Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bir de Benim yaptığım hata bir kere deneyip bir hafta ara vermekti. Böyle olunca ilerleme olmadı. Zaman geçti, gitti. Önemli olan her gün yapmak. Pes etmemekmiş. Şimdi daha iyi anlıyorum. Benden bir tavsiye yaşı 30 üstünde olan amh kan testi yaptırsın ve yumurtalık rezervini öğrensin. Ben bunu bilmiyordum ve vajinismusla uğraşırken yıllar geçti yumurtalık rezervim azaldı.

Sevinn kuzumm seviinn o takıldığın kasıldığın yerde sık bırak yap azcık bekleyin kaldıgınız yerden devam edinn diğer yarısıda olcakk bravo

İster istemez kasılıyorsun bence ondan kaynaklı hani aslında kötü birşey olmayacak biliyorsun ama genede endişelerin var O an kendini bırakabildiğin kadar bırak gevşettt o kadar kolay olacak ki hatta şunu bile diyeceksin yok nefes yok şu bu hepsinden önce kendini tam anlamıyla bırakmak gevşetmek geliyor hayal kurun o ne biliyim kumsaldayım güneşleniyorum gibi gibi ben öyle şeyler denemiştim

Çok haklısın canım bencede en büyük kötülük bu kadar ilerleme yapmışken ara verip ertelemekdir. Ben bir ödev gibi düşünürdüm bütün işlerimi yapardım geri kala zamanı buna ayırırdım amh kaç senın 3.dilatördesin galibaa az kalmış zaten sanada

Bence amh testini kimse yaptirmasin. Cok daha buyuk bir stres ve baski olusturur. Amh testini sadece tup bebek yapmayi dusunenlerin tup bebek sansinin hesaplanmasi icin yapilmasi gerektigini soylemisti bir doktor. Amh testinin henuz bebek denememis kadinlara yaptirilmasinin para dusunen doktorlarca yaptirildigini ve tup bebege yonlendirmek icin kullanildigini soylemisti. Bence de hamile kalmayi henuz denemeyen kimse yaptirmasin. Nacizane benim tavsiyem de budur:/

Sevinn kuzumm seviinn o takıldığın kasıldığın yerde sık bırak yap azcık bekleyin kaldıgınız yerden devam edinn diğer yarısıda olcakk bravo
O an nasil aklıma gelmedi tinimini çok mantıklı.
Bir sen bir de terapistim o kadar destek oldunuz ki sende terapist gibisin o da tam o sırada pelvik tabanını çalıştır 21 kez nefes al ver sık bırak yap dedi.
Deniycem insallah sanirim az kaldii

Kaslarınızı gevsetmeyi nasıl becerdiniz ben 9 aydır evliyim acidan korkmuyorum pnsin başını alıyorum ama kasildigim için devam edemiyo kaşlarımı bı rahatlata bilsem kurtulacam tek sıkıntım bu

Olsun heyecan yapmışındır insan şunu yapacam bunu yapacamm derken unutuyor kuzumm hadi az kaldıı tam anlamıyla olmasina

Kaslarınızı gevsetmeyi nasıl becerdiniz ben 9 aydır evliyim acidan korkmuyorum pnsin başını alıyorum ama kasildigim için devam edemiyo kaşlarımı bı rahatlata bilsem kurtulacam tek sıkıntım bu
Hiç ilerleme olmuyor mu?
Pelvik taban kaslarınız için kegel egzersizi yapıyor musunuz?
O an nefes alıp vermeyi denediniz mi? Bana terapistim 21 kez önermişti tam gitmediği noktada nefes alıp verin o an mutlaka kasların gevşemesi için. Bir de idrarınızı yapıyormuş gibi bırakmanız lazim kendinizi o gevşeklik lazim yani. Bir kısmı oluyorsa devamı da olur buna inanin
Bende ilk kez yarim ilişki yaşayabildim

Merhaba arkadaşlar dilatör vs yapmadan sadece kegelle penisin sadece başını alabildim. Bence kegel baya etkili bir şey. Ve daha az kasıldığımı fark ettim kegel yapın

Merhaba arkadaşlar dilatör vs yapmadan sadece kegelle penisin sadece başını alabildim. Bence kegel baya etkili bir şey. Ve daha az kasıldığımı fark ettim kegel yapınca
Demek bir de dilatorle egzersiz yapsan hepsini almıştın

Eşimden utanmiyorum açık konuşayım çıplaklık hiçbir sorun değil ikimiz acisindanda kadın doğum servisine gittim muayene oldum doktor hanım herşey güzel sürtünme de var dedi sadece okadar değil bi kısmında alabiliyorum hem ıslak hem kuru halde ama nedense bir yerde ileri gitmiyo o kısımda takılıp kalıyorum sanırım eşimin penisinin büyük olması beni korkutuyo onun oraya girebilme ihtimalinden korkuyorum sanki çok büyük ve ben onu alamiycakmisim canim yanacakmis gibi hissediyorum ama eminim kasilinca canim daha çok yaniyo

Çok iyi yapmışsın erkenden fark ederek keşke ben de daha önce baslasaydim egzersizlere ve psikolojik olarak kendimi rahatlatmaya

Kastıgin için vajinal kasların kapanıyor aslinda bir gevsesen o an dediğim gibi kegel yap. Nefes al ver. Bir kısmı oluyor dedin ya içine alabilmişsen orada sık bırak yap ama hemen olmuyor deyip bırakmayın orada kalıp bunları deneyip kendini sakinleştir.
Yapabiliyorsan eşine bırak. Korkuyorsan zihnini baska yere kaydır. Mutlu seyler düşün o an.

Çok iyi yapmışsın erkenden fark ederek keşke ben de daha önce baslasaydim egzersizlere ve psikolojik olarak kendimi rahatlatmaya
Olsun en azından farkına varıp başlamışsınız çoğu kişi evlenince bunun hastalık olduğunu bile bilmiyor düzelir diyip hayatını mahvediyor eminim ki dilatörü yapıp ve kendine güvenip bu hastalığı yenemeyecek kimse yoktur. Doktorlar bile diyor yüzde yüz çözümü olan tek cinsel problem vajinismus

Ben de vajinismusu yeni yendim sayılır araya adetim girdi ve uzun zaman geçince yine biraz sıkıntı yaptım. Dün denediğimizde dediğin aynı yerde yani girişten hemen sonra ilerletince bende de yanma oldu. Ama bugün tekrar denedik hiç acımadı. Ee vajinam 1 günde değişmediğine göre bir şeyleri yanlış yaptık. Alıp tutup kendin yerleştir girişine ve yavaş yavaş ittirmesini söyle gerekirse biraz beklesin aynı yerde ileri geri yapsın. Sonrasında zaten alışıyorsun, sakinleşiyorsun ve duvar falan hiçbir şey hissetmiyorsun, takılmıyor çok kolay giriyor ve acı kalmıyor. Dün denediğimde eşime bıraktım kontrolü ve muhtemelen üste doğru sokmaya çalıştığı icin canım yandı popoya eğimli sokulması lazım maalesef artık kara cahillik diyeceğim bu kaçıncı denememiz bir türlü deliği bulduramadı. Girişin gerçekten kontrolü şekilde sağlanması gerekiyor yavaş yavaş yani. Öyle pat diye girince ve özellikle de içerisi ıslanmamışsa yön de üstüne yanlışsa insanın canı çok yanıyor. Çoğu kişinin canı bu yüzden yanıyor. Ama doğru şekilde yapıldığında hiçbir şey hissetmiyorsunuz

Kesinliklee ne kadar erken o kadar iyi. Allah'tan hiçbir şey eskisi gibi değil internet elimizde her an araştırıyoruz öğreniyoruz istediğimiz her şeyi. Çözeceğiz bunu da çok inanıyorum doktorların yalan borcu yok sonuçta

Arkadaşlar 2 saattir 4. dilatoru denemem sonuç verdi emlasiz da yapabildim, vajinismusu yenmisim gibi seviniyorum her ilerlemeyi size de söylemek istiyorum emlasiz da yeterince gevsetince gerçekten hiç ama hiç acı olmadı. Yine kan gelmediii Sadece en uğraştıran kısmı ilk girişi zaten orada çok zaman kaybediyorum nasıl hizlanirim sürekli deneyerek mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…