Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende anksiyete bozukluğu vardı psikiyatriye gidiyordum evlenince bu problemim için psikoloğa yönlendirdi oda tam bir fiyasko müzik açıp meditasyon gibi birşey yaptırdı ödev falan verdi sonraki kısımları aparatlar falan vercekti ben zaten onları düşündükçe anksiyetem daha çok arttı öyle sıradan bir hastanede değil gittiğim yerler artık bir süre sonra her muayene 400 tl para vermekten sıkıldım doktoruda kötülemiyorum burda bende istikrarlı davranmadım sabredip ama meditayson ve sonraki adımların hepsini tek tek söylemesi yapamama korkumu daha çok arttırdı ( burun estetiği için burnunu kırdırmak gibi bişi geliyor aklıma çünkü ) zaten son 1 dene regl ile geçiyor benim 4-5 ay regl sürüyor sonra bir kaç ay düzene girip yine 4-5 ay regl oluyor halada devam ediyor.Stresten olduğunu söylüyorlar ama ben yine gitmek istiyorum ancak büyük ihtimalle rahim kalınlığını ölçmek isteyecek ondada rahimden parça alıyorlarmış araştırdığıma göre öyle yani

Allah yardım etsin canım ozaman o sorunlarını hallet sonra hemen aparat al ve çalışmaya başla

Bende ileri seviyeyim sözde parmakla ve cubukla muayene oldum. Bazı doktorlar böyle ileri seviye hasta olmaz dediler. Sag bacagimi biraz kasıyorum. Ama bende bölmeli zar tespit edildi. Birlesme sırasında gerceklesmeyince kasmalarım cogaldi. Şimdi muayene sırasında ayni kasma var ama doktor sakince bir sey yok acımıyor. Hayir bak acimiyor gibi telkinlerde bulununca sakinlesiyorum salıyorum. Yani doktor sakinlestirince bir sorunum yok. Siz 5aydır kanama olup nasıl mudahale etmediler anlayamadım. Az az mı? Boyle bir seyin psikolojik olması mumkun mu bende merak ettim saglikci arkadaslar yazabilse keske

Bende o çata cıktım iyice bakabildi. Parmak jelle dokundurdu. İleri seviyesin dedi. Birde yetmezmiş gibi zar var ameliyat dedi. Neye ugradigini sasirdim doktor iyi bir doktor ama ben asiri kotu ayrildim. Erkek bir doktora gittim oda ne ileri seviyesi boyle ileri seviye hasta mi olur. Para için demistir. Zarı alıcam bir kez esinle dene yine olmazsa destek al. Ki olur dedi öyle rahatladim ki. Bir erkekten duymak çok daha iyi geldi. Genç olması ve cesaretlendirmesi beni o kadar rahatlatti ki 1 ay sonra bakalım olacak mı. Gecmis olsun umarımm en guzel haberlerinizi yakinda duyariz

İnşallah sabırsızlıkla reglimin bitmesini bekliyorum

Arkadaşlar merhaba Daha önce yazmıştım ve binlerce mesaj okuduktan, kadın doğuma gittikten sonra aparatları aldım. Aparatları alalı aylar oluyor ama bir türlü deneyemedim. Kullanımı konusunda ayrıntılı bilgi verebilecek olan var mı? Çooook çekimserim hâlâ ama bugün ilkini denemek istiyorum

Canım evde yağ tarzı bir şey varsa bebeyağı zeytinyağı Hindistan cevizi yağı vb.. onunla küçük ayna karşısında genital bölge çevresine ve içine yağı masaj yaparak küçük dokunuşlarla sür kegel egzersizlerini(nefes) yaparak. Kendin iyice gevşe rahatla. Daha sonra aparata da yağ sür sonra derin nefes alıp ver sakin sakin devam et bu sırada yağladığın aparatı kendine doğru orada tut biraZ nefes verirken hafif hafif itmeyi dene kolayca kayıyor hiç panik yapma kalçanı bu sırada sıkmadığına emin ol kontrol et. Bu şekilde yaparsan yapabileceğine eminim biraz cesur ol kayıyor acı yok başarılar

Çok teşekkür ederim, az önce 1i yaptım dediğiniz gibi bi cesaretle

lokal anesteziyle mi yapılıyor bu operasyon ? bir de bu doktor bey vajinusmusla ilgili bilgili mi?

arkadaşlar merhaba gercekten çok uzgunum ya olmuyor kafayı yiycem gunlerdir aglıyorum ya herşey tamam on sevişme tamam çok iyi oluyor vajinama bakıyorum zaten onceden aparatla iki defa ilişkiye girdiğin için eskisi gibi çok dar değil ikınınca açılıyor arkasını göruyorum oda tamam eşimin iki parmağıyla deniyor oda tamam ama gel deneyelim diyor beni panik alıp götürüyo psikiyatriye gittim zaten panik atagım vardı doktor sen artık vajinimus değilsinki diyor eşim diyorki gel sen ustte ol ben ustteyken çok afedersiniz penisi nasıl yerleştiricem bilmiyorum çok yoruldum çok istiyorum artık aparatları kullanmak istemiyorum onlar zatem oluyor sert plastik bana sadece acı veriyor tekkk su kafamdaki ya penisin kafası oraya girmesse korkusu beni bitiriyor yan Allaha isyan etmiyorum dua ediyorum ama anlam veremiyorum on sevişme ıslanma parmak hata biraz genişlik bile var ama ya penis oraya nasıl giricek ya aparat gibi acırtsa duyygusu panik yaptıyor

Canım evet doktorunun dediği gibi sen artık bir vajinismus hastası değilsin sadece korkuların endişelerin var bunun içinde kendinle sürekli konuş telkin et olumlu şeylerden bahset bak sen bir kere aştın bunu artık canın acımayacak sonuçta oradan bir bebeğin çıktığını bunun çok normal olduğunu kendine anlat Bir süre boyunca nefes ve kegel egzersizlerini ilişkinin bir parçası olarak kabul et Eşine güven ve müdahale etme Üstte ben yapamadım ama dediğim şeyleri yparak atlattım

Kegel yapıyorum cok uzun zamandır 5 6 aydır fln tamam diyorum bugun yapabilirim aparatlarda olsun diye o kadar zorladım ki orayı tahriş ettim o acı hissi aklımda yani sanki kafam penis çok zor giricem acıycak olmıycak kendim yapabiliyorum ama eşimleyken korku basıyor 4 . Boy gibi zor giricek acıtıcak bunlar aklıam geldikce paniğe engel olamıyorum doktor da dediki on sevişmeden sonra aparatsız çok rahat ve guzel olur ama bu sekilde daha once denemediğin için aparatların acısı kafama yer etmiş ama alakası yok ikisi çok farklı seyler

Aparatları yaparken yanlis bir teknik mi uyguladiniz acaba yoksa herkesin mi aparat çalışırken cani çok yanıyor

lokal anesteziyle mi yapılıyor bu operasyon ? bir de bu doktor bey vajinusmusla ilgili bilgili mi?
Yani baygın olacaksın dedi. Herhalde doğumlardaki gibi bel altı değil sadece. Cv ye baktım vajinusmus alanı tikliydi nasil yaklasmasi gerektigini biliyor. Ne yapmam gerektigini tarif etti ama ben doktor icin ayri birine gidiyorum. Ameliyat sonrasi baska doktorla devam edecegim. Ahter bey mesgul yani normal klinik gibi boş bir doktor değil. Daha sakin bir yer olsun diye Nazife Ergen hocaya gidiyorum. Naz kadin sagligi arastir istersen.

Herkese merhaba 24 yasinda bekar bi bayanim ve baskalari icin degil kendim icin hayatimi bu kadar etkileywn bu illetten kurtulmak istiyorum.Basta dokunmaya bile tahammuulum yoktu parmak egzersizi bana gore degildi ama dilator setiyle calismalara basladim.2. Aparati sorunsuz alabiliyorum fakat bana yapmam gerekeni tam olarak anlatir misiniz?aparati yerlestirdikten sonra oylecw bekliyorum aptal aptal.2 sok cikar yapip kalkiyorum.Tam olarak ne kadar icerde tutmaliyim icerideyken ne yapmaliyim ve bir aparatta kac gun egzersiz yapmaliyim digerine gecmek icin?lutfen bana yardimci olur musunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…