Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Terapiye gidiyorum ve bu haftaki ödevim her gün 1 boğum parmağı vajinaya yerleştirip kasılma geçene kadar bekleme şeklinde bir egzersizdi. 3 gündür kıvranıyorum, ağlıyorum.. sonunda bugün 3 kere yerleştirebilidim. Böyle yazınca komik gelebilir sadece 1 boğum ama o 2 cm bile benim için imkansız gibiydi. İlk minik başarım diyebilir miyiz 🤭
Tebrik ederim komik gelmiyor seni çok iyi anlıyorum ve zaman geçtikçe hersey daha güzel olacak ve mutlu sona ulaşacaksın 😇🥰

Birşey dicem biz vakit kaybetmeden bebek çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz
Canım Rabbim hayırlısıyla versin
Doktor bana alışana kadar yani dilatorsuz yapana kadar beklememi istedi .
Bende cinsel hayatımız düzene girene kadar 2-3 ay bekleyeceğim belki daha uzun belki daha kısa sürer

Neden öyle dedi doktor bir sıkıntısı mı oluyormuş
Sıkıntı demeyelimde hani bizler bu yolda minik ama güçlü adımlarla ilerledik ya biranda zihnimiz ve bedenimiz sonuçta bunu kabul etmedi bazı zamanlar karamsar olduk bazı zamanlar vücudumuzu kastik ama naptik pes etmedik direndik ve yendik şimdiki surecemizdede o adı batasica zihnimize ve bedenimize tekrar olumsuz düşünceler getirmesin diye yine minik ama güçlü adımlarla alıştıra alıştıra Rabbimizinde izniyle o güzel bundanda daha güzel olacak o gebelik duygusunu bize nasip edecek hayırlısıyla 😇🥰😍🤩

Sıkıntı demeyelimde hani bizler bu yolda minik ama güçlü adımlarla ilerledik ya biranda zihnimiz ve bedenimiz sonuçta bunu kabul etmedi bazı zamanlar karamsar olduk bazı zamanlar vücudumuzu kastik ama naptik pes etmedik direndik ve yendik şimdiki surecemizdede o adı batasica zihnimize ve bedenimize tekrar olumsuz düşünceler getirmesin diye yine minik ama güçlü adımlarla alıştıra alıştıra Rabbimizinde izniyle o güzel bundanda daha güzel olacak o gebelik duygusunu bize nasip edecek hayırlısıyla 😇🥰😍🤩
Aslında bende öyle yavaş yavaş ilerlemek istiyorum ama bakalım eşim çok istiyor ama ben onu ikna ederim hemen olmasın biraz ben alışayım derim😉

Zaten şuan spreyi kullanıyorum onu bırakınca olsun istiyorum
Bence hemen bırak onu inanki onsuzda yumuşak acı yok batma yok yanma yok

Ben birde kendime iyi gelecek güleryuzlu bir Jinekolog bulacağım sonuçta yeni yendik her doktor bilmiyor bu hastalığı bilsede alanı olmadığı için pek anlayışlı değiller.

Ben su bazlı jel kullanıyorum eczaneden almıştım onlara zararsız diyorlar ama tabi bi doktora sormak lazım

Arkadaşıma katılıyorum ilişkiye tam anlamıyla adapte ol sonra peşine hemen korunmayı kesersin gebe olunca bazı durumlarda ilişki yasağı olabliyor bu sefer gene vajınusmus tetiklemesin
Onun için Jinekologta çok önemli tatlım. Bazıları cidden anlamıyor vahşiler ya psikolojimizi bozuyorlar

X