Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba kızlar, ben apartları alalı neredeyse bir yıl oldu ama deneyemedim. Yani sadece 1.aparati yapmaya çalıştım olmayınca moralim bozuldu bıraktım. Uyuşturucu sprey kullananlar varmış galiba. O spreyi nasıl kullanabilirim? Nereye uygulayacağım? Aparata mi vajinaya mı?
Ben daha önce 3 doktora gittim. Birisi vajinismus dedi. Diğer ikisi kızlık zarı kalın ve operasyon gerekiyor dediler. Ve dün daha yeni gittim 4.doktora. o da muayene etti. Kızlık zarında bişey yok dedi engel yok dedi üst düzey vajinismus dedi. Tedavi önerisi de şöyle oldu bir aleti var küçük aparat gibi ama bilgisayar destekli bir alet kasları gevşetiyormuş ve bu aletle uyuşturucu krem sürecek. 2 seans sürüyormuş sonra eşinle deneyebilirsin dedi. Ama çoğunuz bildiği gibi tedavi baya pahalı. Aslında parayı verip bir an önce kurtulayim diyorum. Ama aynı anda düşündüm dedim ki o da uyuşturucu krem kullanacak o da aparat gibi bişey kullanacak. Madem öyle bende yapmaya çalışayım evde belki yaparım diye.
Bu yüzden yardımınızı istiyorum. O sprey nasil kullanılır anlatabilirseniz çok sevinirim.
Neden aparatı yapamadin

Merhaba burda spreyle ve spreysiz yenen bir çok arkadaşımız var ama ileri derecede vajinismus olan kişiler sprey ve kremlerden güç alıyor bunu ben yenince çok daha iyi anladım bende vemcaine sprey kullanarak aparatlarla çalışmıştım hatta eşli denemede de kullandım bir süre spreyi kullanınca kendimi daha rahat hissediyordum spreyi vajina içine 4-5 fıs sıkıp 1-2 dakika bekleyip aparatlarla çalışmaya başlayabilirsiniz
Teşekkür ederim. Vemcaine spreyi bende de var. Hemen deneyeceğim hatta. 1.aparti başarırsam diğerleri de gelir diye düşünüyorum.

Ben şimdi vemcaine spreyi sıktım. Ve birinci apartı alabildim. İnanamıyorum yani kolaymış ama spreysiz yapamazdım.
Çok güzel böyle devam et takıldığın bir yer olursa sorabilirsin burda herkes yardıma hazır burdan yada özelden hiç fark etmez

Merhaba tedaviyle bir ay önce aparatla giriş yapabildim eşli de deneme yapabiliyoruz ama hala ters giden bir şeyler var sanki. Gir çıkta hala yanma ve bir miktar acı hissediyorum, zevk almıyorum ve ani gelen tuvalet hissi yaşıyorum bunu yaşayan varsa tecrübelerinden faydalanabilir miyim.

Çok güzel böyle devam et takıldığın bir yer olursa sorabilirsin burda herkes yardıma hazır burdan yada özelden hiç fark etmez
Ben 1.aparati yaptım spreyle çok rahat bir şekilde aldım. İlk aldığımda biraz yanma oldu spreyden sanırım ama dayanılmaz bir yanma değildi biraz bekledim geçti zaten. Ondan sonra biraz git gel yaptım bazen çıkardığımda takılıyordum ama nefes alıp verirken itiyordum. İnşallah yarın da ilk aparatı bidaha deneyip ikincisine geçerim diye düşünüyorum.

Merhaba tedaviyle bir ay önce aparatla giriş yapabildim eşli de deneme yapabiliyoruz ama hala ters giden bir şeyler var sanki. Gir çıkta hala yanma ve bir miktar acı hissediyorum, zevk almıyorum ve ani gelen tuvalet hissi yaşıyorum bunu yaşayan varsa tecrübelerinden faydalanabilir miyim.
Hala kendinizi kasiyorsunuzdur. Biraz daha rahat olmalısınız. Hani görev değil de zevk için yapmanız lazim

Ben 1.aparati yaptım spreyle çok rahat bir şekilde aldım. İlk aldığımda biraz yanma oldu spreyden sanırım ama dayanılmaz bir yanma değildi biraz bekledim geçti zaten. Ondan sonra biraz git gel yaptım bazen çıkardığımda takılıyordum ama nefes alıp verirken itiyordum. İnşallah yarın da ilk aparatı bidaha deneyip ikincisine geçerim diye düşünüyorum.
Canim 1. Aparatla biraz daha calisip ikinciye gecmeyi dene ayni gun yapabildigin kadar yapmayi denemeni tavsiye ederim cunku beyin rahatladigi icin ara vermeden devam etmek dah aiyi oluyor

Ben bir de şunu söylemek istiyorum arkadaşlar sizlerin burda yaptığı şey inanın çok kıymetli. Ben doktora gidip tedavi alan birisi olarak söylüyorum benim doktorumun yaptığı şeyin sizlerin birbirine verdiği destekten hiçbir farkı yoktu, üstelik sizler daha ilgilisiniz. Burda söylenen adımları birebir uygulatmaktan başka bir farkı yoktu. Benim naçizane fikrim tedavi almaya başlamadan önce burda söylenen adımları uygulamaya çalışmak. Çünkü inanın benim tedavi aldığım cinsel terapistin yönlendirdiği adımlardan herhangi farkı yok buradaki desteğinizin.O yüzden ben tebrik etmek istiyorum sizleri yürekten yardım etmek istediğiniz için 💐

Merhaba kızlar, ben apartları alalı neredeyse bir yıl oldu ama deneyemedim. Yani sadece 1.aparati yapmaya çalıştım olmayınca moralim bozuldu bıraktım. Uyuşturucu sprey kullananlar varmış galiba. O spreyi nasıl kullanabilirim? Nereye uygulayacağım? Aparata mi vajinaya mı?
Ben daha önce 3 doktora gittim. Birisi vajinismus dedi. Diğer ikisi kızlık zarı kalın ve operasyon gerekiyor dediler. Ve dün daha yeni gittim 4.doktora. o da muayene etti. Kızlık zarında bişey yok dedi engel yok dedi üst düzey vajinismus dedi. Tedavi önerisi de şöyle oldu bir aleti var küçük aparat gibi ama bilgisayar destekli bir alet kasları gevşetiyormuş ve bu aletle uyuşturucu krem sürecek. 2 seans sürüyormuş sonra eşinle deneyebilirsin dedi. Ama çoğunuz bildiği gibi tedavi baya pahalı. Aslında parayı verip bir an önce kurtulayim diyorum. Ama aynı anda düşündüm dedim ki o da uyuşturucu krem kullanacak o da aparat gibi bişey kullanacak. Madem öyle bende yapmaya çalışayım evde belki yaparım diye.
Bu yüzden yardımınızı istiyorum. O sprey nasil kullanılır anlatabilirseniz çok sevinirim.
Merhaba. Son gittiginiz doktor hangisi acaba?

Kizlar Reyyan Ozcan Temizkan'a giden var mi aranizda? Kotu bi yorumu olan varsa lutfen yazsin:/

Oyle bir pamuk gibi uyudum ki tiniminim. ☺☺ tum arkadaşlarım bu hissi tadar insallah.
Sana çok dua edicem😍
Bilmez miyim o hissi çok çok güzeldir daha da güzel günlerin olsun inşallah canım dualarında olmaksa çook güzel Allah razı olsun kuşum 😍

Kesinlikle aparatlarını al burada başla burada yapan ortak arkadaşlar var zaten bizlerde yardımcı oluruz hiç gözünde büyütdüğün gibi değil asla başaracağına inanıyorum

Öncesi aparatlarla biraz çalış daha sonra denemelerini öyle yap bir süre böyle alış yani sızı yanma olabilir zaten hemen zevk almayı bekleme çünkü tamamen cinselliğe odaklı değilsin hepimiz yaşadık bunları günaşırı yaparaktan adapte olmaya başla bunlar zamanla geçecek

X