliyormuşsunuz bencede sorun strese girmeniz tamamen. Umarim çözebilirsiniz ☺ eşiniz elbette yavaş ve kontrollü olmali. Terapistim vajinusmus eş sorunu der hep. Tek bizim sorunumuz değildi kendinizi de üzmeyin. Karşılıklı yapılmaması gereken seyleri net belirleyin ve yapmamaya çalışın derim. Ana odaklanmamaniz harika. Olsa belki siz degil de eşiniz bakıp anlayabilirdi bilemedim ama ilk kısmi olmus olabilir belki.

İzin veremiyorum tam olarak bacağımı felan kastigimi öyle asla olmayacagini soyluyo. Mesela siz diyorsunuz ya alıp kendim soktum vs. Ben sadece giriş kısmına koyuyorum ama ileri goturemiyorum
Bak aparatları yaptın tam anlamıyla hazırsın müdahele edersen olmuyır zaten eşine güvenmek zorundasın ben 1.denememde olmadı sonra 2.denemede dedim eşime güveniyorum herşeyii sana bıraktım sen sadece egzersizlerini yap ilerlde dur gibi komut ver ben eğer izin vermeseydim eminim hala saydığım yerde kalırdım

Peki modumuz dusukken moralimiz bozukken denemeye devam etmeli miyiz, yoksa bir iki gün ara vermek en iyisi mi ? İçimden gelmiyor da böyle zamanlarda hiçbir şey yapmak. Boyle olunca da günler aylar geciyo işte bir şekilde.. Kontrolü ona vermeyi deniyicem denedigimiz zaman tamamen. Aslında ben de öyle yapmaya çalışıyorum, ona söylüyorum mesela ben nefes verirken sen ittir diye ama bi şekilde olmuyo kasıyorum sanırsam.

Slm ben vajinismusu bir iki ay icinde yendim bi bu ay da adetim gecikti bir hafta oldu adet gecikti dün beta hcg baktrdm negatif ama nedem olabilri sizcetamam

Öldüm canım bir hafta gecikmeli oldm
peki siz nasıl yendiniz tamamen acaba ? ben de tıpkı sizin gibiyim sadece eşli deneme yapabiliyorum ve başını alabiliyorum duvara gelince tıkanıyorum ne önerirsiniz?

Bence ara vermek dahada soğutuyor ben daha çok hırs yapmaya çalışıyodum canım eksik yerlerini az çok sendeh tahmin ediyorsun ona göre yaparsın inşallah en kısa sürede yenersin bence tamamen eşe bırakıldıgında bu iş oluyor

peki siz nasıl yendiniz tamamen acaba ? ben de tıpkı sizin gibiyim sadece eşli deneme yapabiliyorum ve başını alabiliyorum duvara gelince tıkanıyorum ne önerirsiniz?
Duvar demee deme çünkü öyle birşey yok ki canım beynini şartlandırma
Ben sana eşli deneme notumu burdan etiket yapayım oku

@efdalefdalii bak bu canım oku

Dün kötü olduğum icin denemedik ama bugün deneyebiliriz umarım. Valla ben kendimi xanaxlicam artık ama uyuşturucu krem sürmeyi düşünmüyorum öyle olunca oldu mu olmadi mi anlamıyoruz. Jel yeterli olur. İnşallah yapabiliriz bugün

Olacak merak etmee son çırpınışlar bunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…