Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar merhaba, ben bir süre önce çift parmak egzersizi yapıp doktor yönlendirmesiyle eşli deneme yapmıştım. Tabi egzersiz süresince hep vemcaine sprey kullandım. Ama denemeler başarısız olunca aparat siparişi verdim. Bugün ulaştı ve sprey yanımda olmadığı için spreysiz denedim. 3. aparata kadar rahat aldım ama dizüstü çökmüş bir vaziyette. Çok garip bir şekilde sprey ile uyuşmuş vaziyette olan vajinanın beni daha çok gerdiğini farkettim. Ama acı ve baskı olmuyordu vemcaine sprey kullandığımda. Bu defa aparatlarda muhtemel kasmalardan dolayı canım acıdı ama baskı hiç hissetmedim. Garip bir şekilde acı hissi bana kontrolün bende olduğu hissini daha net verdi. Sadece zeytinyağı kullandım aparatlara. Akşama yine eşli deneme yapacağım bu defa eşim altta olacak şekilde. Çünkü diğer pozisyonda eşim ne kadar hassas davransa da baskı çok yoğun oluyordu. 4. aparatı denemedim yapamazsam kendime güvenim sarsılır diye. Akşam deneyip hemen eşliye geçmek niyetindeyim. Lütfen dualarınızı eksik etmeyin 🤲
Allah yardimcin olsun

Merhabalar,

Ben de evde kendi kendine dilatör setle yenenlerdenim. Yıllarca denedim ne yaptıysam olmadı, bir ay önce kafaya koydum artık üstesinden geleceğim bu sorunun diye. Burada önerilen doktorlardan birisinden fiyat aldım, orta düzey vajinismus için 2-3 seansta bitecek 6 bin tl dedi, motivasyonlarımdan birisi buydu (yeni yılda zam gelecekmiş bir de 😬) Doktor sihirli değnekle dokunmayacaktı sonuçta, yapacağımız tek şey düşünce biçimini değiştirmek. Ama bir ay içinde bu sorunu çözmezsem doktora gideceğim diye kendime zaman sınırı koydum ve sorunu halletmem sadece 2 haftamı aldı. Ertelememek için sanırım bu önemli, kendinize bir zaman çerçevesi çizmek.

Öncelikle hem aynayla baktım hem de google’dan baktım yapısını öğrenmek için, dokunmaya ve bakmaya korkuyordum açıkçası, halbuki elimiz kolumuz kadar doğal bir organ.

2.si oraya bir şey girecek (itme, zorlamayla) düşüncesi yerine ben oraya bir şey alıyorum (genişleyip açılarak) diye düşünmeye başladım. Böyle düşündükçe bacaklarımın kasılmadığını fark ettim.

3.sü korktuğumuz için kuru kalıyoruz canımızı yakan da bu, her ne kadar bunu kayganlaştırıcıyla desteklesek de en önemlisi kendi ıslaklığımız. İçerisinin tamamen ıslak ve yumuşak olduğunu hayal edin. Boşuna şeftali demiyorlar 🙈 Komik gelecek ama kuruduğum anlarda sürekli yumuşak/sulu bi şeftali olduğunu düşündüm ve bu beni baya rahatlattı. Siz de kafanızda başka bir şey imgeleyebilirsiniz.

Sonuncusu bu aparatlarla vs uğraşırken enfeksiyon kapmak iyice kolaylaşıyor bence. Aparatları önce sabunla yıkayıp sonra da kaynar suda bekletiyordum ben bilmiyorum doğrusu bu mu. Şayet akıntınız vs varsa fitil kullanmanızı öneririm. Ben borik asit içerikli lattawin’den çok fayda gördüm, gynoflor motiflor filan da kullanabilirsiniz, enfeksiyon kapmadığınızdan emin olun eşli denemeye geçmeden önce, çünkü belki enfeksiyon kaynaklı bir acıyı siz yanlış tanımlayacaksınız.

Bu adımlardan sonra dilatörleri kullanmaya başladım. Yıllarca zorlanan ben aynı gün içinde 4.ye kadar geldim ve şok oldum. Ama eşli denemeye hazır hissetmiyordum kendimi. Çünkü bir gün dilatör giriyorsa ertesi gün girmiyordu. Acele ettiğimi fark ettim. Zihniniz rahatlayınca gerisi geliyor. Son aşamada artık 4. dilatörden başladım ve girişine sokup çıkarttım sürekli, girişten sonrası boşluk zaten uzun uzun git gel yapmak çok anlamlı gelmedi, oraya bir şeyin çok rahat girip çıktığına zihnimizi ikna etmek önemli.

Ertesi gün direkt eşli denedim olmadı, hemen aparatları aldım ve ön sevişme sırasında önce 1 sonra 4ü yaptım. Eşim beni öperken ben de dilatörle git gel yaptım ve diğer elimle de klitorisi uyardım gevşemek için. 4. aparatı biraz beklettikten sonra eşim denedi ve oldu, hiçbir acıma hissetmedim.

2. eşli denemede yine olmadı, ama moralimi bozmadım artık çünkü bir kez yapmıştım yine yapabilirdim. Tekrar geriye dönüp aynı egzersizleri tekrarladım. Açıkçası eşli deneme esnasında bir daha dilatör kullanmak istemedim süreci yavaşlatacak ya da sürekli ona muhtaç kalacakmışız gibi hissettim. Dün ön sevişmeden sonra (yine oranın ıslak/yumuşak bi alan olduğunu bol bol düşünerek) ben alttayken eşim girdi ve yine acı hissetmedim.
Bence burada sizin yönlendirmeleriniz çok önemli, erkekler girince oldu bitti sanıp acele ediyolar, ben onu durdurup kendimi nasıl rahat hissedeceksem onları yapmasını söyledim ve ben rahatlayana kadar ne dediysem onu yaptı
Sonrasındaysa 3 farklı pozisyon daha denedik hiçbirinde sıkıntı yaşamadım.

Biraz fazla uzun ve açık oldu ama ben burda okuduklarımdan kendime uyanları yaparak aştım bu sorunu, belki birisine faydam olur diye paylaşmak istedim.

Merhaba kızlar ben yendim bu iletti cokk şükür dilatör ve vemcain sayesinde çektimiz acılara değmyck kadar basit birsey kafamızda büyüt mşsz
Tebrik ederim bende artık 4.aparattayım ve son 2 gün daha çalışıp eşli deneyeceğim ama çok tedirginim ya olmazsa diye

Tedirgin olma.
Hep olumlu telkinlerde bulun kendine 🌸

Şöyle düşün, örneğin limon denildiğinde çoğu kişinin ağzı sulanır. Limon istemiyorum dediğinde bile aynı şey geçerli olur. O sebeple acı, korku, kaygı, tedirginlik bu kelimeleri sözlüğünden çıkar.

Acımayacak, canım yanmayacak veya acaba acıyacak mı diye düşünmek bile bilinçaltına olumsuz mesajlar veriyor aslında biz fark etmeden.

Onun yerine “çok rahat olacak, zevk alıcam, kolaylıkla başarıcam” gibi pozitif kelimelerden oluşan cümleler kur kafanın içinde.

Tedirgin olma.
Hep olumlu telkinlerde bulun kendine 🌸

Şöyle düşün, örneğin limon denildiğinde çoğu kişinin ağzı sulanır. Limon istemiyorum dediğinde bile aynı şey geçerli olur. O sebeple acı, korku, kaygı, tedirginlik bu kelimeleri sözlüğünden çıkar.

Acımayacak, canım yanmayacak veya acaba acıyacak mı diye düşünmek bile bilinçaltına olumsuz mesajlar veriyor aslında biz fark etmeden.

Onun yerine “çok rahat olacak, zevk alıcam, kolaylıkla başarıcam” gibi pozitif kelimelerden oluşan cümleler kur kafanın içinde.
Teşekkür ederim dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım

Merhaba , aparat hic kullanmadim. Yarin sadece wemcain surup deneyecegim esimle. O yeterli olur mu sizce?
Bilemiyorum ben aparatlar sayesinde kendime güven kazandım yapabilvgime inandım inandıktan sonra kaygınlaştıtıcı jel vemcain ve inanmak 2 dakikada dişini sıktında tamamdr

Bilemiyorum ben aparatlar sayesinde kendime güven kazandım yapabilvgime inandım inandıktan sonra kaygınlaştıtıcı jel vemcain ve inanmak 2 dakikada dişini sıktında tamamdr
Peki diyelim ki wemcainle yapabildim, uyustu hissetmedim ve yaptim. Daha sonra eemcainsiz nasil olacak acaba? Uyusturmadan yine aci hissederim cok sikarim kendimi

Peki diyelim ki wemcainle yapabildim, uyustu hissetmedim ve yaptim. Daha sonra eemcainsiz nasil olacak acaba? Uyusturmadan yine aci hissederim cok sikarim kendimi
Bunu denedim ben ilk vemcain le yaptım sonra vemcainsiz alışmış ve rahatlamış oldun için acı hissetmiyorsn

Hanımlar ben şimdi son çalışmaları yapıyorum aparatla ama direk 4ü alamıyorum önce bi 3ü yapmam gerekiyor o kası geçmem için ama 4ü yaparken de çok fazla baskı hissediyorum içimde buda beni çok rahatsız ediyor peniste böyle bir baskı oluyor mu?

Hanımlar ben şimdi son çalışmaları yapıyorum aparatla ama direk 4ü alamıyorum önce bi 3ü yapmam gerekiyor o kası geçmem için ama 4ü yaparken de çok fazla baskı hissediyorum içimde buda beni çok rahatsız ediyor peniste böyle bir baskı oluyor mu?
peniste olmuyor. dördüncü aparatla sık çalışıp içinizde bekletin faydası oluyor.. emin olun aparatın verdiği rahatsız his eşlide olmuyor.

X