Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yani kizlar dedigim gibi aci oldugundan
Gitgel yapmiyo degilim,1-2 dakika yapabiliyorum ama rahatsizlik duydugum icin devam etmiyorum.4 dilator boyunda da hicbir sorun yasamiyorum iliski denemeli miyim?yoksa gitgel yapamadigik icin suan hazir degilmiyim

Arkadaşlar, ben dün gece bir kaza geçirdim. Başkası anlatsa asla inanmam ama eski üye olduğum için umarım siz inanırsınız. Dün kar yağışında bir kediye yardım etmek istedim ve yan bahçeye parmaklıklardan atlamak istedim. Ayağım kaydı ve parmaklığa oturdum. Kanamam oldu ve eve kendimi zor attım kısa süreli baygınlık geçirdim. Anneme korkmasın diye söyleyemedim. Sadece düştüm dedim. Çok kanamam ve ağrım oldu. Az da olsa bugün kan var. Tetanoz aşısı mı olmalıyım sizce. Vajinal muayene kar geçince olacağım ama sağlığım için endişeliyim. Ne yapmalıyım :KK43:
Çok geçmiş olsun ya. Vajinadan mi geliyor kan?

Gitgel yapmiyo degilim,1-2 dakika yapabiliyorum ama rahatsizlik duydugum icin devam etmiyorum.4 dilator boyunda da hicbir sorun yasamiyorum iliski denemeli miyim?yoksa gitgel yapamadigik icin suan hazir degilmiyim
Denemeden bilemezsin
Deneyip kaybedecegin bisey yok bu kadar gözünde büyütme bence :) olmazsa egzersize devam

Merhabalar 4.dilator pns boyuna çapına yakın olduğu için basınç sertliginden dolayı rahatsız edici oluyor pns daha yumuşak zihin olarak rahat hissediyorsaniz yapabilirsiniz bende pns deneme aşamasındayım

Mutsuz başlayıp ama mutlu bitecek hikayemide anlatayım sizlere 2,5 yıllık evliyim Jinekolog maceramda oldu 3 günde biter laflarina kanıp gitmiştim herşey zihinde bitiyor vajinusmus derecesine göre Jinekolog tedavisi değişiyor sanırım çünkü bende işe yaramadı parmak egzersizleri bana göre değildi 1 parmak 2 parmakta sorun olmuyordu 3 parmakta aşırı bir yanma hissediyordum bana uyuşturucu kremle bunu çözümleyeceğimi söyledi fakat beni o yakan krem dahada ürküttü sürünce zaten yakıyordu uyuştursa ne olur o doktoru tedavim tamamlanmadan bıraktım . Sonra vajinusmus tedavisi için psikologla yoluma devam ettim ve etmekteyim dilator setle ödevlerimi tamamladım zor oldu diyemem hem onun desteği hem sizlerin buradaki motive edici yorumlarıyla dilator set ve kayganlastirici jelle 4.dilator kadar yapıyorum. Pns aşamasındayım.Zihninizi ve bedeninizi ne kadar rahat bırakırsanız o uyuşturucu kreme gerçekten gerek kalmıyor nefes ve kegel egzersizinede gerek duymadim .Gerçekten zihnen rahat olduğunuzda o küçük gördüğümüz açılmaz dediğimiz yer balon gibi açılıyor.

Denemeden bilemezsin
Deneyip kaybedecegin bisey yok bu kadar gözünde büyütme bence :) olmazsa egzersize devam
Yakın zmanda vajinismusu yenen birileri yokmu yardımcı olsaniz bizede hikayelerinizi anlatsaniz
Ben de ayni sekilde son dilator boyuntunu gectim esli deneme yapcagim,benim hikayem su sekilde;
23 yasindayim 5 senelik bir iliskim var bugune kadar yakinlasmaktan bile kacindim birlesme raddesine gelmemek icin.Ama artik yavas yavas ailelerimiz tanidi is ciddiye bindi evlilik yakin gorunuyor ozellikle burda 10 senedir evli olup iliskiye giremeyenleri gorunca dedimki ben hemen baslamaliyim gec olmadan.tam 1 ocakta basladim ben,dilator almadim sagolsunlar buradaki dilator kullanan kizlar bana dilatorlerin boylarini ve cevrelerini olcup atti ben evde ayni boyutlarsa apratlar hazirlayarak prezervatif gecirerek zaman zaman kayganlastiriciyla zaman zaman bebe yagiyla yapmaya basladim.ilk zamanlar psikolojikmen cok zordu benim icin.daha vajinaya aparati dokundurmadan krize girip agliyordum,bi gun sokabilsem ertesi gun afedersiniz deligi bulamiyordum.Hedefim her gun ufakta bir adim daha ilerlemekti.Bu icimde daha fazla tutmak da olabilir,boy olarak daha fazla almak da ya da bie buyuk aparata gecmekte.Nitekim oyle de oldu.aslinda daha hizli ilerleyebilirmiydim?muhtemelen evet ama benim fiziksel olarak bir sikintim yoktu ben psikolojikmen vajene birsey girmesi hissine alismak istiyordum ki bu da pratik gerektiriyor bu yuzden cok agirdan aldim 25. Gune geldigimde 4 aparati da alabiliyordum.Hicbirinde en ufak yanma batma agri aci hissim olmadi,dakikalarca icerde bekletip kegel yapbiliyorum gitgel yapmakta problemlerim var o da aci duydugumdan degil cok rahat hissetmedigimden.Bu hafta allahim iznitle esli deneme yapacagim,baktim olmadi 4. Aparattan devam..olmazsa hic uzulmem cunku ben vajinismusun 5. Seviyesi yani enn kotu olandim.bakmaya dokunmaya tahammulum yoktu tansiyonum dusuyordu,tedavi icin 1 seneyi gozden cikararak basladim bu yolculugq olur da esli denememde basarili olursam ne mutlu bana.Ama kesinlikle aparatlara baslamak demek iyilesecegine inanmak demek.o yuzden cok cok cok onemli,bana bundan 2 ay once vajinama kendi elimle 12 cm genisliginde 15 cm uzunlugunda bir aparati kendim yerlestirecwgim deseler guler gecerdim.

Merhaba arkadaslar esimin uzerindeyken penisi alabildim az once fakat dilator gibi cubuk gibi kaldi ileri geri cok esnek degildi hareket edemedim, nasil yapmam gerekiyor ? Yani duygu hissetmedim cok sevindim ama hissiyatim olmadi zevk almak icin ne yapmam gerekiyor ?

Merhabalar sizlerin uzun süredir yorumlarınızı okuyordum .Beni olumlu güzel motive edici yorumlarınızla 4.dilatöre kadar yapıyorum.
Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim

Öncelikle size teşekkür ederim başardığımda dualarımda olacaksınız ♡
Harikaaasın canım beniim çook sevindimm 🥰🤗 güzel haberlerini bekliyorum mutlaka etiket yap🤭 Dualarında olmak beni çok mutlu etti sağol🌼

Ben yavaş ilerleyenlerdenim tembellikten değil 1 aya çözümlerim :KK70::cool:
Gerçekten senin yorumlarinla motive oldum🤲😇🤍🥰 çünkü benim gibi sende uyuşturucu krem tercih etmedin bu bana ışık umut oldu pozisyonda sıkıntımız var buda yıpratıcı birsey umarım çözümleriz
:KK200:

Harikaaasın canım beniim çook sevindimm 🥰🤗 güzel haberlerini bekliyorum mutlaka etiket yap🤭 Dualarında olmak beni çok mutlu etti sağol🌼

İnşallah canım , ben iyice çözeyiim hepinize yardımcı olucam ama tam halledemedim şimdi de içeride rahat olmam lazıma ma gerçekten hiç ağrı sızı bir şey olmadı .
Halletmişsin artık vajinusmus değilsin o diğer rahat şekilde yapabilme zamanla olurmuş yani git gel yapabilme pozisyon şekillerine bak hangisinde rahat hissedersen zihnen bedenen onları deneyin için ferah olsun BAŞARDIN 🥰🤍

Halletmişsin artık vajinusmus değilsin o diğer rahat şekilde yapabilme zamanla olurmuş yani git gel yapabilme pozisyon şekillerine bak hangisinde rahat hissedersen zihnen bedenen onları deneyin için ferah olsun BAŞARDIN 🥰🤍
inşallah canım darısı tez zamanda sizlerin başına diyelim o zaman <3

Canlar 1.5 yıl cok agır duzeyde yaşadım vajinismusu. Cinsel istismar mağduruyum bunu Dr um eşim dahi kimseyle paylaşmamştm bile cok sukur 5 seansa atlattım. Duymussunuzdur zaten klasik dilatör tedavisi sadece.

Suan 2.bebişe hamileyim.. Bana hayal gelirdi boyle seyler..

İnsan bu sıkıntıyı yasarken asla aşamayacağını ve basaramayacagını dusunuyor ama hc brsey dusuncelermz kadar zor degıl. Size de umut olsun dye yazmak istedim. Cnku bunu yasamayan kmse yaşayanı anlamıyor..

Ben yaptıysam herkes yapabılır. Kendinize inanın ve ertelemeyin asla. 🌺😘♥️

X