Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Muhtemelen hymendne kaynaklıdır korkma olabilecek birşey zaten kiminde sonradan geliyor

O tırtıklı yer zaten senın vajınanın genel yapısı hymen dediğimiz yer de vajına girişinden sonra etrafını saran minik kan pıhtıcıklarıdır çok ayrıntı düşünme şöyle yapıdaysa şu olur filan Eşli denemeden önce aparatla iyice çalışın içinizde bekletirseniz daha kolay olacaktır.

Cevap için teşekkür ederim İçimde bekletip denedim, hatta o kadar rahat başladım ki denemeye ama canım öyle çok acıdı ki öyle olunca eşli denemeye ara verip aparat çalışmaya devam ediyorum. Dördüncü aparata streç sarıp biraz büyüttüm o şekilde denedim yine canım acıdı dörtte fazlası olmuyor bende öyle olunca kızlık zarında mı bir sorun var diye düşünmeye başladım. Ama esnek olmasa dördüncü aparatta girmezdi değil mi. Penis boyu dörde göre büyük o yüzden biraz daha büyük aparatla çalışmak istedim alışayım öncesinde diye.

Oradakı kaslar alışmadığı için başta öyle zor gibi gelebilir ama diğerki zamanlarda görün çook rahat olacak apartın 2-3cm dışarda kalıyor zatenn gayet esnek anlattığına göre öyle olmasa en baştan yapamazdın devam et az kalmış canım

Kizlar bu kegel egzersizlerini yapiyorum ama gercekten yapip yapmadigima emin olamiyorum. Yani ben acaba yanlis yerlerimi mi kasip birakiyorum nasil emin olcam? Gazimi ve kucuk tuvaletimi tutar gibi yapiyorum ama kalcam da kasiliyor gibi. Acaba yalnizca kalcami mi kasiyorum diye dusunuyorum.

Sık bırak yöntemi işte canım sanki idrarını yapmış sonra geri sıkıyor gibi yapacaksın muhtemelen doğru

C cemremir oku canım

Merhaba derttaslarim biliyorsunuz ki ben dilatorde ikinci boyu bile yapamadım . Bir fizyoterapistten seans aldığımı söylemiştim. O da "parmak egzersizi yapabiliyorsun esli denemeye geçebilirsin" dedi bana . Bugun denedik arkadaşlar ve yarim da olsa oldu ilk defa.
Ben onceden de yarım oldu sanıyordum ama olmamıştı şimdiyse eminim hem hissettim hem gördüm.
Çok değişik duygular icerisindeyim. Sizce yendim mi yoksa yarim olduğu için daha yolum var mi?
Yarımdan sonrası daha mi kolaydır? Ne dersiniz bana.
Ordan sonra olmaması sanki yol kalmamış gibiydi sanirim kastığım icin esimde cok kastin kendini dedi zaten. Kasınca boşluk kalmıyor galiba.
Deyiverin sevineyim mi üzüleyim mi ben napiyim.
Karmakarışık haldeyim. Öylece oturuyorum sadece düşünüyorum.

Yatarak daha anlaşılır oluyor bence. Ben uzanıyorum ve nefes alınca pelvik tabanı gevşetip karnımı nefesle dolduruyorum. Nefes verirken pelvik tabanı sıkıyorum.
Genelde de buyutecli aynayla bakiyorum kalca kaslarimi sıkmamak icin.
Terapi almistim böyle anlatılmıştı

🖒Sanki genelde tersini yapanlari okudum bunun. Nefes alirken sıkıp verirken gevsetiyolar, siz tam tersini yazmissiniz. Acaba fark ediyor mudur?

🖒Sanki genelde tersini yapanlari okudum bunun. Nefes alirken sıkıp verirken gevsetiyolar, siz tam tersini yazmissiniz. Acaba fark ediyor mudur?
Ben fizyoterapistten iki seans aldim bu şekilde anlattı Nehir ve 100 150 kez yapılmasını da doğru bulmuyor. Bunlar bilinen yanlışlar demisti.
Gunde 100 150 kez pelvik tabani saglamlastirir biz idrar kacirmada veriyoruz onu demisti.
Bizim amacımız gevsetmekmis. Ve doğrusu buymuş. Nefes alınca idrar yapıyor gibi gevşetmek nefes verince idrar tutuyor gibi sıkmak demisti bana. Bende ilk kez öğrendim kıyas edemiycem açıkçası öteki bilgi kimdendir nereden öğrenilmiştir inan bende cahilim

Sevin tabiki neden sevinmeyesin adım adım ilerliyorsun ne güzel Vajinanın zaten ilk 4-5 santimlik kısmı hisli gerisi hissiz boş bir tünel yarısını aldıysan diğer yarısı içeri gidince zaten hiçbir şey hissetmeyeceksin boşlukta kayıp gidecek öyle bir bilinmeze tünele doğru kastığın için ilerleyememesi çok normal kasınca yol yok gibi geliyor ama asıl yol ondan sonra upuzun, sonrasının boş ve hissiz olduğunu düşün al nefesini güzelce ıkın sal gitsin amaaann deyiver bitsin

Bişey diyiymi bu nefese kegele falan takılmayın hiç, benim doktorum hiç yaptırmadı bile nefes kegel falan. Ben ne egzersizde ne eşlide hiç böyle nefesle kegelle falan uğraşmadım. Tek yaptırdığı dilatörü alırken çişini yapar gibi hafif ıkın diyordu onu yapıyodum. Eşli ilk bikaç ilişkide de sadece hafif ıkınma yaptım o kadar. Zaten maksimum 3 ilişki sonrası bırakıyosunuz bütün bunları çünkü artık biliyosunuz ki Allah vajinayı penis için yaratmış bu yaradılış gereği doğal bir şey.

Çok teşekkür ederim hemen yetiştin
Evet oradan sonra asiri bir ağrı olmadi tam olarak ağrımadı desem yalan olur ama ben cok kasmıştım galiba kendimi.
Bacaklarım titriyordu vs. Dayanabilirdim ama. Hatta kaldık öylece bir sürede hemen vazgeçmedik. Ama sanki yol yoktu. Demekki kastığım için öyle olmuş.
O zaman hemen seviniyorum
Çok değişik bir duygu yaklaşmak bile. Yapabilirmişim meğer.
Hiç baslayamayan arkadaşlarım lütfen korkmayın kendinize inanın. Ufacık bir acı belki siz onu bile duymazsınız benim kızlık zarım kalın doktor normale göre ağrır demisti. Eğer ağrı kısmını geçmişsem bu kadarsa aa bisey değilmiş ki :)
Benim terapistimin bir lafı var onu düşündüm o an, vajinusmustan ölen oldu mu sanki hiç demisti ve evet yok. Çok mantıklı geldi ya hu. Ne olabilir en fazla ağrısa da geçicek bittiği anda dedim.
Yine de yavaş ilerliyorum sanirim ama olsun siz benden de iyi olursunuz kim bilir. Dilator ikinci boyu yapamayan biri olarak bunu başardım

Tabi zaten rahatlatmak için bu egzersizlerde ama cidden rahat açılmasını sağlıyor . Ben gun de sabah öğle akşam 20 kez yapiyorum anlattığım şekilde.
Eskiden hic açamıyordum bile sanki. Faydası oluyor özellikle gerilen tiplere benim gibi

Vajina tamamen kaslı bir yapıdan oluştuğu için kendini kastığın an o yolun kapanması çok normal o yüzden eğer bu kadar ilerlediysen hiç geri dönme. Benim doktorumda demişti ki eğer düşündüklerin olsaydı herkes ilk gecesinde hastanelik olurdu

Oy evet sorunum kasmakti yoksa tam olacaktı bende inaniyorum.
bunu da tuttum. Çok haklılar cidden öyle haklılar ki. Sadece korkumuzun esiri oluyoruz.

dilatörü vajinaya 10-15 derece açıyla yerleştirmeli ve basıncı alta doğru yapmalısın demişti bana da doktor eğer ilerlemezse ya da dilatör bi noktada kalırsa. Ayrıca mesanenin ve kalın bağırsakların da kesinlikle boş olması gerekiyormuş. Ben de 3. Dilatördeyim. Yarıya kadar giriyor ama belli bi noktadan sonra gitmiyor. Bazen yanma hissi de oluyor.

Yanma hissi çok deneyince ya da tahriş olunca olabiliyor, evet ilerlemediği noktada kalırsa çok azcık geri çekip eğimle itmek gerekiyor. Tamamen gevşek olduğunuz an eğimle ilerleyebiliyor kolayca. Ayaktada yaptırmıştı doktorum bana o da çok rahat olmuştu vajina daha düz durduğu için isterseniz öyle deneyin 3. Ve 4. Yü

Ben aslında eşli denemede de aparatta da çok çok rahat başlıyorum ama eşlide penis girince başta acımıyor biraz ilerletince inanılmaz acıyor penis mi büyük geliyor acaba daha önceki mesajlarını okumuştum dediğin her şeyi yapıyorum kegel, nefes egzersizi vs ama işlide problem var.
Bir de kanamam hala devam ediyor daha önce aparatlarla çalışmamda böyle bir şey olmamıştı sonradan böyle olan var mı. Doktora gitmeye de korkuyorum ama devam ederse gidicem mecbur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…