Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Sürekli tak çıkar yaparak. Mesela günün ilk sokuşunda evet giriş biraz uğraştırıyor ama 2. Defa sokunca daha rahat girdiğini göreceksin çok sevindim alıştıra yapa yapa artık giriş bile uğraştırmayacak

Süpersin gerçekten sen aslında vajinismus yendin aslında eşli deneme en tatlı kısmı dördüncü aparatla ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz içinde beklet bu egzersizlerle oradaki kasları alıştıracaksın tam anlamıyla ben artık bunu yapıyorum eşli de yaparım dediğin zaman denemeye başla

Dün 2. sefer de deneyeyim dedim sokabilecek miyim diye kesinlikle o daha hızlı oldu. Bugün 3-5 kez tak çıkar yapayım inşallah, adet olmadan eşli denemek istiyorum aslında ama erken mi daha sizce
Bence hiç beklemeyin. Dilatörü rahat yaptıktan sonra genişletin vajinayı alıştırın eşiniz hazır olsun o sırada sonra egzersiz yapıyor gibi yatak kenarında eşiniz ayakta siz yerleştirin. Dilatör gibi düşünün emin olun dilatörden daha rahat oluyor. Çünkü dilatör sert bi nesne ama penis öyle değil vajinaya tam uyum sağlıyor ona göre şekil alıyor en önemlisi deri doku ve plastik materyalden daha rahat oluyor. Hazırım deyin ve yapın siz zaten bitirdiniz

Ayy inşallah dediğiniz kadar kolay ve rahat olur acısız sızısız artık bir dahaki mesajım yaptııımmm diye olsun, amiinn

Evet eşim de öyle diyor sen rahat olsan da bilinçaltın rahat değil diyor gerçekten de öyle sanırım. Gerçekten çok kolay olacak mı yaa

Evet dediklerinin aynısı cem keçenin kitabında yazıyordu, canınız acıyorsa giriş yönünde sıkıntı vardır diyordu. Yani o yönü bulma olayına biz henüz geçemedik. O giriş kısmında takılı kalıyoruz kontrol bende oluyor ben eşimi yönlendiriyorum ve ben üstteyken deniyoruz. Hani alıştıktam sonra acı falan kalmıyor demişsin ya o vajinanın genişlemesi ve penise alışmasından dolayı mı yoksa psikolojik olarak kasılmadığın için mi acı kalmıyor. Bu noktaya gelip aylarca devamını getiremedim ilk dört aparatı 3 günde yaptım ama penisle neredeyse 1 yıldır uğraşıyorum. Penisin çok büyük olması beni tedirgin ediyor sanırım ne kadar gevşemiş başlasam da bir noktada tıkanıyorum çünkü.

Vajinanın genişlemesinden onun şeklini alıyor direkt. İçerisi bomboş ama girişte biraz hissediliyor hele içerisi ıslanmamışsa bir de. Ama bu 3 en fazla 5 saniye sürüyor ve dilatöre göre gerçekten çok çok az bir yanma sonra zevk aşamasına geçiyorsunuz en azından bende durumlar böyle. Penisin uzunluğu gözünü korkutmasın 4. Dilatörün tamamını sokunca içinden kesin şunu demişsindir; biraz daha uzun olsa daha sokardım mesafe var. Sonra ne kadar sert olursa olsun penis bir dilatör sertliği etmiyor. Kalınlığa gelince 4.yü yapan eşli de gayet rahat yapar hiç takılma olacak. Eşliden sonra merak edip 4'ü denediğimde bana 1 kadar basit gelmişti sanki yaylaya giriyormuş gibi sıfır his. Tamamen bedenin ve kafanın alışma meselesi. Üstte hiç denemedim daha pozisyon olarak bir şey diyemeyeceğim bir de altta deneseniz belki daha kolay olur. Girişte bekletmeli ileri itmeden hafif gir çık yapmalı eşiniz. Mesela dün yapınca dinlenmek için ara verdik tekrar girdiğinde inanamadım öyle genişlemiş ki kayıp gitti sanki bir iki gün öncesinde acı duyan ben değil gibi. Doğru yön doğru pozisyon ve ıslaklık bu yüzden önemli diyorum ya yoksa bu işin acı veren bir eylem olduğundan değil. 4. Dilatörle tekrar çalışın gerekirse farklı pozisyonlarda sokmayı deneyin mesela ayakta mesela yan yatarken. Tak çıkar ileri geri yapmayı unutmayın. Sonra eşinizle birlikte sokun dilatörü ki o da öğrensin yönünü bir de öyle deneyin tabi bunları yapmadıysanız

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Beeen az önceee gelin olduuummm. Ben yendiiimmm. Hemdee en ufak bir acı ağrı sızı yanma batma kan hiçbirii yoktuu.. Yenemeyenlere söylüyorum; Kızlarr aşırıı kolaayy lütfen korkmayın. Bol bol kayganlaştırıcı sürün. Ikının. En fazla 5 saniye sonra eşiniz içinizde. Bu kadar basitmiş. Bu kadar kolaymış. 8 ayımı boşa harcamışım meğer. Yarın akşam tekrar denemekten birazcık korkuyorum ama bu akşam olumsuz hiçbir şey olmadığı için cesaret bulurum diye düşünüyorum.. :)

Bende kizlar bendeee
Oldu en sonunda olduu o kadar mutluyum ki nasil ifade ederim kendimi bilmiyorum.
Benim açıkçası ağrı da sizi da yanma da var ama asla çok dayanılmayacak boyutta değil ki. Ağrısız oldu diyemem ama ben dilator çalışamadım muhtemelen ondan. Hâlâ kasmisimdir. Kasarken o ilerlemeyen noktada Tiniminimavihanim in dediği gibi kendimi fethiyede sahilde hayal ettim bende ise yaradı vallahi:) kizlar sizde başarabilirsiniz ben dilator ikinci boyu bile yapamamış biriydim siz ne guzel alip çalışıyorsunuz korkmayın lütfen. Devam edin çalışmalara. Ertelemeyin. Oyle bir kafa rahatlığı ki eşimle birbirimize sarılıp havalara uçtuk

Harikaası canım beniim hadi gözünaydın bitti gitti artık hele hiç korkma rahatlıkla denemekten korkma 2.daha kolay olacak

İşteeee buuuu çiçeğimm harikasın nasıl sevindimm anlatamam artık özgürsün bitti kabus artık yok Kesinlikle hayal dünyanıızı genişletin çok işe yarıyor

Ne güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.
İçerinin ıslaklığı konusunda sıkıntı yaşamıyorum, öncesinde aparatlarla da çalışıyorum (bu arada benim 4. Aparat tam olarak girmiyor 3 cm kadar dışarda kalıyor bu bir sorun mu onu da bilmiyorum). Dediğiniz şekilde denemedim hiç yani ben yatarken eşim ufak ufak ilerletmeden gir çık yapması faydalı olabilir gerçekten.4. Boyu da farklı pozisyonlarda yapacağım. Ama 4. Aparatı yaparken canım hiç yanmazken eşli denemeye geçince giriş kısmında canım yanıyor, bunun penisin büyüklüğüyle ilgili olduğunu düşünüyorum gerçekten uzunluk değil genişlikten bahsediyorum. Penis geniş olduğu için zorlanıyorum ama dediğiniz yöntemlerle ilerleme kaydederiz umarım.

Çok da önemli değil bir noktadan sonra bayağı rahat giriyor ya (yarısına geldikten sonraki kısım olmalı). Orayı geçin yeter. 3'ten 4'e geçerken az da olsa zorlanmışsındır birden kalınlaştığı için. Şimdi de eşli denerken zorlanman normal o yüzden 4'ten kalın olduğu için. Yanmaya gelince o yanma gerçekten uzun sürmüyor çok anlık ve devamı gelmiyor girişi geçince iş bitiyor yani. Yanma deyince de alevler ateşler çıkmıyor buradaki arkadaşları korkutmak istemiyorum idrar yanmasından bile az bir yanma ki oraya bir şeyler giriyor. İlk girişte bunun hissedilmesi çok normal. Bazılarında o bile hissedilmiyor. Bir de diyorlar ya şurada takılıyor burada gitmiyor. Eğer kendinizi salarsanız TAKILAMAZ imkansız nasıl takılsın? Dilatör bile eğilip bükülmez sert şey olmasına rağmen öyle böyle takılmadan giriyor. Penis çok kolay yolunu buluyor sen hiçbir şey yapmasan bile. Üstte denemekte ısrar etmeyin dediğim gibi zorlanıyorsanız. İnşaallah halledersiniz bir şey kalmamış

İşteeee buuuu çiçeğimm harikasın nasıl sevindimm anlatamam artık özgürsün bitti kabus artık yok Kesinlikle hayal dünyanıızı genişletin çok işe yarıyor
Oyle bir pamuk gibi uyudum ki tiniminim. ☺☺ tum arkadaşlarım bu hissi tadar insallah.
Sana çok dua edicem

Merhaba kızlar, ben apartları alalı neredeyse bir yıl oldu ama deneyemedim. Yani sadece 1.aparati yapmaya çalıştım olmayınca moralim bozuldu bıraktım. Uyuşturucu sprey kullananlar varmış galiba. O spreyi nasıl kullanabilirim? Nereye uygulayacağım? Aparata mi vajinaya mı?
Ben daha önce 3 doktora gittim. Birisi vajinismus dedi. Diğer ikisi kızlık zarı kalın ve operasyon gerekiyor dediler. Ve dün daha yeni gittim 4.doktora. o da muayene etti. Kızlık zarında bişey yok dedi engel yok dedi üst düzey vajinismus dedi. Tedavi önerisi de şöyle oldu bir aleti var küçük aparat gibi ama bilgisayar destekli bir alet kasları gevşetiyormuş ve bu aletle uyuşturucu krem sürecek. 2 seans sürüyormuş sonra eşinle deneyebilirsin dedi. Ama çoğunuz bildiği gibi tedavi baya pahalı. Aslında parayı verip bir an önce kurtulayim diyorum. Ama aynı anda düşündüm dedim ki o da uyuşturucu krem kullanacak o da aparat gibi bişey kullanacak. Madem öyle bende yapmaya çalışayım evde belki yaparım diye.
Bu yüzden yardımınızı istiyorum. O sprey nasil kullanılır anlatabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba burda spreyle ve spreysiz yenen bir çok arkadaşımız var ama ileri derecede vajinismus olan kişiler sprey ve kremlerden güç alıyor bunu ben yenince çok daha iyi anladım bende vemcaine sprey kullanarak aparatlarla çalışmıştım hatta eşli denemede de kullandım bir süre spreyi kullanınca kendimi daha rahat hissediyordum spreyi vajina içine 4-5 fıs sıkıp 1-2 dakika bekleyip aparatlarla çalışmaya başlayabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…