Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Dilatörle çalışırken pozisyonunuz nasıl? Eğer bacaklarınız dümdüz bir şekilde yatıkken ve bacaklarınız açık değilken sokmaya çalışırsanız hepsini alamazsınız, çünkü dilatör yönünü sapıtıyor (denendi). Bacaklar kırık ve açık olmalı bu doktor tavsiyesi aynı zamanda. Yatak başlığına sırtınızı dayayın yarım yatar gibi deneyin bacaklar iyice açık olsun topuklarınızı olabildiğince karnınıza doğru çekin. 1 olduysa 2 hayli hayli olur aralarında neredeyse hiç fark yok
Bu pozisyon doktor tavsiyesi. Tedavi olan bir arkadaşım atmıştı bana da. Bu şekilde deneyin

Eklentiler

• B812CE6F-5AA2-4A4D-9194-D63E0166D6F9.jpeg
    B812CE6F-5AA2-4A4D-9194-D63E0166D6F9.jpeg
    7,1 KB · Görüntüleme: 39
Bu pozisyon doktor tavsiyesi. Tedavi olan bir arkadaşım atmıştı bana da. Bu şekilde deneyin
Kesinlikle en rahat pozisyon ben bunu bir tekli koltuğun üzerinde yapıyordum İlgimi dağıtacak bir film dizi açıyordum çok verimli oluyordu⭐

Valla cok garip. Kendimi tamamen biraktigimi da dsunuyorum. Kegel, ikinma, derin nefes, su bu itme kakma hepsini deniyorum. 2. dilator gecmiyo
Bir de şu duvarda takılan arkadaşlarım için şunu söyleyeyim belki işe yarayan olur. Eğer gerçekten orayı saldığınız halde duvar denilen yerde takılıyorsanız belki de girdikten sonra yönü yanlış gidiyordur. Dilatörü sokmadan evvel vajinanın yukarısından aşağıya doğru eğimli şekilde ilerletin bayır aşağı iner gibi yani. İlk etapta dilatör tutma ucu bize doğru bakacak, girecek olan yuvarlak kısım ise aşağıya giriş deliğine bakacak bunun gibi / (tepedeki çizgiyi tutma sapı gibi düşünün) sonra yavaşça dilatörün tutma sapını karşı tarafa yani aşağıya indirin. Dilatör tutma ucu bu sefer karşı tarafta aşağıda kalacak girecek olan yuvarlak kısım ise bize doğru bakacak, yukarıda kalacak bunun gibi \
Girişi bulduğunuz gibi dümdüz içeri sokun. Duvar gelince de dilatörün tutma ucunu olduğundan daha da aşağıya indirin indirebildiğiniz kadar ve giren yuvarlak ucunu ise daha da yukarı kaldırın. Umarım anlatabilmişimdir yazıyla bu kadar oluyor ama bir de böyle deneyin

Valla cok garip. Kendimi tamamen biraktigimi da dsunuyorum. Kegel, ikinma, derin nefes, su bu itme kakma hepsini deniyorum. 2. dilator gecmiyo
O takıldığınız noktada baş parmak ve işaret parmağıyla hafifçe geri çekin yönünü oynatın azcık eğim verip tekrar itin. Doğru yeri ve yönü bulana kadar tak çıkar yapın ve içerde oynatın mümkün olduğunda. Ancak esnek olun kol ve el kaslarınız dahi iterken esnek olsun

Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺
M Missisipi1 canım bak burda yazmıştım uygulamaya başla olacak sen zaten neredeyse yapmışın kendni bıraktığın saldığın zaman olacak kasılma rahat gevşek bırak oradaki kasları telkin et kendini

M Missisipi1 canım bak burda yazmıştım uygulamaya başla olacak sen zaten neredeyse yapmışın kendni bıraktığın saldığın zaman olacak kasılma rahat gevşek bırak oradaki kasları telkin et kendini
Altıma 2 yastık alıyorum dilatorleri sokar gibi o pozisyonda deniyoruz, psikolojik olarak kendimi rahatlatmaya gevsetmeye çalışıyorum dilator gibi dusunuyorum ama olmuyor. Eşim oraya dayandığı an kasiliyorum daha ucu bile girmeden. Eşim de sinirlenip geriliyor. Artık denemek bile istemiyor. Tüp bebek tedavisi istiyor direkt ama ben istemiyorum. Bu işi çok acil çözmem lazım

Altıma 2 yastık alıyorum dilatorleri sokar gibi o pozisyonda deniyoruz, psikolojik olarak kendimi rahatlatmaya gevsetmeye çalışıyorum dilator gibi dusunuyorum ama olmuyor. Eşim oraya dayandığı an kasiliyorum daha ucu bile girmeden. Eşim de sinirlenip geriliyor. Artık denemek bile istemiyor. Tüp bebek tedavisi istiyor direkt ama ben istemiyorum. Bu işi çok acil çözmem lazım
Ustte yapin.

Üstte de çok denedik ama o hiç olmuyor hemen sönüyor eşiminki deliğe hiç girmiyor hemen yapamadığım için. Girmeye en yakın olduğumuz pozisyon bu biraz rahatlayabilsem ama bacaklarımı ve oradaki kası direkt kasıyorum. 4. boyut dilatoru de denesem faydası olur mu ?

Üstte de çok denedik ama o hiç olmuyor hemen sönüyor eşiminki deliğe hiç girmiyor hemen yapamadığım için. Girmeye en yakın olduğumuz pozisyon bu biraz rahatlayabilsem ama bacaklarımı ve oradaki kası direkt kasıyorum. 4. boyut dilatoru de denesem faydası olur mu ?
Macun alin ilk zamanlar eşlerde de sorun olabilir..

X