Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba hanımlar, uzun süredir burayı takip ediyorum. En sonunda üye olup ben de paylaşmaya karar verdim. Umarım bu sıkıntıyı bir an önce atlatıp ben de benzer durumdaki arkadaşlarıma yardımcı olabilirim.

Ben 2 senelik evliyim. Pek çoğumuzun hikayesi gibi bende vajinismusla ilk defa balayında tanıştım. Yorgunluktur strestir kendi evimizde düzelir diye üzerinde durmadık ve balayında gezdik tozduk. Ama dönünce de bu problem düzelmedi. O an geldiğinde sanki çok kanayacak hastanelik olacakmışım içimde birseyler parçalanacak ve kan içerisinde kalacakmışım gibi bir korkuya kapılıyorum ve her denemede orada bir boşluk yokmuş hissi, duvar hissi, ardından acıma hissi... Aradan geçti 2 sene eşim üzerime gelmedi korktuğum için pes etmiştik açıkçası ama artık bebek istiyoruz ve bu problemi çözmek şart :/ Kadın doğum doktoruna da gittim muayene edemediği için fiziksel problem var mı bilemem dedi. Terapistlere de ayırabileceğimiz bütçemiz yok. Cem Keçenin 10 adımda vajinismus tedavisi kitabını edindim. Kitapta da ilk başta ayna ile incele tavsiyesi var. Internette de bunu çok gördüm ve aynayla bakınca korkum daha da arttı. Zihnim bu işin olmayacağına daha çok ikna oldu sanki.. Yine de pes etmedim ve bebe yağını sürüp serçe parmak ile parmak egzersizine başladım. Ilk denemede elim deli gibi titriyordu ya zar patlarsa ya kan içinde kalırsam ama bişey olmadı. Içim rahatlamıstı. Ertesi gün de orta parmağa kadar rahatlıkla ilerledim ama iki parmağa geçince imkansız bi hale dönüştü. Iki parmak asla olmuyor sanki orası sadece 1 parmak boyutuna uygun gibi. Baktım olmayacak geçen hafta dilatör seti aldım. Ilk parmak egzersizi ile başladım ve ardından 1. Aparat hiç zorlamadı. Bu arada rahatlama kegel ve nefes egzersizlerini her seferinde başladan yapıyorum ama 2 parmak ve 2. Aparat asla olmuyor. Acı da yok aslında ama itiyorum ilerlemiyor sanki alan 1. Aparata yetebiliyor gibi. :/ Birde 1. Aparatta da tamamen cıkarıp tekrar denediğimde bazen o da takılıyor arada. Bu durumda 3. 4. Aparat imkansız gibi geliyor. Ne zor bir durum valla Allah düşman başına bile vermesin. Gerçekten yaşayan bilir :/
Merhaba hepimiz aynıydık en basta. Sanki alan yok hissi duvar hissi hep aynı. Bizde yaşadık öyle sandık ama değil inan. Ne duvar var ne o kadar dar. Bunu ancak egzersizlere devam ederek anlayabilirsin beynin böyle ikna olacak. Kegel nefes çok iyi yapıyorsun devam et. Ikinci aparat olmuyorsa hala birle biraz daha alıştırmaya çalışın sonra ikiye geçin.

Merhaba tedaviyle bir ay önce aparatla giriş yapabildim eşli de deneme yapabiliyoruz ama hala ters giden bir şeyler var sanki. Gir çıkta hala yanma ve bir miktar acı hissediyorum, zevk almıyorum ve ani gelen tuvalet hissi yaşıyorum bunu yaşayan varsa tecrübelerinden faydalanabilir miyim.
Bende de yanma ve acı yokta ani gelen tuvalet hissi oluyor dediğiniz gibi birincide oldu kalktim gittim bir şey yok 2.cide yine oldu ve kanamam dewam ediyo ben de yeneli 2 gün oldu bu tuvalet hissi hep böyle dewam mi edecek bnde merak ediyorum alışana kadar biter diye düşünüyorum sonra da aparatlara güle güle dicem

Merhaba hepimiz aynıydık en basta. Sanki alan yok hissi duvar hissi hep aynı. Bizde yaşadık öyle sandık ama değil inan. Ne duvar var ne o kadar dar. Bunu ancak egzersizlere devam ederek anlayabilirsin beynin böyle ikna olacak. Kegel nefes çok iyi yapıyorsun devam et. Ikinci aparat olmuyorsa hala birle biraz daha alıştırmaya çalışın sonra ikiye geçin.
Evet sanırım biraz acele ettim. Yapım da biraz minyon. Acaba dedim gercekten de imkansız mı bu iş. O halde 1. Aparatla devam..

Evet bazı eşler öyleymiş sadece sizin değil yalnız değilsiniz başkalarında da okumuştum hatta bu yüzden sürtünerek hamile kalmaya çalışanlar falan vardı. Yaşadığı psikolojiyi bilemeyiz biz kendimizi biliyoruz en zor durumdaki bizmişiz gibi geliyor ama onlarında elbet bu süreçte kendince haklı sebepleri ve takıldığı noktalar olacaktır. Her iki tarafta birbiriniz anlamalı bence bu süreçte
Evet haklısınız onlar için de çok zor durum anlamaya çalışıyorum onu da kızmıyorum. Zaten galiba anlık, yapamayınca geliyolar ona 😃 Sonra düzeltiyoruz Allah'tan. Hep öyle devam etse çok zor olurdu

Hayırlı Ramazanlar.. Kız arkadaşım dilatör setiyle çalışıyor. Sette 3 adet var. Silikon bir set bu. İlk ikiyi yapabiliyor. Ama üçüncüyü yapamadığını, eşinin p....s'ine göre biraz büyük olduğunu söylüyor. Ben hiç dilatör kullanmadım bilemiyorum. Mumla çalışmıştım ve evde kendi kendime dilatör yapmıştım onlarla çalışmıştım. Açıkçası arkadaşım öyle söyleyince çok şaşırdım. Böyle bir ihtimal olabilir mi? Yani çapı 4.7 olduğunu söylüyor. Mezura ile ölçmüş. Vajinasına girmeme ihtimali var mı? Aşırı mı büyük?

Hayırlı Ramazanlar.. Kız arkadaşım dilatör setiyle çalışıyor. Sette 3 adet var. Silikon bir set bu. İlk ikiyi yapabiliyor. Ama üçüncüyü yapamadığını, eşinin p....s'ine göre biraz büyük olduğunu söylüyor. Ben hiç dilatör kullanmadım bilemiyorum. Mumla çalışmıştım ve evde kendi kendime dilatör yapmıştım onlarla çalışmıştım. Açıkçası arkadaşım öyle söyleyince çok şaşırdım. Böyle bir ihtimal olabilir mi? Yani çapı 4.7 olduğunu söylüyor. Mezura ile ölçmüş. Vajinasına girmeme ihtimali var mı? Aşırı mı büyük?
Ben de silikon almistim doktora gitmeden once. Ama ogrendim ki silikon orayi gevsetmiyomus yeteri kadar. Aslinda plastik daha iyiymis. Plastige prezervatif takip yapiyorum odevleri

Evet dilatorde kendimi rahatlatıp gevsetebiliyorum ama artık 2miz de sadece o olaya odaklandigimiz için çok stresli oluyo denemeler. Eşli dilatorden daha kolay deniliyor ama yapamıyoruz. Biz 7 aydır deniyoruz eşimle belki bu da kötü etkilemiştir.
Bende evliligimin 7.ayinda yendim ama emin ol en kolay eşli ve bitince diyeceğin tek sey ben bunun icin mi bu kadar zaman uğraştım diye

hayırlı ramazanlar bayanlar. 2017’de evlendim bu vajinismüsü aralık 2020’de yendim şuan 6 aylık bir kızım var ❤️ sorularınız varsa cevaplarım
Ben de vajinismus yendim çok oluyor ama evlat için bekliyorum inşallah benim de olur canım sağlıcakla büyüt bebeğini😘

hayırlı ramazanlar bayanlar. 2017’de evlendim bu vajinismüsü aralık 2020’de yendim şuan 6 aylık bir kızım var ❤️ sorularınız varsa cevaplarım
Bende 3.5 sene süren vajinismus belasını yendim ve bende çocuk için bekliyorum Rabbim isteyen bekleyen herkese anneliği tatdırır inşallah şu mübarek günlerde dualarımızı kabul eder inşallah 🤲🏻

İnşallah ben de bu ay bitmeden yenerim ve müjdeyi veririm burada 🙏🙏
İnşallah sen ve senin gibi bu illeti yenmeye çalışan herkes bir an önce Yener ama şunu sakın unutmayın ne olursa olsun ertelemeyin ben aparatlarla çalışma süreci mi bitirmişken herşey yolundayken geriye sadece eşli deneme kalmışken bir türlü cesaret edemedim beynim bana sürekli ya olmazsa ya yapamazsam dedi ve ben de korkuma bir süre eşli denemedim daha sonra cesaretimi toplayıp buradaki arkadaşlardan destek alıp eşli denedim ve gerçekten bu kadar kolay olacağını tahmin etmiyordum 4. aparattan çok daha kolay geldi bana hiçbir şey hissetmedim emin olabilirsiniz

İnşallah sen ve senin gibi bu illeti yenmeye çalışan herkes bir an önce Yener ama şunu sakın unutmayın ne olursa olsun ertelemeyin ben aparatlarla çalışma süreci mi bitirmişken herşey yolundayken geriye sadece eşli deneme kalmışken bir türlü cesaret edemedim beynim bana sürekli ya olmazsa ya yapamazsam dedi ve ben de korkuma bir süre eşli denemedim daha sonra cesaretimi toplayıp buradaki arkadaşlardan destek alıp eşli denedim ve gerçekten bu kadar kolay olacağını tahmin etmiyordum 4. aparattan çok daha kolay geldi bana hiçbir şey hissetmedim emin olabilirsiniz
Ahh biz de kirabilsek o şeytanın bacağını bir var yaa öyle rahatliyicaz ki.. Yeni balayına gidicem valla 😃

X