Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben de tam yaptım regl oldum, bitsin tekrar yapabilecek miyim diye meraktayım 😅 inşallah her şey yolunda gider bence artık vakti gelmiş olmazsa biraz daha 4le devam edersin ama ben 4ü yaptığım ilk gün yapabildim, sıralamaya uyarsan olmaması için bi sebep yokk

Ben de tam yaptım regl oldum, bitsin tekrar yapabilecek miyim diye meraktayım 😅 inşallah her şey yolunda gider bence artık vakti gelmiş olmazsa biraz daha 4le devam edersin ama ben 4ü yaptığım ilk gün yapabildim, sıralamaya uyarsan olmaması için bi sebep yokk
İnşallah canım ya çok istiyorum artık bitsin çok stres yapıyorum

Bayanlar merhaba çok üzgünüm okadar kötüyüm ki şuan psikolojik olarak okadar çok hazırlamıştım ki kendimi ama regl oldum oturdum ağlıyorum şuan gerçekten dayanacak gücüm kalmadı bu duruma😭

Bayanlar merhaba çok üzgünüm okadar kötüyüm ki şuan psikolojik olarak okadar çok hazırlamıştım ki kendimi ama regl oldum oturdum ağlıyorum şuan gerçekten dayanacak gücüm kalmadı bu duruma😭
Canım nasip bitsin gerginliğin gider daha iyi olur zor evet çok haklısın ama kendine psikolojik olarak yıpratma bence her şey olacağına varır olacaksa bitince de olur bu kadar geldikten sonra bu olur bir hafta önce bir hafta sonra merak etme üzme sen canını 😌😌

Bir arkadaşım vajinusmusu bu kitapla yenmiş. Ben de internetten sipariş verdim. Kitap bugün elime ulaştı. Doktor ve hastanın karşılıklı konuşmaları ve egzersizler detaylıca anlatılıyor. Kitabı hemen okumaya başladım ve kendimi doktorla karşılıklı konuşuyor gibi hissettim. Çok rahatlatıcı bir kitap. Kendine güvenim geldi :) Kitap 10 seanstan oluşuyor. Vajinusmusu yenebileceğime inanıyorum :)
IMG_20220105_195054.jpg

Bir arkadaşım vajinusmusu bu kitapla yenmiş. Ben de internetten sipariş verdim. Kitap bugün elime ulaştı. Doktor ve hastanın karşılıklı konuşmaları ve egzersizler detaylıca anlatılıyor. Kitabı hemen okumaya başladım ve kendimi doktorla karşılıklı konuşuyor gibi hissettim. Çok rahatlatıcı bir kitap. Kendine güvenim geldi :) Kitap 10 seanstan oluşuyor. Vajinusmusu yenebileceğime inanıyorum :)
Eki Görüntüle 2982421
Kesinlikle yapacağına eminim sakın erteleme olacak🌼

Öncelikle devrik cümlelerim için şimdiden kusura bakmayın.
Bende 5 aylık evliyim. Burada herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. ama korkuma korku eklendi. Herkesin süre belirtmesi üzülmesi basit bir korkuyu dağa çevirmeme sebep oldu.
1 hafta önce özel bir doktora gittim istanbul/fenerbahçe tarafında alanında iyi bir doktor diye duydum. gittim. 1 saat hastalığı anlattı. Fizyolojik bir sorun yoksa çözülür vs. Sonra muyane etti. Kızlık zarımın giriş kısmının kalın yüksek ve ortadan kesen bir et parcasının varlığını tarif etti anlayabilmem icin... yani doğuştan gelen sorun olduğunu söyledi.
Yani eşimle denerken yoğun baskı hissetme sebebim bu... doğal olarak bilmiyordum. bu forumlara girdim kendime teshis koydum. Birlikte olamıyorum hastayım diye dolandım. Her gün daha çok sevişemez deneyemez olmuştum. O kadar aşkla tutkuyla baslayıp 1 ay içinde anlayışsız insanlara dönüşmemize sebep oldu. Şuan ciddi şekilde bacak kasma sorunu yaşıyorum. Neyse..
Śimdi Operasyonla acacaklar basit bir işlem kızlık zarı çıkartma operasyonu diyebiliriz dedi doktor.
İlk gittiğim vajinusmus Doktoru 5.tip en ileri vajinusmus oldugumu söyledi fakat Medikal parkta prof. Ve doçent yani iyi doktorlar muyane etti icime çubuk falan soktular(uzun kulak çöpü :) ) yaşadigin şeyler sebebiyle korkman normal dedi. İleri seviye falan değilsin dedi. Bu sekilde muyane olabilen ileri seviye hasta olmaz dediler. Eşime nasıl kasıyorsam benzer bir kasma oldu muayene sırasında ama kaçmak veya izin vermemek gibi degil. Garip bir panik oldum. Doktor acımıyor hayır boşuna kasma serbest bırak kendini gibi kelimelerle 5 saniyede rahatlattı.

Zarı aldiktan sonra destek al yada eşinle bir kez daha dene dedi. Ki başarabilecegine inanıyorum bosluk oldugunu biliyorsun. Operasyon sonra hiçbir engel yok dedi

Yani kendi kendinize teşhis koyup tramva şekline getirmeyin. 6.ay hala denememiş ve sonuç alamadıysaniz bu teshisi doktor koyar-mış...
Muayane olun mutlaka. 100 kadından 3unde kalınlık zar yükseklik gibi şeyler varmış. Yani bu rakam çok (bana göre)... O dillere destan kan ağrı gibi dedikoduları bizim gibi hastaların sebep oldugunu bilin. Geriye kalan kadınlarda zar diye adlandirdigimiz şey yokmuş. En azından bizlerin görebilecegi bir zar hayal ettiğimiz ince kapalı bir deri vs yok. Fotoğraflı bir çok görselde kocaman bir boşluk oldugunu gördüm. Popomuz gibi... Orası boşluk.
Ve agrıya sebep olan şey her kadında yok. Agriya baskıya sebep olan o ufak şeyde 10 dakikalık operasyon ile çözülüyor-muş... Günlerdir muayane oluyorum bu sebeple resmen bıkmak ile alışmak arasında hastalığı yeneceğim. İleri seviye olmasam bile psikolojik olarak seks deneyemez hale geldigim icin tedavimi tamamlayacagim.. Parmak egzersizi vs aparat kullanmayan bir doktor ile devam edecegim. Umarım 1 ay sonra size güzel haberler verebilirim. Eğer bu yaziyi okuduysaniz lütfen ama lütfen muayane olun. Hep birlikte yeneceğiz.

genellikle bu bilgilere ulaşmak zor sır gibi saklanıyor nedense...
sgk varsa 145 tl sanırım muayene ücreti medical parkta tamamlayıcı sigortanız varsa 15 tl muayene. arayarak özellerden fiyat alabilirsiniz. özel klinik yerler 450 tl muayene vajinusmus paket halinde derecenize göre 3500 ile6500 arası genellikle 3 4 5 seansa çözülüyormuş fiyat bilgisini bu şekildi aldım. bilmek istediğiniz şeyler varsa konuşabiliriz. devlet hastanesi biraz kaba davranabilir. yoğunluktan ötürü telaş halindeler... klinikte ve özelde sırada bekleyenler beklemek zorunda. 1 saat benden önceki hastayı bekledim. bacağını açıp kontrol edemediği için doktor. yani bu sorunla baş etmek için düğün sonrası hepimize 3 5 bilezik takılıyor sağlık için kullanın. bizden değerli hiçbir şey yok. ev araba alınır. sağlık ilerlerse çok kötü oluyor. eşya araba mutluluk getirmiyor. iyi günler

Arkadaşlar merhaba, bana Anadolu yakasında kızlık zarı muayenesi için bir doktor öneriniz var mı? İlk önce fizyolojik bir sorunum var mı anlamak istiyorum.

X