Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben iki yıldır evliyim tedavi aldım bitti sanmıştım ama hala devam ediyor ilişkiye giremiyorum aparatların dördünüde kolaylıkla alıyorum ama eşimle olmuyor nasıl olcak bilmiyorum
Eşli denemeyi nasıl yapıyorsun öncesi aparat ne kadar çalışıyorsun pozisyon filan onlarda çok önemli

hangi sprey acaba bu ne için
Vemcain spreyden bahsediyor sanırım, uyuşturuyor. Ben aparat çalışırken aparata sıktım uyuşma başlayınca da eşimle denedik ve bu şekilde eşli denemem başarılı olmuştu. Aparat çalışırken aparata sıkmamın da faydası oldu sanırım içi de bu sayede uyuştu çünkü. Zararı var mıdır bilmiyorum ama ben bayağı ileri seviyeydim bakamazdım bile. O yüzden ancak böyle yenebildim

Merhaba hanımlar. Dilatör seti aldım afedersiniz ama 1.yi bile yapamadım😔 Bunları düz bi şekilde mi ittiriyoruz yoksa yukarı ya da aşağı mı

Merhaba, bende 2 aylık evliyim ve vajinismusum zaten bekliyordum böyle birsey. Oldukça istekli bir kadinimdir aslında ön sevişme falan oldukca iyi ama is oraya gelince kasılıp kalıyorum istemsizce ittiriyorum en son denememde girdi zannediyorum boyle sanki icimde bi yirtilma hissi gibi bir sey oldu ama esim girmedi deyince ve canım cok yanınca ben yapamicam deyip bıraktım artık istegimde kayboldu neredeyse ve kendimi ön sevismeye de veremiyorum çünkü kafamda hep sonraki aşama var yine olmayacak diye. Neredeyse kk daki vajinismusla ilgili acilan konuların hepsini okudum ve apart aldım ama çalıştığım icin eve gel yemek yap ye derken resmen vakit bulamadım birazda korkuyorum sanırım. Parmak egzersizlerini yapabileceğimi sanmıyorum açıkçası aparatla deneyeceğim ama kendimi rahatlatamiyorum artık elimle kontrol ettigimde orasinin cok sert ve kapali oldugunu hissediyorum daha once boyle bisey yoktu iliskiye girmeyi denedikten sonra kendimi iyice mi kapattim acaba ? Birde daha birlesme yasayamadigim icin kizlik duruyor ve aparatlarla calistigimda gitmis olacak bu olayda apartla olsun istemiyordum acikcasi ama baska türlü yapamayacağım sanırım. Bu aksam anestol krem ve aparatlarla deneyeceğim umarim yapabilirim. Birde eşli denerken pozisyon olarak kadın ustte olsun denilmiş ama ben o sekilde kendimi hic rahat hissetmiyorum canim acirsa aninda birakirim gibi geliyor.. Yillardir yenemeyenleri de okudukca iyice icim sıkılıyor..

Merhaba hanımlar. Dilatör seti aldım afedersiniz ama 1.yi bile yapamadım😔 Bunları düz bi şekilde mi ittiriyoruz yoksa yukarı ya da aşağı mı
Aparata bol kayganlaştırıcı kullan Ve aparatı yerleştir gülü koklar gibi nefes al mumu üfler gibi nefes verirken biraz ıkınıp Aparatı içeri ittireceksin. Yönüde direk orta değil kalçaya eğimli şekilfe olmalı. 🌈 şu emojiyi gözünde canlandırabilirsin

X